Jak vybírat krystaly pro meditaci

 
zdroj: pixabay

S jakým minimálním počtem krystalů byste měli meditovat? A jaké minerály jsou pro daný účel nejvhodnější? To se dozvíte z následujícího článku.

Co se týče počtu, úplně stačí jen jeden. Podle našeho názoru je skvělý křišťál – jde o jeden z nejdostupnějších/nejlevnějších nerostů, který současně disponuje velkými esoterickými schopnostmi. K danému účelu se často používá také záhněda, ametyst, selenit či lithiový křemen.

Křišťál

křišťál

PROHLÉDNOUT

Nejdůležitější však je, abyste s krystalem rezonovali, byli do něj „vtahováni“ – což znamená, že vám bude předávat přesně ty zkušenosti, které momentálně potřebujete k dalšímu posunu na své duchovní cestě.

Záhněda

záhněda

PROHLÉDNOUT

Minerály jsou nabízeny v mnoha různých tvarech. O žádném z nich však nelze říct, že by byl „lepší“ než ostatní – opět primárně záleží na vaši rezonanci s krystalem… a také na vašem estetickém cítění. Například – existují lidé, kteří velice rádi pracují s „nedokonalými“ kameny (poškrábanými, s inkluzemi apod.). Jiní zase preferují pyramidy, koule etc.

Ametyst

ametyst
PROHLÉDNOUT

To, že vás nějaký konkrétní tvar/krystal silně přitahuje, je tedy způsobeno tím, že vaše mysl, tělo a duše dospěli ke zjištění, že právě jeho vibrace vám mají co nabídnout. Neexistuje nic jako „jediná správná volba“ - žádné doporučení, které by mohl uplatnit skutečně každý člověk v jakékoliv situaci.

Křemen

křemen

PROHLÉDNOUT

 

Pokud vám však z nějakého důvodu dělá problém důvěřovat své intuici, můžete klidně zažádat o radu právě během meditace – jednoduše položte otázku, jaký krystal by vám v daný okamžik nejvíc pomohl, a počkejte si na odpověď.

Doplňky vhodné pro meditaci jako polštáře nebo sošky najdete zde