Zima je tady! Tak ji přežijte díky krystalům

Máte rádi zimu? Ať už zní odpověď ano nebo ne, stejně nic nenaděláme s tím, že je před námi. Chladné měsíce, kdy to spíš než na procházení venku je na posezení doma, můžeme lépe zvládnout i díky minerálům. Které se hodí na zimu?

Sezónní kameny vám pomohou s energií, která během týdnů s nedostatkem sluníčka může chybět, ale také se stanou vašimi průvodci přírodními cykli. A tak vás zima, mráz, sníh nebo déšť prostě nezaskočí!

Až si budeme stěžovat, že je venku příšerná zima, a že už nás to nebaví, vzpomeňme si, že v některých částech světa má zima ještě mnohem větší sílu. Lidé žijící na severní polokouli by mohli vyprávět…

Zimní energetický posun

V zimě nás navíc čeká, konkrétně těšně před Vánoci, zimní slunovrat, a to je z energetického hlediska velký okamžik. Znamená posun do nového cyklu a konec starého. Pojí se s tím, ale i se zimou obecně, ale také některé nepříjemnosti, třeba únava, horší nálada, deprese z nedostatku světla, krátkých dnů a dlouhých nocí.

Některé kameny jsou k přežití zimy vyloženě vhodné. V této fázi roku vás podpoří, pomohou, budou asistovat. Tak je mějte pořád u sebe a čerpejte jejich energii a sílu.

Karneol

Oranžově, červeně a bíle zbarvený křišťál připomíná barvy ohně, zimního ovoce a bobulí.  Je to kámen ideální na podporu energie, která nám v zimě může chybět. Vliv má však i na naši kreativitu a dovede ovlivnit dění v životě tak, aby bylo vše pozitivní.

KOUPIT KARNEOL ZDE 

Obsidián

Obsidián se chlubí bílým a černým vzorem, někomu možná připomíná sněhové vločky, pro zimu tak typické. Obsidián má velkou moc, dokáže totiž pohlcovat negativní energii.

KOUPIT OBSIDIÁN ZDE 

Ametyst

Velká kouzla dokáže i ametyst. Má totiž sílu použít k očistě od staré energie a negativity. Pomáhá překonat pocity deprese SKLESLOSTI.

KOUPIT AMETYST ZDE 

Selenit

Tento minerál se na zimu opravdu hodí, můžete si jím vybavit byt a vybrat varianty, které jsou doslova zimní, ať už jde o selenidovou věž, lampu nebo svícen. Má vliv na čištění staré energie.

KOUPIT SELENIT ZDE

Mahagonový obsidián

Červenohnědým sopečným sklem v kombinaci s úlomky černé lávy je tvořen mahagonový obsidián. Může ovlivnit váš úspěch a dosažení cílů, které jste si předsevzali, bude vám asistovat při překonávání výzev.

KOUPIT OBSIDIÁN ZDE 

Lapis lazuli

Tento minerál vám svou barvou může připomínat zimní oblohu, na které září hvězdy. Je velmi vhodný pro meditaci a duchovní rozvoj.

KOUPIT LAPIS LAZULI ZDE

  • Související články

8 skvělých tipů na vánoční dárky

Krystaly vhodné pro psychickou ochranu dětí

Obklopte se v práci minerály a čerpejte z nich jejich sílu

Autor článku: Svět minerálů
Autor hlavního obrázku: Canva