Magie krystalů: Kameny vhodné pro začátečníky I.

Lají vás minerály, zajímají vás jejich účinky, chcete zlepšit svůj fyzický i psychický stav pomocí minerálů, rádi byste je využili třeba i ve své profesi, jednoduše chcete posílit svůj život díky krystalům. Jenže vůbec netušíte, jak vybrat ten správný? Poradíme vám.

Při výběru krystalů pro tyto účely byste se měli řídit především intuicí. I tak to ale může být pořádný oříšek – vždyť minerálů existuje tolik druhů… Pokud si nejste jisti, máme pro vás několik tipů, se kterými zaručeně nešlápnete vedle.

Ideální je pro nováčky začít tromlovaným kamenem. Tromly jsou jemně vyleštěné minerály s hladkým povrchem, živými barvami a silnými vnitřními uklidňujícími efekty, které však nemají žádný specifický tvar, jsou jen vyhlazené. Jde o účinné energetické zesilovače. Takový krystal můžete snadno nosit u sebe a spoléhat se na jeho účinky.

Při výběru prvního minerálu vsaďte na svoji intuici, rozhodně neignorujte to, jak se cítíte. Jednoduše kámen vyzkoušejte, meditujte a postupně si najdete ten „svůj“.

Ametyst

Ametyst – mnoho lidí přitahuje svou barvou a vibracemi. Pomáhá rozvíjet intuici, kreativitu i představivost. Kromě toho usnadňuje meditaci. Jde o ideálního pomocníka pro boj s bolestmi hlavy či různými závislostmi. Ametyst také podporuje lásku, a to se přece hodí každý den!

KOUPIT AMETYST ZDE

Které minerály pomáhají s láskou

Růženín

Růženín – univerzální kámen lásky. Avšak pozor – to rozhodně neznamená, že díky němu naleznete ideálního životního partnera. Spíše se naučíte mít rádi sami sebe… Tento minerál má blahodárný vliv na srdce/srdeční čakru. Růženín je důležitý i v tom, že stimuluje naši sexualitu.

 

Které minerály podporují sexualitu

Citrín

citrín náhrdelník

Citrín – už odnedávna je považován za kámen štěstí, sebevědomí a finanční prosperity. Proto ho často nosili obchodníci. Zvyšuje sebevědomí, používá se ke zmírnění zažívacích potíží a posiluje čakru solárního plexu. Po citrínu sáhněte také v případě, že vás trápí deprese.

KOUPIT CITRÍN ZDE

Které minerály pomáhají s depresí

  • Související články

Nenechte se napálit! Jak poznat fake minerály?

Nechte to špatné za sebou. Pomohou vám minerály

Minerály pro těžké období: Vybudujte si vnitřní sílu a zvládněte jakoukoli situaci!

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva