Jak ovlivňuje tvar minerálu jeho energii?

Krystaly se opracovávají do různých tvarů od pradávna. Už Egypťané, Mayové, Římané a Číňané opracovávali minerály do různých tvarů, které považovali za posvátné.

Tak jako jednotlivé krystaly mají mnoho barevných podob, existuje i nespočet tvarů. Přiblížíme vám ty nejčastější. Nejprve pamatujte, že každý kámen má své přirozené vlastnosti bez ohledu na jeho tvar.

Každý tvar ovšem vyzařuje energii poněkud jiným způsobem. Tak třeba u jakýchkoliv krystalů s hroty se koncentruje právě v těchto hrotech, které ji mohou zesilovat. Minerály ve tvaru koule zase vysílají energii všemi směry, platónská tělesa reprezentují různé elementy a stavební kameny života.

Tromlované kameny

Mezi tromlované kameny řadíme i placičky. Tromly jsou opracované do příjemného tvaru do ruky. Jsou leštěné a hladké a jejich povrch je příjemný. Tvar je nepravidelný, v různých velikostech, nejčastěji jde o menší kameny.

Tromly vyzařují energii všemi směry. A dobře ji přenáší na člověka. Svou velikostí jsou praktické a dají se nosit v kapsách, pytlících, peněžence, přikládat přímo na tělo. Jsou vhodné i pro umístění do misky.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU KAMENŮ DO RUKY

Koule

Minerály opracované do tvaru koule jsou leštěné, broušené, dokonale kulaté a vyzařují svou energii rovnoměrně ve všech směrech. Jsou symbolem dokonalosti, koncentrují energii do středu a dosahují účinků vlastností až 90 %.

Pokud potřebujete uzemnit, koule je tvar, který vám pomůže. Je spojena se Zemí, Měsícem a jinými planetami. Zpomaluje a neutralizuje škodlivé, nebo nevyvážené energie. Koule pomáhá otevírat čakru třetího oka. Připomíná, že jste součástí většího celku a je vhodná pro meditace.

Například koule ze teleného opálu podporuje osobní rozvoj, loajalitu a věrnost. Příznivě působí na naše oči, pohlavní orgány a imunitu. Co se duše týče, ovlivňuje naši intuici a přináší štěstí. Opál můžeme položit třeba doprostřed místnosti a nechat působit jeho energii a sílu.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU KOULÍ

Srdce

Minerály opracované do symbolu srdce představují lásku a spojují naši energii se srdeční čakrou. Pomáhá zvládnout emocionální rány a vyvážit mezilidské vztahy. Udržují naše srdce čisté, přináší lásku, přátelství a proto se darují z čisté lásky. Malá srdce jsou vhodná pro nošení u sebe, střední a velká umístěte v ložnici, nebo kolem domu.

Rodonitové srdce pomůže najít štěstí, lásku a podpoří vnitřní potenciál. Spolehnout se na něj je dobré ve stresových situací, ale i při citových problémech, kdy je doporučováno přiložit ho na srdce.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU SRDCÍ

Hroty

Hroty mají seříznutou vrchní část do tvaru špičky, aby jejich energie byla nasměrovaná právě do tohoto bodu. Jde o šest ploch, často nerovných proporcí, které se setkávají v jednom bodě. Hroty zesilují energii, vibrace a pomáhají nám docílit našich záměrů. Zesilují i ostatní minerály v okolí a jsou vhodné i pro nabíjení ostatních kamenů.

Hroty, které mají tvar věže můžete využít pro svou mantru, kterou napište na papírek, umístěte pod hrot a nechte vyslat ji do kosmu a zaměřit veškerou energii tímto směrem.

Například růženínový hrot má pozitivní vibrace a dovede doma navodit příjemnou atmosféru a harmonizovat mezilidské vztahy. Do života vnáší energii, harmonii a klid. 

PROHLÉDNOUT NABÍDKU HROTŮ

Andělé

Andělé chrání před vším zlým a špatným. Jsou symbolem naděje, osvícení a vedení po správné životní cestě a ukotvují energii.Můžete je nosit u sebe, nebo rozmístit po místnosti, aby vás ochraňovali.

Vyzbrojte se třeba andělem z labradoritu – umí podpořit intuici a vyčistit auru. Je důležitým pomocníkem při vyvolání zapomenutých vzpomínek. Vrátí vám do života radost a spontánnost, přinese i vytrvalost a sílu.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU ANDĚLŮ

Pyramidy

Pyramidy svým trojúhelníkovým tvarem se čtvercovým základem pomáhají ukotvit energii a rovnoměrně ji rozprostřít dále do okolí. Zesilují vibrace a energie minerálu. Odvracejí negativní vibrace a pomáhají odblokovat čakry. 

Vlastnosti minerálu se v tomto tvaru zesilují. Velikost pyramidy ovlivňuje její energetický dosah:

  • 5x5 cm až 2,3 m;
  • 6x6 cm do 3 m; 
  • 7x7 cm do  3,5 m;
  • 8x8 cm do 4 m;
  • 9x9 cm do 4,5 m;
  • 10x10 cm do 5,5 m;
  • 15x15 do 11 m atd

PROHLÉDNOUT NABÍDKU PYRAMID

Neopracované a surové kameny

Někteří lidé dávají přednost surovým a neopracovaným kamenůmVíce se jim líbí minerál v jeho původní přírodní podobě. Jde o minerály v jejich přirozeném tvaru, které nebyly vyhlazeny, leštěny ani pozměněny. V surové podobě jsou některé druhy minerálu křehčí a mohou se snadněji rozbít než jiné tvary. Stejně jako vyhlazené kameny, jsou i surové velmi příjemné pro veškerou duchovní práci.

VYBRAT Z NABÍDKY SUROVÝCH KAMENŮ ZDE

Vejce

Minerály ve tvaru vejce jsou výborné jako ochranný štít. Posiluje naši auru, obnovuje energii. Vejce je nejvhodnější tvar čeká-li nás něco nového a je pomocníkem v nových začátcích. Jsou vhodná pro meditace.

Kyvadlo

Na minerály ve tvaru kyvadla se spoléhali už naši předci v lidovém léčitelství, pomáhala vystopovat energie, blokády a také nemoci v našem těle. Práce s kyvadlem je však běh na dlouhou trať, jde o proces dlouhodobého zkoušení, uvolňování své mysli a testování pohybu kyvadla v různých situacích. Když si však schopnost práce s kyvadlem osvojíte, můžete s ním analyzovat a určit velké množství věcí.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU VAJEC

  • Související články

S vyrovnání čaker vede k dokonalosti člověka a duševní vyspělosti

Magnezit – kámen klidu

Minerály pro každý den v týdnu: Zázračné kameny vám pomohou nalézt potřebnou harmonii v životě!

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj obrázku: Svět minerálů