Jadeit – kámen štěstí a moudrosti

 
Název jadeitu je odvozen ze španělského výrazu „piedras de ijada“, což v překladu znamená „kámen strany“.

Jadeit se těší obrovské oblibě zejména v Číně, kde stále představuje symbol státní moci a má větší hodnotu než zlato. Jadeit používali rovněž staří Aztékové a Mayové, kteří věřili, že chrání a hojí ledviny

Účel, síla a podpora

Jadeit je ochranný kámen, jenž vnáší do života harmonii. Je to silný symbol klidu a míru, který přitahuje štěstípřátelství a peníze. Dokonale uklidňuje mysl a pozvedává moudrost ducha. Podporuje kouzlo osobnostiempatiineúnavnost a usnadňuje mezilidskou komunikaci

KOUPIT JADEIT ZDE

Talisman štěstí a úspěchu

Z tohoto pozoruhodného minerálu se vyrábí šperky, které chrání před neštěstím a přináší štěstí, energii a odvahu. Pokud vás čeká životní změna a nebo potřebujete učinit nějakou změnu, nezapomeňte mít po ruce jadeit!

Druhy a barvy jadeitu

Jadeit je nejvíce ceněn ve své čistě zelené odrůdě ve všech odstínech, ale lze jej nalézt v mnoha barvách od červené, růžové, černé, hnědé, bílé a dokonce i fialové s různými barvami, které se navzájem překrývají. Zbarvení jadeitu je podmíněno místem, kde byl nalezen.

KOUPIT JADEIT ZDE

Nemoce a zdraví

Tento kámen v krásné zelené barvě je doporučován především lidem, kteří trpí nějakou chorobou ledvin či močového měchýře. Jadeit pomáhá rovněž v boji proti migrénám a nespavosti. Detoxikuje organismus, přispívá k hojení stehů atd. Kromě toho má blahodárný vliv na lidskou psychiku.

Znamení zvěrokruhu

Jadeit je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

  • Rakům posiluje sebevědomí a bezpečí
  • Váhám pomáhá při nerozhodnosti
  • Rybám ukazuje průbojnější cestu


Nezapomeňte kameny očistit a nabít za úplňku nebo na slunci, aby vám mohly předat silnou energii ve všech směrech. 

Nevíte si rady s výběrem? Poradíme Vám:

Autor článku: Svět Minerálů

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení