Kouzelné účinky drahých kamenů. Jak si vybrat ten správný?

V dnešní době se kameny nosí zejména zasazeny v drahých kovech, ale mnoho lidí věří na jejich léčivé účinky, pozitivní vibrace a nosí je jako talisman – pro zdraví, štěstí, úspěchy.

Léčení pomocí kamenů, které působí na úrovni duševní, mentální a zdravotní, kdy jejich prostřednictvím provokujeme organismus k vlastní léčebné aktivitě se nazývá litoterapieLitoterapií lze jen těžko nahradit současnou medicínu, ale komu jsou kameny sympatické a věří v jejich sílu, může jim ‚osobní kámen‘ pomoci. Často se stává, že díky energetickému vyzařování,  dochází k výraznému zlepšení. Kámen by proto měl být vždy v kontaktu s naším tělem.

Při výběru vhodných kamenů bychom se měli řídit hlavně naší intuicí. Aby kameny dobře pomáhaly, je potřeba se o ně dobře starat. Potřebují k životu stejné podmínky jako my sami: čistý vzduch, vodu, slunce a lásku. Znečištěné kameny - nečistotami  a jedy, které odebíraly z našeho těla a absorbovaly do sebe, nám potom mohou s ještě větší razancí  vše  vrátit zpátky.
Existuje očista prvotní- když kámen dostaneme, nebo koupíme... a průběžná. Očistu provádíme vodou, sluncem, měsícem, nebo náročnější vizualizací  a modlitbou. Podobným způsobem, když kameny ztratí svou sílu, je i nabíjíme.

Důležitou roli při léčení určitých zdravotních problémů hraje nejen druh kamene, ale i jeho barva a tvar. Kámen, který se nám na první pohled zalíbí, který nás osloví, který si nás doslova sám najde, je vždy ten pravý. Některé kameny jsou účinnější jako vody, jiné pomáhají přikládáním na jednotlivé čakry.

5 kamenů, které vám dodají tu nádhernou kouzelnou energii

Ochrana a odvaha pomocí ametystu

Ametyst je kamenem očisty. Jeho energie v nás probouzí vůli, odhodlání a odvahu s lehkým srdcem a myslí opustit staré návyky. Zdravotně působí ametyst především proti bolestem všeho druhu. Přečtěte si více o mocném ametystu zde.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU AMETYSTU

Meditace a uvolnění s ametrínem

Ametrín, kámen jako stvořený pro hlubokou meditaci. Zdravotně je základní vliv citrínu v oblasti břišní, kde tiší strach, neklid, nervozitu a stres, psychické stavy ovlivňující funkci žaludku a celého zažívacího ústrojí, zatímco působení ametystu uvádí do rovnováhy mozkovou činnost a utišuje veškeré bolesti. Přečtěte si více o nádherném ametrínu zde.

kámen ametrín

KOUPIT AMETRÍN ZDE

Zdravý charakter s opálem

Opál, kámen který zesiluje naše charakterové vlastnosti, v nečistých rukou však může působit negativně. Pomáhá při očních potížích, leukémii a padoucnici. Podporuje látkovou výměnu, posiluje pohlavní orgány a vyvažuje imunitu.

kámen opál kyvadlo

KOUPIT OPÁL ZDE

Zdravé a silné ego s dávkou energie z ryolitu

Ryolit, kámen jasného vědomí, který nám pomáhá vidět se a vnímat bez příkras a falešných představ takoví, jací skutečně jsme. Zdravotně posiluje imunitní systém, odolnost vůči virovým epidemiím a infekcím. Podporou nervového vegetativního systém harmonizuje srdeční rytmus, trávení a činnost žláz, přičemž ani jeho pomoc při Parkinsonově nemoci a skleróze.

ryolit

KOUPIT RYOLIT ZDE

Úzkost a nespavost s příjemnou záhnědou

Záhněda silně pomáhá překonat úzkost a přináší nové naděje. V arabském světe naopak symbolizuje věrnost a přátelství. Zdravotně se síla a účinnost záhnědy projevuje nejsilněji při chronickém stavu sklíčenosti a depresi. Uvolňuje citové blokády, které ženám brání v početí. Posiluje nervy, snižuje vnitřní napětí a křeče

KOUPIT ZÁHNĚDU ZDE

Související články, které by Vás mohly zajímat:

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva