Péče o nový minerál. Na co nezapomenout a co si pohlídat?

Stali jste se majiteli minerálu a už se nemůžete dočkat, až z něj začnete čerpat jeho účinky? Pořádně se spolu seznamte a nezapomeňte svému novému asistentovi věnovat náležitou pozornost a péči.

Je jedno, zda jste našli vysněný kámen před pár týdny pod stromečkem, nebo se obdarovali sami. Máte v ruce pomocníka, který disponuje velkou mocí a silou. A když s ním budete správně zacházet, máte se na co těšit.

Pořádná očista

Už se nemůžete dočkat, až si svůj nový krystal pořádně ze všech stran prohlídnete, až si ho osaháte a najdete mu správné místo ve svém životě? To všechno je v naprostém pořádku.

Každý nový krystal však potřebuje vyčistit, byť s ním bylo dobře zacházeno a nepůsobí jako kámen, který očistu potřebuje. I tak jí věnujte svůj čas. Nezapomeňte, že před vámi ho měla v ruce řada jiných lidí. Kameny jsou navíc vystavovány neustálému přísunu energií, dovedou pohltit i ty negativní, které by nám jinak mohly komplikovat život.

Je jedno, jakým minerálům a v jaké podobě dáváte přednost. Volit můžete šperky, doplňky do bytu či na zahradu, ale třeba i minerály do ruky, které díky jejich velikosti můžete mít neustále při sobě.

KOUPIT ŠPERKY S MINERÁLY ZDE 

Možností, jak se minerálům věnovat a zajistit jim čistotu a funkčnost, je několik. Poslouží vám i obyčejná tekoucí voda. Ta navíc neutralizuje negativní energii uloženou v kameni a vrací ji zpět do země. Pokud máte možnost, volte tekoucí vodu v přírodě, omyjte minerály třeba v potoku. Hodí se ale i běžná voda z kohoutku. Minerál musí být minutu celý ponořený a poté dobře osušený.

Ale pozor! Tekoucí voda není vhodná pro očistu všech minerálů, použít ji můžete na tvrdé kameny, jako je například křemen. Měkké minerály, například selenit, pod tekoucí vodou neomývejte.

Tvrdé kameny, opět křemen, anebo ametyst je možné očistit také slanou vodou. Pokud se tedy chystáte k moři a je to jen trochu možné, přibalte oblíbené minerály s sebou.

KOUPIT AMETYST ZDE 

Správné místo

Tohle je u nových kamenů velmi zásadní okamžik. Je mu třeba najít to nejlepší místo! Jedině tak dovede působit na oblasti, v kterých jeho pomoc potřebujete. Mějte ho na místě, které je snadno přístupné, abyste ho kdykoliv mohli vzít do ruky a těšit se z jeho síly.

Dobré je umístit ho tam, kde na něj dobře uvidíte. Můžete si dokonce vytvořit jakýsi oltář, kde shromáždíte všechny kameny, které máte a na jejichž účinky spoléháte. Minerál v náušnicích, na náramku či náhrdelníku, má doma asi každý z nás. Využít sílu kamenů však můžeme i v prostředí domova. Vyberte si vhodný doplněk, který bude využívat svoji kouzelnou sílu a ozdobí vám domov.

Volit můžete drúzu, což je přírodní neopracovaný minerál nebo geody, které působí zvenčí až obyčejně, ale když otevřené nebo rozbité, odkryjí dutou jeskyni s krystaly, které se v nich skrývají. Krásným doplňkem domova jsou i svícny a vázy z minerálů.

Ověřte si však, že se spolu různé druhy minerálů „snesou“ a neodporují si. Obecně lze říct, že „spolupracovat“ budou ty minerály, které mají něco společného – barvu, vlastnosti, typ energie, stejnou skupinu minerálům čakru a tak dále.

Může se však stát, že si třeba vyberete minerál pro zvýšení energie a zároveň další kámen pro uklidnění… Proto se pořádně zamyslete a vybírejte podle toho, čeho chcete s pomocí krystalu dosáhnout nejvíc.

KOUPIT DRÚZY ZDE 

Nabijte je!

Očištěné a správně umístěné už minerály máte, nezapomeňte však na to, že každý kámen je třeba pravidelně nabít, a to při úplňku. Zatímco na člověka může působit někdy až nepříznivě, kameny jsou naopak na jeho síle závislé proto, aby mohly v našich životech plnit svoji funkci.

Náramky, přívěšky, tromly i surové kameny z minerálů potřebují nabít pravidelně. Nejlepším místem pro nabíjení prostor s přímým měsíční světlem, stačí je vložit do nádobky z přírodního materiálu a nechat měsíční energii působit přes celou noc. Pokud nemáte možnost nechat energii působit venku, umístěte nádobu co nejblíže oknu.

Dobré je nechat nabít během úplňku vše, co využíváte a co pomáhá sbírat negativní energii po celý měsíc do dalšího úplňku. Nezapomeňte dopřát péči svým náramkům a náhrdelníkům, přidejte náušnice, prsteny, nezapomeňte ani dekorace a přidejte i kameny do ruky, které vás provázejí na každém kroku.

KOUPIT MINERÁL DO RUKY ZDE 

Zvykněte si na sebe

Pokud se věnujete meditaci, v krystalu máte nového parťáka. Meditace s krystaly vám totiž pomůže hlouběji se s krystalem spojit a můžete získat větší vhled do jeho energie a všech informací, které v sobě skrývá.

Počítejte s tím, že některé krystaly mají velmi silnou energii, která na každého působí jinak. A může se stát, že vás překvapí nepříjemné reakce na nové krystaly, byť jste se na jejich účinky tolik těšili. Mohou vás zaskočit bolesti hlavy, závratě nebo i nedefinovatelný špatný pocit. V takovém případě kámen na nějakou dobu odložte.

Předejít tomu můžete tím, že si na kámen budete zvykat postupně. Tak si dejte na čas a naučte se spolu žít! Většina z nás si na kámen postupně zvykne a počáteční reakce zmizí.

  • Související články

Málo nebo víc? Kolik krystalů mít u sebe tak, aby správně fungovaly?

Dali jste si letos novoroční předsevzetí? Dodržet vám ho pomohou minerály

Zima je tady! Tak ji přežijte díky krystalům

Autor článku: Svět minerálů
Autor hlavního obrázku: Svět minerálů