Léčebné účinky drahých kamenů. Jak si vybrat ten správný?

V dnešní době se kameny nosí zejména zasazeny v drahých kovech, ale mnoho lidí věří na jejich léčivé účinky, pozitivní vibrace a nosí je jako talisman – pro zdraví, štěstí, úspěchy.
Léčení pomocí kamenů, které působí na úrovni duchovní, duševní, mentální a zdravotní, kdy jejich prostřednictvím provokujeme organismus k vlastní léčebné aktivitě
Léčba pomocí kamenů se nazývá litoterapie. Metodě, která používá drahé kameny a polodrahokamy k léčení a harmonizaci organismu, se říká litoterapie. Litoterapií lze jen těžko nahradit současnou medicínu, ale komu jsou kameny sympatické a věří v jejich sílu, může jim ‚osobní kámen‘ pomoci. Často se stává, že díky energetickému vyzařování,  dochází k výraznému zlepšení. Kámen by proto měl být vždy v kontaktu s naším tělem.

Při výběru vhodných kamenů bychom se měli řídit hlavně naší intuicí. Aby kameny dobře pomáhaly, je potřeba se o ně dobře starat. Potřebují k životu stejné podmínky jako my sami: čistý vzduch, vodu, slunce a lásku. Znečištěné kameny - nečistotami  a jedy, které odebíraly z našeho těla a absorbovaly do sebe, nám potom mohou s ještě větší razancí  vše  vrátit zpátky.
Existuje očista prvotní- když kámen dostaneme, nebo koupíme... a průběžná. Očistu provádíme vodou, sluncem, měsícem, nebo náročnější vizualizací  a motlitbou. Podobným způsobem, když kameny ztratí svou sílu, je i nabíjíme.

Důležitou roli při léčení určitých zdravotních problémů hraje nejen druh kamene, ale i jeho barva a tvar. Kámen, který se nám na první pohled zalíbí, který nás osloví, který si nás doslova sám najde, je vždy ten pravý. Některé kameny jsou účinnější jako vody, jiné pomáhají přikládáním na čakry.
TIP: Posilněte jednotlivé čakry!

Vyberte si z nabídky pěti kamenů, které vás pomůžou a dodají vám energii.

Ametyst je kamenem očisty. Jeho energie v nás probouzí vůli, odhodlání a odvahu s lehkým srdcem a myslí opustit stare návyky. Zdravotně působí ametyst především proti bolestem všeho druhu. Nejznámější a nejobvyklejší použití ametystu je bezesporu při bolestech hlavy a migrény. Dále ovlivňuje zejména poruchy způsobené duševním přepětím, stresem a nezpracovanými negativními zážitky, které zůstaly hluboko v podvědomí.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU AMETYSTU

Ametrín, kámen jako stvořený pro hlubokou meditaci. Jeho název vznikl složením slov ametyst a citrín. Zdravotně je základní vliv citrínu v oblasti břišní, kde tiší strach, neklid, nervozitu a stres, psychické stavy ovlivňující funkci žaludku a celého zažívacího ústrojí, zatímco působení ametystu uvádí do rovnováhy mozkovou činnost a utišuje veškeré bolesti.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU AMETRÍNU

Opál, kámen který zesiluje naše charakterové vlastnosti, v nečistých rukou však může působit negativně. Pomáhá při očních potížích, leukémii a padoucnici. Podporuje látkovou výměnu, posiluje pohlavní orgány a vyvažuje imunitu.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU OPÁLU

Ryolit, kámen jasného vědomí, který nám pomáhá vidět se a vnímat bez příkras a falešných představ takoví, jací skutečně jsme. Zdravotně posiluje imunitní systém, odolnost vůči virovým epidemiím a infekcím. Podporou nervového vegetativního system harmonizuje srdeční rytmus, trávení a činnost žláz, přičemž ani jeho pomoc při léčbě Parkinsonovy nemoci a skleróze není zanedbatelná.

ryolit

PROHLÉDNOUT NABÍDKU RYOLITU

Záhněda, v antické době nošena na znamení smutku, jeho překonávání a nové naděje. V arabském světe naopak symbolizovala věrnost a přátelství. Zdravotně se síla a účinnost záhnědy projevuje nejsilněji při léčbě chronických stavů sklíčenosti a deprese. Uvolňuje I citové blokády, které ženám brání v početí. Posiluje nervy, snižuje vnitřní napětí a křeče

PROHLÉDNOUT NABÍDKU ZÁHNĚDY

Autor článku: Svět Minerálů