Jaký tvar minerálů vybrat?

Zdroj obrázku: Svět minerálů

Krystaly se opracovávají do různých tvarů od pradávna. Už Egypťané, Mayové, Římané a Číňané opracovávali minerály do různých tvarů, které považovali za posvátné.

Tak jako jednotlivé krystaly mají mnoho barevných podob, existuje i nespočet tvarů. Přiblížíme Vám ty nejčastější. Nejprve pamatujte, že každý kámen má své přirozené vlastnosti bez ohledu na jeho tvar. 

Nejčastější tvary a jejich význam

1. Tromlované kameny

Mezi tromlované kameny řadíme i placičky. Tromly jsou opracované do příjemného tvaru do ruky. Jsou leštěné a hladké a jejich povrch je příjemný. Tvar je nepravidelný, v různých velikostech, nejčastěji jde o menší kameny.

Tromly vyzařují energii všemi směry. A dobře ji přenáší na člověka. Svou velikostí jsou praktické a dají se nosit v kapsách, pytlících, peněžence, přikládat přímo na tělo. Jsou vhodné i pro umístění do misky.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU KAMENŮ DO RUKY

2. Koule

Minerály opracované do tvaru koule jsou leštěné, broušené, dokonale kulaté a vyzařují svou energii rovnoměrně ve všech směrech. Jsou symbolem dokonalosti, koncentrují energii do středu a dosahují účinků vlastností až 90 %.

Pokud potřebujete uzemnit, koule je tvar, který vám pomůže. Je spojena se Zemí, Měsícem a jinými planetami. Zpomaluje a neutralizuje škodlivé, nebo nevyvážené energie. Koule pomáhá otevírat čakru třetího oka. Připomíná, že jste součástí většího celku a je vhodná pro meditace.

 

PROHLÉDNOUT NABÍDKU KOULÍ

3. Srdce

Minerály opracované do symbolu srdce představují lásku a spojují naši energii se srdeční čakrou. Pomáhá zvládnout emocionální rány a vyvážit mezilidské vztahy. Udržují naše srdce čisté, přináší lásku, přátelství a proto se darují z čisté lásky.

 

Málá srdce jsou vhodná pro nošení u sebe, střední a velká umístěte v ložnici, nebo kolem domu.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU SRDCÍ

 4. Hroty

Hroty mají seříznutou vrchní část do tvaru špičky, aby jejich energie byla nasměrovaná právě do tohoto bodu. Jde o šest ploch, často nerovných proporcí, které se setkávají v jednom bodě. Hroty zesilují energii, vibrace a pomáhají nám docílit našich záměrů. Zesilují i ostatní minerály v okolí a jsou vhodné i pro nabíjení ostatních kamenů.

Hroty, které mají tvar věže můžete využít pro svou mantru, kterou napište na papírek, umístěte pod hrot a nechte vyslat ji do kosmu a zaměřit veškerou energii tímto směrem.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU HROTŮ

5. Andělé

Andělé chrání před vším zlým a špatným. Jsou symbolem naděje, osvícení a vedení po správné životní cestě. Ukotvují energii.

Můžete je nosit u sebe, nebo rozmístit po místnosti, aby vás ochraňovali.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU ANDĚLŮ

6. Pyramidy

Pyramidy svým trojúhelníkovým tvarem se čtvercovým základem pomáhají ukotvit energii a rovnoměrně ji rozprostřít dále do okolí. Zesilují vibrace a energie minerálu. Odvracejí negativní vibrace a pomáhají odblokovat čakry. 

Vlastnosti minerálu se v tomto tvaru zesilují. Velikost pyramidy ovlivňuje její energetický dosah:

  • 5x5 cm až 2,3 m;
  • 6x6 cm do 3 m; 
  • 7x7 cm do  3,5 m;
  • 8x8 cm do 4 m;
  • 9x9 cm do 4,5 m;
  • 10x10 cm do 5,5 m;
  • 15x15 do 11 m atd

PROHLÉDNOUT NABÍDKU PYRAMID

7. Neopracované a surové kameny

Někteří lidé dávají přednost surovým a neopracovaným kamenům. Více se jim líbí minerál v jeho původní přírodní podobě. Jde o minerály v jejich přirozeném tvaru, které nebyly vyhlazeny, leštěny ani pozměněny. V surové podobě jsou některé druhy minerálu křehčí a mohou se snadněji rozbít než jiné tvary. Stejně jako vyhlazené kameny, jsou i surové velmi příjemné pro veškerou duchovní práci.

VYBRAT Z NABÍDKY SUROVÝCH KAMENŮ ZDE

8. Vejce

Minerály ve tvaru vejce jsou výborné jako ochranný štít. Posiluje naši auru, obnovuje energii. Vejce je nejvhodnější tvar čeká-li nás něco nového a je pomocníkem v nových začátcích. Jsou vhodná pro meditace.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU VAJEC

 

Autor článku: Svět minerálů