Ametrín – kámen věčné lásky a klidu


Ametrín je velice zajímavý minerál, jehož název vznikl spojením slov ametyst a citrín. Ametrín se pyšní pásy žluté a fialové barvy, které v tomto krásném spojení uvolňují napětí.  
 

K ametrínu se váže legenda o jistém španělském conquistadorovi, který propadl kouzlu krásné princezny Anahi z kmene Ayorea. Doba však jejich lásce nepřála – princezna byla svými soukmenovci obviněna ze zrady a zavražděna. Když umírala, předala ametrín svému milenci.

Účel a síla

Ametrín v sobě kombinuje vlastnosti ametystu a citrínu, což z něj dělá jeden z nejmocnějších i nejrychleji účinkujících kamenů. Ulehčuje astrální cestování i meditace, otvírá třetí oko a podněcuje kreativitu. Ametrín také pomáhá v těchto oblatech:
 

Nemoce a zdraví

U dlouhodobých nemocí odhaluje příčinu. Mezi jeho účinky patří čistič krve, zdroj energieregenerace těla a ochrana orgánů sluchu. Blahodárně působí na syndrom chronické únavy. Potlačuje stresdeprese, silné citové vzrušení, poruchy trávení, vředy, únavu, malátnost i trvalé bolesti hlavy. Z aury odstraňuje vše negativní.

 

Meditace

Ametrín je velmi vhodný pro hluboké meditace dle tohoto jednoduchého postupu. 

Znamení zvěrokruhu

Ametrín je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

 

Nezapomeňte kameny očistit a nabít za úplňku nebo na slunci, aby vám mohly předat silnou energii ve všech směrech. 

Související články, které by Vás mohly o kalcitu také zajímat:

Autor článku: Svět Minerálů

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení