Nenechte se napálit! Jak poznat fake minerály?

Obrázek článku 

Máte rádi minerály, spoléháte se na jejich účinky, ale bojíte se, že naletíte a místo kamenu, který bude prospívat vašemu tělu i duši, koupíte třeba jen barevné sklo? Nenechte se napálit!

„Fakeové“ boty, džíny, kabelky. To, že se kopírují známé značky, v dnešní době bohužel překvapí už málokoho. Ale falešné minerály? I to je možné. Jak se ale ubránit a pořídit si kámen, který nám opravdu změní život k lepšímu?

Pozor na cenu!

Než kámen objednáte online, chovejte se tak, jak byste měli u každého e-shopu. Pořádně si ho prověřte a pročtěte si internetové recenze, které mnoho napoví. Porovnejte také cenu minerálu, stejně jako u jiného zboží by vám měla být příliš výhodná nabídka podezřelá. Nezapomínejte na to, že těžba, zpracování a doprava pravých léčivých krystalů trvá a není zadarmo. Jejich cena je tak logicky vyšší, než u umělých kamenů. Nenechte se podvést, aby krystal mohl plnit svůj účel a pomoci vám třeba s nějakou zdravotní obtíží!

KOUPIT MINERÁL PODLE NEMOCI ZDE 

Znáte tenhle kámen?

Kdo se v minerálech vyzná, dobře ví, který hledá a nenechá se napálit. Začátečník ale tyhle znalosti nemá a mohou ho tak oslnit vlastnosti kamene, který ve skutečnosti neexistuje. Opět použijte internet, kde najdete opravdu vše a jednoduše zjistíte, zda daný minerál na Zemi doopravdy lze najít, nebo je jen v hlavě podvodníka. Napovědět vám může i překvapivé přízvisko jinak existujícího krystalu. Volte krystal vždy podle toho, jaký má mít pro vás účel.

KOUPIT MINERÁLY PODLE ÚČELU ZDE 

Každý je originál

Krystaly vznikají v hlubinách matky Země, když se určité molekuly v kapalinách shlukují a stávají se stabilními. Proto je zcela nemožné, aby na světě existovaly dva naprosto totožné minerály. Každý je originál! Můžete namítnout, že obroušené minerály mohou být vytvarovány do několika exemplářů. I tak ale stačí porovnat odstíny, vždy najdete nějakou odchylku. U neopracovaných minerálů je nápadná podobnost ještě víc zarážející. Zaujmout by vás měly také bublinky, které v přírodním procesu nevznikají. Naopak falešné krystaly je mívají, protože v průběhu výroby se v nich zachytil vzduch. Každý férový prodejce vás předem upozorní na to, že vybíráte-li minerál online, bude se zaslaný kousek narozdíl od toho na fotografii lišit, ať už tvarem, zaoblením nebo velikostí. A to právě proto, že každý minerál je jiný! 

KOUPIT NEOPRACOVANÉ MINERÁLY ZDE 

  • Související články

Nedaří se vám navazovat přátelství? Vyrobte si speciální krystalovou mřížku!

Pyramidy z minerálů: K čemu jsou dobré a kam je umístit?

Tromlované vs. surové minerály

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva