Kámen v hlavní roli. Proč se lidé spoléhají na minerály?

Všimli jste si na rukou známých osobností náramků z krystalů? Nebo jste u hvězd na červených kobercích zaznamenali výrazné šperky s kamenem? Spolehnout se na sílu minerálů rozhodně stojí za to. Kromě toho, že dobře vypadají, mají také na člověka příznivé účinky.

Nejlépe by se všem vyznavačům přírodních minerálů žilo asi v New Yorku. Nachází se totiž na vrcholu zásobárny vzácných drahokamů a kamenů - takzvané manhattanské břidlice, která obsahuje více než 100 minerálů.

Žít v Americe se většině z nás nepoštěstí, a tak se musíme minerály obklopit u nás doma. Věděli jste, že kameny se staly velkým pomocníkem řady z nás v době pandemie? Pomáhali nám zbavit se úzkosti, které jsme v té době měli jistě na rozdávání. Právě se strachem a odvahou nám kameny leckdy mohou pomoci.

KOUPIT MINERÁLY PROTI STRACHU ZDE 

Které minerály posilují odvahu

Co na těch kamenech je?

Na minerály se spoléhali lidé už v dávných dobách. Ostatně současné představy o krystalech vycházejí z širší tradice zvané metafyzické náboženství. Po staletí proto lidé přisuzovali krystalům zvláštní vlastnosti.

Krystaly však nemají vliv jen na člověka, například křemen se používá v elektronice, protože má vlastnosti, které způsobují, že při stlačení uvolňuje elektrický náboj.

KOUPIT KŘEMEN ZDE 

Nezapomeňte na péči

Krystaly jsou sice „věci“, ale ti, kteří v jejich moc důvěřují, dobře vědí, že se o ně musí správně starat, aby se na ně mohli spolehnout. Je třeba je pravidelně omývat a při úplňku nabíjet.

  • Související články

Nenechte se napálit! Jak poznat fake minerály?

Velký nebo malý? Proč záleží na velikosti minerálu?

Magie krystalů: Kameny vhodné pro začátečníky I.

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva