Tělesné čakry mají velký význam pro správný tok energií v našem těle. Posilněte jednotlivé čakry!

čakra meditace
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Čakry
a jejich význam je velmi široký. Mají vliv na psychickou pohodu, na činnost orgánů a na množství energie pro spojení mezi fyzickým a éterickým světem. Jsou rozdělené do sedmi bodů rozložených po celé délce páteře do jednotlivých barev, které mají obrovský vliv na celkový duševní stav člověka. Jak dosáhnout harmonie jednotlivých čaker pomocí minerálů?

Základních čaker je sedm, přičemž každá poukazuje na určitou oblast našeho těla. Pokud je čakra zablokovaná či poškozená je narušený tok energie a může docházet k onemocnění, únavě, vyčerpání i fyzické bolesti. Otevřít a vyčistit ji napomohou drahé kameny, respektive jejich přikládání na danou čakru.

1. Čakra základu

Základní, neboli tzv. kořenová čakra se nachází na spodní straně páteře. Je charakterizována červenou barvou. Tou jsou reprezentovány i kameny, pozitivně působící na její funkci. Při jejím zablokování pociťujeme nedostatek energie, majetnické sklony, agresi či sobeckost. Její nerovnováha vyvolává nemoci jako jsou zánět močového měchýře, průjem, obezita nebo impotence.

Minerály vhodné pro první čakru základu jsou achátheliotrop, hematitkorál, granátkarneolsardonyx
šedý achát, rodochrozitrubíntygří oko a býčí oko.PROHLÉDNOUT NABÍDKU MINERÁLŮ PRO 1. ČAKRU


2. Čakra sakrální

V oblasti podbřišku mezi pupíkem a pohlavními orgány se nachází sakrální oranžová čakra. Je také označována jako sexuální. Pokud je v harmonii a energie proudí správně, jsme vůči partnerovi otevřenější, příjemnější a celkově sexuálně aktivnější a uvolněnější. Při zablokování dochází k sexuální absenci a potlačování emocí. V nemoci se zablokování sakrální čakry projevuje nemocí prostaty, varlat, nebo cysty na vaječnících.Minerály vhodné pro druhou sakrální čakru jsou citrínkarneolměsíční kámen, tygří oko.

karneol

PROHLÉDNOUT NABÍDKU MINERÁLŮ PRO 2. ČAKRU

 

3. Čakra pupeční

Přibližně 2 cm nad pupíkem v oblasti, které říkáme solar plexus, se nalézá čakra pupeční, jejíž barva je žlutá. Souvisí s vnitřní spokojeností a vyrovnaností. Zablokovaná čakra solar plexus vyvolává pocity nespokojenosti, neklidu a bez ambic. Ovlivňuje nemoc jater, cukrovku a také kýlu.

Minerály vhodné pro třetí čakru solar plexus jsou avanturín, citrín, malachitsluneční kámenrůženíntygří okotopazzáhněda

citrín,

PROHLÉDNOUT NABÍDKU MINERÁLŮ PRO 3. ČAKRU

4. Čakra srdce 

Srdeční čakra se nachází ve středu hrudi a je vyznačována zelenou barvou. Čakra srdce je napojena na mezilidské vztahy včetně lásky. Máteli srdeční čakru v harmonii, jste otevření, ochotní a soucitní. V opačném případě zablokovaná srdeční čakra utlumuje schopnost lásku přijímat i dávat.

Minerály vhodné pro čtvrtou srdeční čakru jsou amazonitavanturín, jadeitkunzitnefritolivínsmaragdrůženínturmalín

JADEIT

PROHLÉDNOUT NABÍDKU MINERÁLŮ PRO 4. ČAKRU

5. Čakra hrdla

V oblasti hrtanu se nachází krční čakra. Jedná se o světle modrou čakru komunikace a sebevyjádření. Pokud máte pocit, že se těžko vyjadřujete, ztrácíte během hovoru nit, máte pravděpodobně zablokovanou čakru hrdla. Projevuje se také na vadu řeči, špatné vyjadřovací schopnosti, plachostí a nevýrazným hlasem.

Minerály vhodné pro pátou krční čakru jsou akvamarínchalcedonlapis lazulimodrý achátmodrý turmalínpyritsokolí okotyrkys 

modrý achát

PROHLÉDNOUT NABÍDKU MINERÁLŮ PRO 4. ČAKRU

6. Čakra čela  

Čelní čakra se nachází v dolní části čela, lehce nad úrovní očí. Je nazývána také čakrou třetího oka a je spojována s duchovními silami. Má tmavě modrou barvu. Vyrovnaná čakra třetího oka se projevuje otevřenosti poznání, názorům a novým věcem. Naopak zablokovaná či narušená čelní čakra nedokáže vnímat duchovno, esoterično. Na zdraví se to často projevuje bolestí hlavy, poruchami vidění, nebo zánětem horních cest dýchacích. Při aktivaci tohoto bodu (otevření čakry) lze vnímat realitu zcela novým smyslem a často mít předtuchy budoucnosti, které lze v moderní společnosti nazvat jako tušení nebo intuice. 

Minerály vhodné pro šestou čakru čela jsou ametystazuritfluoritkřišťál

sodalit

PROHLÉDNOUT NABÍDKU MINERÁLŮ PRO 6. ČAKRU

7. Čakra temene

Sedmá čakra se nachází v nejvyšším bodě temene hlavy. Sídlí zde korunní čakra, zářící tmavě fialovou barvou. Je spojována s depresemi, eplilepsií, senilitou a schizofrenií. Jsou-li všechny ostatní čakry v rovnováze, dochází k vyvinutí korunní čakry a jeji harmonii. 

Vhodné minerály pro sedmou korunní čakru jsou ametystcelestínfluoritjadeitkřišťál 

 

AMETYST

PROHLÉDNOUT NABÍDKU MINERÁLŮ PRO 7. ČAKRU

Každá čakra je u různých lidí různě otevřená a působí tím na určité oblasti psychiky i fyzického lidského těla. Harmonizování a otevření všech sedmi čaker pak vede k dokonalé vyrovnanosti člověka a jeho duševní vyspělosti.
Tip: Přečtěte si jak otevřít všechny čakry najednou.

Autor článku: Svět Minerálů