Ametrín – kámen věčné lásky a klidu

ametrín troml

Ametrín je velice zajímavý minerál, jehož název vznikl spojením slov ametyst a citrín. Ametrín se pyšní pásy žluté a fialové barvy, které v tomto krásném spojení uvolňují napětí.  
 

K ametrínu se váže legenda o jistém španělském conquistadorovi, který propadl kouzlu krásné princezny Anahi z kmene Ayorea. Doba však jejich lásce nepřála – princezna byla svými soukmenovci obviněna ze zrady a zavražděna. Když umírala, předala ametrín svému milenci.

Účel a síla

Ametrín v sobě kombinuje vlastnosti ametystu a citrínu, což z něj dělá jeden z nejmocnějších i nejrychleji účinkujících kamenů. Ulehčuje astrální cestování i meditace, otvírá třetí oko a podněcuje kreativitu. Ametrín také pomáhá v těchto oblatech:
ametrín přívěsek
 

Nemoce a zdraví

U dlouhodobých nemocí odhaluje příčinu. Mezi jeho účinky patří čistič krve, zdroj energieregenerace těla a ochrana orgánů sluchu. Blahodárně působí na syndrom chronické únavy. Potlačuje stresdeprese, silné citové vzrušení, poruchy trávení, vředy, únavu, malátnost i trvalé bolesti hlavy. Z aury odstraňuje vše negativní.

 

Meditace

Ametrín je velmi vhodný pro hluboké meditace dle tohoto jednoduchého postupu. 

Znamení zvěrokruhu

Ametrín je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

 

Nezapomeňte kameny očistit a nabít za úplňku nebo na slunci, aby vám mohly předat silnou energii ve všech směrech. 

Související články, které by Vás mohly o kalcitu také zajímat:

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Svět minerálů