Minerály pro každý den v týdnu: Zázračné kameny vám pomohou nalézt potřebnou harmonii v životě!

Každý den v týdnu je zasvěcen jiné planetě a k ní dané barvě, proto i jednotlivým dnům v týdnu jsou přiřknuty minerály v patřičném barevném odstínu. Tak se inspirujte a vyberte správný minerál tak, aby vám byl k užitku každý den!

Výběr správného minerálu je věda! Kameny mají velkou moc a sílu a mohou nám v mnohém v našich životech pomoci. Pokud patříte k těm, kteří už energii kamenů propadli, dobře víte, o čem je řeč. Jste-li však začátečníci, možná občas tápete a nevíte, po kterém krystalu sáhnout. 

Pondělí – Měsíc – bílá barva

Pro nalezení čistoty a ochrany v životě při sobě mějte křišťál univerzální kámen a nejúčinnější léčivý krystal na světě, zesiluje energii a ochraňuje před vším zlýmKřišťál je velký energetický posilovač, čistič, harmonizující a silný kámen. 

Dovede chránit naši auru proti negativním vlivům z okolí. Má vliv na naše sebevědomí, zesiluje energii a dále ji uvolňuje. Pokud vás trápí potíže se spánkem, je pro vás křišťál tím pravým kamenem. Ochranitelská je i barva křišťálu, bílá. Tato barva v nás dovede vyvolat stabilitu a dodat nám sílu. Je to barva nových začátků.

KOUPIT KŘIŠŤÁL ZDE

Úterý – Mars – červená barva

Pro sílu, odvahu, sexuální touhu a vášeň je ideální granát velmi silný kámen, udržuje organismus v rovnovázeTento minerál svému majiteli dodá klid a anergii. Má ale vliv i na lásku, odvahu a sebedůvěru. Červená barva, kterou se granát pyšní, je symbolem životní chuti, ale v některých částech světa je vnímána jako barva upřímného srdce. Má pozitivní vliv na naše srdce, konkrétně krevní tlak.

KOUPIT GRANÁT ZDE

Středa – Merkur – fialová barva

Chcete-li najít moudrost a zbavit se stresu, použijte ametyst mimořádně mocný kámen s ohromnou ochrannou sílou, má velikou léčivou moc, napomáhá soustředění, zahání nespavost a přináší klidné sny.

Ametyst oplývá obrovskou mocí! Svého nositele dovede ochránit, zbavit ho negativních emocí, stresu a nespavostit. Spolehněte se na něj, pokud vás trápí nějaká závislost nebo chcete-li posílit věrnost a lásku. Fialová barva zklidňuje vášně a hodí se pro ty, kteří se často ocitají ve stresu.

KOUPIT AMETYST ZDE

Čtvrtek – Jupiter – modrá barva

Pro nalezení trpělivosti a vyrovnanosti se doporučuje sodalit spojuje logiku s intuicí, prohlubuje meditaci, zklidňuje mysl, potlačuje duševní zmatek a chrání před konflikty. 

Sodalit má velký vliv na naši odvahu, sebedůvěru, zklidnění. Ochrání nás také před konflikty a zlepší nám koncentraci. Zmínit je třeba i pozitivní vliv sodalitu na spánek, je díky němu klidnější a kvalitnější. A podobný vliv má na člověka modrá barva. Kromě toho, že je symbolem vyrovnanosti má také utišující efekt.

KOUPIT SODALIT ZDE

Pátek – Venuše – zelená barva

K povzbuzení lásky a pohody v životě je vhodný avanturín kámen štěstí, patří k nejvšestrannějším kamenům, používá se k ochraně domů, přináší klid a trpělivost.

Avanturín volte, pokud máte špatné myšlenky, umí je porazit! Jde však také o minerál, který pozitivně působí na naši finanční situaci. Sáhněte po něm, pokud se chystáte na první rande, a také potřebujete-li posílit chuť do života. Zelená v nás evokuje přírodu a tím, že se touhle barvou obklopíme, vylepšíme svoji paměť.

KOUPIT AVANTURÍN ZDE

Sobota – Saturn – černá barva

Jestli se chcete zbavit negativity a po následující týden být pozitivně naladění, upotřebte onyx ochranný kámen, dodává sílu a sebedůvěru, uvolňuje myšlení a napomáhá překonat zábrany.

Onyx byste měli mít při sobě, pokud vás trápí staré křivdy a potřebujete se poučit z minulosti. Jste-li vyznavači  jing a jang a toužíte po rovnováze, je onyx tím pravým. Jeho výrazně černá barva je ochranná.

KOUPIT ONYX ZDE

Neděle – Slunce – žlutá barva

Abyste se uzdravili a naučili se něco nového, pomůže vám citrín  kámen hojnosti, bohatství, prosperity a úspěchu, obnovuje energii, přináší štěstí a dodává pocit jistoty.

Citrín je vnímán jako čistič a regenerátor, který v sobě dovede uchovat sluneční energii. Pokud ho budete mít u sebe, pomůže vám zabojovat s nočními můrami a depresí. Pestrá a veselá je žlutá barva. Je povzbuzující, evokuje teplo a pohodu. Má dobrý vliv na naši náladu.

KOUPIT CITRÍN ZDE

  • Související články

Kámen v hlavní roli. Proč se lidé spoléhají na minerály?

Proč se můj krystal změnil? Co znamená jiná barva, tvar či prasklina?

Péče o nový minerál. Na co nezapomenout a co si pohlídat?

Autor článku: Svět minerálů
Autor hlavního obrázku: Svět minerálů