Numerologie: Každé písmeno má svůj význam. Zjistěte, co říká o vašem jménu!

Možná občas přemýšlíte, proč vám rodiče vybrali zrovna vaše jméno. Možná jste občas s výběrem nespokojeni. Víte však, že každé písmeno přesně vyjadřuje, jací jste?

Numerologie jmen je docela věda. Výpočtem jména a čísla každého písmene se totiž mnohé dozvíte. A když mluvíme o numerologii jména, napovídá nám, co nás v budoucnu čeká.

Samohlásky a souhlásky

Samohlásky v numerologii jména označují to, co chceme od svého života a představují naše touhy a to, co nás činí v životě spokojenými a naplněnými. Souhlásky potom odrážejí spíše vnější já.

Numerologie jmen není nic nového vztah mezi písmeny a čísly byl totiž objeven již před mnoha lety. A setkat se můžete hned s několika typy numerologických systémů. Nejčastěji se používá Pythagorův, Chaldejský a Kabala systém.

Pythagorův systém

Jmenuje se pochopitelně po Pythagorovi, řeckém matematikovi. Přiřazuje písmena abecedy číslům 1 až 9 a výsledné číslo je potom sníženo na jednocifernou hodnotu.

1 A J S
2 B K T
3 C L U
4 D M V
5 E N W
6 F O X
7 G P Y
8 H Q Z
9 I R

PROHLÉDNOUT MINERÁLY PODLE ŽIVOTNÍHO ČÍSLA ZDE  

Chaldejský systém

Tento systém patří k nejstarším numerologickým systémům na světě, spočívá v tom, že čísla přiřazená každému písmenu jsou založena na vibracích konkrétního písmene. Číslu 9 potom není přiděleno žádné písmeno, protože jde o číslo posvátné a devítka je proto číslo výsledné.

1 A I J Q Y
2 B K R
3 C G L S
4 D M T
5 E H N
6 U V W X
7 O Z
8 F P

 

PROHLÉDNOUT MINERÁLY PODLE ŽIVOTNÍHO ČÍSLA ZDE  

Kabala

Systém Kabala zahrnuje celkem 22 vibrací od 1 do 400. Do úvahy však bere jen jméno, a ne datum narození, nebývá proto využíván tak často jako systémy předchozí.

Věděli jste, že spočítat si můžete také své životní číslo? Jak na to? Sčítejte všechna čísla v datu narození tak dlouho, dokud vám nezůstane jednociferné číslo 1 až 9. Osudové číslo a minerály volené podle něj vám napomohou zlepšit slabé stránky.

A pokud chcete minerál opravdu sobě ne míru, volte podle znamení zvěrokruhu. Spojují své nositele s vesmírem, aby bylo možné dosáhnout rovnováhy, která potom posílí vaše spojení a umožní vyčistit tělo a mysl.

A zapomenout nemůžeme ani ne možnost personalizovat si svůj minerál. Využijte tak právě i písmeno, na něž vaše jméno začíná! V téhle vychytávce od Světa minerálů se snoubí vybraný krystal s dřevem, ale také možnost ze svého šperku udělat opravdu osobní záležitost.

PROHLÉDNOUT MINERÁLY PODLE ŽIVOTNÍHO ČÍSLA ZDE  

Od A až do J

Počáteční písmeno každého jména charakterizuje, jací jsme. Ti z nás, kteří mají jméno začínající na A bývají vnímány jako osoby cílevědomé a ambiciózní, ti, co do rodičů dostali jméno s B na začátku potom sentimentální a emocionální. Patříte k těm, kteří se pyšní jménem začínajícím na C? Říká se, jste otevření a expresivní. A další v abecedě je D, lidem s tímto počátečním písmenem ve jméně bývají přičítány praktičnost a systematičnost.

Následuje E, nositelé jména s tímto písmenem jsou údajně společenští a spontánní, k písmenku F patří pozitivita a dobrota a ke G dominance. Lidé s H na začátku jsou si velmi jistí sami sebou a vědí, co dělají, k I patří citlivost. Začíná vaše jméno na J? Pak jste nejspíš všemi milováni, protože jste tím, kým jste, a nepředstíráte, že jste někým jiným.

Které minerály pomáhají s city

Co K a S?

Co se písmena K týče, jméno s tímhle počátečním písmenem předpovídá svému nositeli úspěch a tvrdohlavost. Pro L je zase charakteristické, že jsou inteligentní, M je nositelem pracovitosti. Ani lidé, kteří jejichž jméno začíná na N si nemají na co stěžovat – jsou totiž velmi intuitivní, O potom znamená silný morální kompas.

A jsme u P! Tohle písmeno ve jméně vystihuje inteligence a vynalézavost, další v řadě – Q – nositelé mají předpoklad k úspěchům ve finanční sféře. Máte ve jméně jako první písmeno R? Pak jste asi empatické povahy a cítíte bolest druhých.

KOUPIT MINERÁLY, KTERÉ PODPORUJÍ FINANCE ZDE 

S nebo Z ve jméně?

Lidé s písmenem S ve jméně jsou velmi přitažliví a pohlední a upoutají pozornost každého, kamkoli přijdou. Ti, jejichž jméno začíná na T jsou dobrodruzi a lidé s U na začátku mají štěstí, které je jim vždy nakloněno. Máte na začátku jména jednoduché V? Potom máte nejspíš aktivní intuici a vycítíte věci dříve, než se stanou.

Opomenuto nesmí zůstat ani dvojité W, to charakterizuje znalost cíle a neúnavnost. Jmen, jejichž počáteční písmeno je X moc není, nějaká se však najdou a typické je pro ně zapálení pro přírodu a kreativita. Možná ještě méně bychom našli v kalendáři jmen s Y na začátku. Tihle lidé milují svobodu a chtějí vše prožívat bez omezení. A nakonec Z! Ať už jste Zuzana, Zděnek nebo Zorka, pravděpodobně vám nechybí sebevědomí a energie!

KOUPIT MINERÁLY, KTERÉ PODPORUJÍ SEBEVĚDOMÍ ZDE 

  • Související články

Dopřejte svému pejskovi klid a pohodu. Se smutkem mu pomohou minerály

Nenechte se napálit! Jak poznat fake minerály?

Kámen v hlavní roli. Proč se lidé spoléhají na minerály?

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva