Málo nebo víc? Kolik krystalů mít u sebe tak, aby správně fungovaly?

Možná se vám to už stalo, možná vás to teprve čeká. Když si zjistíme, jak pozitivní vliv mohou mít minerály na naši pohodu i zdraví, snadno můžeme propadnout pocitu, že čím víc, tím líp… Jenže – je to tak doopravdy?

Střet energií?

To, s čím nám mohou kameny pomoci, je až neuvěřitelné. Úleva při zdravotních obtížích, pomoc při nejrůznějších trápeních, asistence v profesním i osobním životě. A tak logická úvaha je, že čím víc kamenů budete mít u sebe, tím bude jejich účinek silnější a tím lepší život povedete.

Jeden kámen jako šperk na podporu lásky a štěstí, další do kapsy, zapomenout nesmíme na neopracovaný minerál na pracovní stůl nebo do ložnice. Může se stát, že se energie krystalů střetnou a budou třeba méně účinné?

KOUPIT MINERÁLY DO RUKY ZDE 

Které minerály podporují lásku

Co nekombinovat

Pravda je taková, že zatímco některé kameny společně mohou fungovat dobře nebo dokonce i lépe, některé kombinace není dobré vytvářet. Obecně lze říct, že „spolupracovat“ budou ty minerály, které mají něco společného – barvu, vlastnosti, typ energie, stejnou skupinu minerálů, čakru a tak dále.

Někdy se ale stane, že v dobré víře voláte po pomoci krystalů, ale spojíte nespojitelné, co jde jednoduše proti sobě. Konkrétně si třeba vyberete minerál pro zvýšení energie a zároveň další kámen pro uklidnění… Proto se pořádně zamyslete a vybírejte podle toho, čeho chcete s pomocí krystalu dosáhnout nejvíc.

KOUPIT MINERÁLY PROTI VYČERPÁNÍ ZDE 

Zapojte intuici

Pravidlo pro to, jaké minerály nekombinovat, tak neexistuje. Zapojte intuici a zamyslete se, zda nejdou účinky proti sobě. Nejhorší, co se však může stát, je, že se krystaly navzájem vyruší.

Protože leckdy je potřeba využít energii více druhů minerálů, třeba při práci s křišťálovými mřížkami, při výrobě šperků z drahých kamenů či vyvažování čaker. A mimochodem, zkombinujete-li více různých kamenů se stejnými vlastnostmi, je to v pořádku, protože typy energií jsou kompatibilní.

Které minerály chrání proti negativní energii

  • Související články

Nenechte se napálit! Jak poznat fake minerály?

Velký nebo malý? Proč záleží na velikosti minerálu?

Kámen v hlavní roli. Proč se lidé spoléhají na minerály?

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva