7 minerálů, které pomohou s vnitřní sílou a zvládnete cokoli!

 

Být vnitřně silní, to je velmi zásadní. Ovlivňuje to totiž vše, co v životě děláme, jak se cítíme a ostatně i to, v jakém jsme zdravotním stavu. Občas je však nalezení vnitřní síly vážně těžké.

Díky vnitřní síle můžete překonat těžkosti, které život přináší, čelit výzvám a překážkám, být oporou těm, na kterých vám tolik záleží a zbavit se zlozvyků a slabostí, které vám na sobě vadí. Tak vezměte do ruky správný minerál a dejte se do boje!

Co však vlastně je ta pověstná vnitřní síla? Je to motor, který vás žene životem, a který vám brání v tom, podlehnout chmurám, špatnostem a strachu. S minerály, které vnitřní sílu podporují, je třeba postupovat opatrně. Krystaly je třeba pravidelně čistit, aby fungovaly tak, jak mají, ideálně jim dopřejte očistu každý den. A které minerály jsou pro vnitřní sílu nejlepší?

Bronzit

Bronzit možná nepatří mezi nejznámější minerály, to však neznamená, že nemá stejně úžasné účinky. Je dobrým kamenem pro zvýšení našeho odhodlání překonávat výzvy, které v životě všichni zažíváme.

Probouzí v nás odvahu a rozhodnost, v životě díky němu budeme mít jistotu, stabilitu a vnitřní mír.  Velmi příznivě působí proti psychickým problémům, chrání před depresivními stavy. Mírní bolestivé vzpomínky a pomáhá v boji proti stresu. Pomáhá nám přijmout situaci jaká je, i přesto že ji odmítáme přijmout. 

KOUPIT BRONZIT ZDE 

Které minerály působí proti depresi

Tygří oko

Tygří oko je ten pravý kámen pro vnitřní sílu. Zvyšuje sebevědomí a má dobré ochranné vlastnosti, koneckonců byl využíván jako talisman proti nepřátelským myšlenkám a kletbám.

Je to ale navíc minerál, který nám pomůže posílit odvahu a hledat vnitřní zdroje. Tygří oko by měli využívat lidé, kteří ve své profesi potřebují zvládat stres a mít jistou dávku sebekritiky.

KOUPIT TYGŘÍ OKO ZDE  

Které minerály pomáhají s odvahou

Kyanit

Modrý kyanit je vysoce vibrující krystal a spojen je s energií archanděla Michaela. Navozuje klid, harmonii a vyrovnanost. Velmi spolehlivě také harmonizuje čakry, především tu krční.

U sebe by měli mít modrý kyanit ti, kteří potřebují pronést projev na veřejnosti, umí totiž odstranit bloky, strach, obavy, psychické napětí, stres a zklamání a naopak dodat potřebný nadhled.

KOUPIT KYANIT ZDE  

Které minerály ovlivňují krční čakru

Jaspis

Červenému jaspisu jsou přičítány obrovské účinky, pro člověka velmi prospěšné. Ostatně, má velkou magickou moc a mluví se o něm jako o „matce všech kamenů“, jenž dokáže nositele ochránit před zlými mocnostmi, zklamáním a závratěmi. Díky němu můžeme lehčeji čelit překážkám, posílit své odhodlání a posunout své osobní hranice.

KOUPIT JASPIS ZDE  

Které minerály ovlivňují krevní oběh

Karneol

Karneol je kamenem osobního posílení, krystal ideální pro vnitřní sílu a víru v sebe sama. Navíc toho, kdo karneol vlastní, chrání před závistí a záští, ale i žárlivostí. Sáhnout po něm musejí ti, kteří potřebují využívat své analytické myšlení.

KOUPIT KARNEOL ZDE  

Hematit

Tento kovový tmavě šedý minerál je známý pro své uzemňovací a stínicí vlastnosti, pomůže udržet energii ostatních mimo vaši auru nebo životní prostor. Posiluje také naši odolnost a mobilizuje skryté síly. Vliv má také na naše seběvědomí, spolehlivost, důvěryhodnost, soustředění i paměť.

KOUPIT HEMATIT ZDE 

Křemen

Křemen, konkrétně šedý, hnědý nebo černý kouřový, posiluje naši víru v sebe sama a když je nám těžko, dovede absorbovat negativní energie z našich vlastních obav a strachů. Křemen je nejúčinnější krystal a nejsilnější zesilovač energie na této planetě, který pohlcuje, ukládá a reguluje energii.

KOUPIT KŘEMEN ZDE  

  • Související články

Získejte práci snů! Pomohou vám s tím magické krystaly

Magnezit – kámen klidu

Péče o nový minerál. Na co nezapomenout a co si pohlídat?

Autor článku: Svět minerálů
Autor hlavního obrázku: Svět minerálů