Tromlované vs. přírodní krystaly

Obrázek článku
 
Jaké krystaly je lepší používat – tromlované či přírodní? Odpověď (nejen) na tuto otázku naleznete v následujícím článku.
 

Na danou problematiku existuje řada názorů. Většina odborníků se nicméně shoduje na tom, že tromlování nemá na „energetický výkon“ minerálů žádný vliv.

Křišťál surový velký

Tento proces leckdy zvýší krásu krystalů, neboť zvýrazní nějaký prvek, který by na surovém kameni nebyl tak dobře vidět. Jde tedy především o záležitost osobních estetických preferencí – řada lidí dává tromlůmpřednost prostě proto, že se jim víc líbí. Jiní naopak milují přírodní vzhled a jakékoliv opracovávání považují za zbytečnost.

Často se také setkáváme s otázkou, zda je dobrý nápad uchovávat tyto rozdílné typy krystalů pohromadě. Obecně vzato to ničemu nevadí. Jelikož ale tromlování nemění esoterické vlastnosti, může dojít k situaci, že vedle sebe neúmyslně dáte nerosty, které se vzájemně „nesnášejí“ (více informací naleznete v tomto článku).

Křišťál troml

Jiné nerosty (křišťál, Herkimer diamanty, selenit) zase zesilují energii všech ostatních kamenů, které se ocitnou v jejich blízkosti. Pokud o toto z nějakého důvodu nestojíte, skladujte je odděleně.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení