INFO LINKA
  730 165 818
Napište nám
Odběr novinek

Konečně vysvitlo slunce. Očistěte a nabijte své kameny.

Konečně vysvitlo slunce. Očistěte a nabijte své kameny. - Svět minerálů   

Každý kámen je jiný. Některý je třeba nabíjet na měsíčním světle, jiný ve vodě nebo na křišťálové drůze. Dnes, si ale k příležitosti východu sluníčka řekneme, které šperky a kameny je třeba nabít v záři jeho paprsků.

Jako první krok, než přejdeme k samotnému nabíjení je třeba kámen očistit. To lze provést pod proudem tekoucí vody. V ideálním případě v nějakém prameni v přírodě. Vodovodní kohoutek však také postačí. Kámen nechte omývat alespoň dvě minuty a prsty z něj stírejte nečistoty.

Ještě mokré kameny umístěte na podložku nebo tácek a tu položte na přímé sluneční světlo. Balkón, zahrádka, okenní parapet, cokoli, kde budou mít možnost načerpat sluneční energii, kterou vám pak vrátí v podobě jejich schopností.

Kameny, které je ideální nabíjet na přímém slunci:

Achát, avanturín, býčí oko, citrín, heliotrop, hematit, chalcedon, jadeit, karneol, křišťál, olivín, onyx, safír, sluneční kámen, turmalín, tygří oko.

 

Také existují kameny, které není vhodné nabíjet na přímém slunečním světle. UV záření může narušovat jejich chemickou stavbu, a proto je třeba je umístit do stínu. Zde přijmou sluneční energii také a nedojde k jejich poškození nebo ztrátě barvy. Těmito kameny jsou:

Akvamarín, amazonit, fialový jadeit, heliodor, morganit, pyrit, tanzanit, záhněda

 

Kameny je určitě vhodné jednou za čas omýt a nabít. Ideálně by se rituál očisty měl konat po každém použití, na to však není čas. Využijte tedy dnešního krásného, i když mrazivého dne a dejte možnost krystalům vyniknout.