Jadeit – kámen štěstí a moudrosti

 
Název jadeitu je odvozen ze španělského výrazu „piedras de ijada“, což v překladu znamená „kámen strany“.

Jadeit se těší obrovské oblibě zejména v Číně, kde stále představuje symbol státní moci a má větší hodnotu než zlato. Jadeit používali rovněž staří Aztékové a Mayové, kteří věřili, že chrání a hojí ledviny

Účel, síla a podpora

Jadeit je ochranný kámen, jenž vnáší do života harmonii. Je to silný symbol klidu a míru, který přitahuje štěstípřátelství a peníze. Dokonale uklidňuje mysl a pozvedává moudrost ducha. Podporuje kouzlo osobnostiempatiineúnavnost a usnadňuje mezilidskou komunikaci

KOUPIT JADEIT ZDE

Talisman štěstí a úspěchu

Z tohoto pozoruhodného minerálu se vyrábí šperky, které chrání před neštěstím a přináší štěstí, energii a odvahu. Pokud vás čeká životní změna a nebo potřebujete učinit nějakou změnu, nezapomeňte mít po ruce jadeit!

Druhy a barvy jadeitu

Jadeit je nejvíce ceněn ve své čistě zelené odrůdě ve všech odstínech, ale lze jej nalézt v mnoha barvách od červené, růžové, černé, hnědé, bílé a dokonce i fialové s různými barvami, které se navzájem překrývají. Zbarvení jadeitu je podmíněno místem, kde byl nalezen.

KOUPIT JADEIT ZDE

Nemoce a zdraví

Tento kámen v krásné zelené barvě je doporučován především lidem, kteří trpí nějakou chorobou ledvin či močového měchýře. Jadeit pomáhá rovněž v boji proti migrénám a nespavosti. Detoxikuje organismus, přispívá k hojení stehů atd. Kromě toho má blahodárný vliv na lidskou psychiku.

Znamení zvěrokruhu

Jadeit je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

  • Rakům posiluje sebevědomí a bezpečí
  • Váhám pomáhá při nerozhodnosti
  • Rybám ukazuje průbojnější cestu


Nezapomeňte kameny očistit a nabít za úplňku nebo na slunci, aby vám mohly předat silnou energii ve všech směrech. 

Nevíte si rady s výběrem? Poradíme Vám:

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva

Přečtěte si také:

 

" alt="" />