Konečně vysvitlo slunce. Očistěte a nabijte své kameny.

Každý kámen je jiný. Některý je třeba nabíjet na měsíčním světle, jiný ve vodě nebo na křišťálové drůze. Dnes, si ale k příležitosti východu sluníčka řekneme, které šperky a kameny je třeba nabít v záři jeho paprsků.

Jako první krok, než přejdeme k samotnému nabíjení je třeba kámen očistit. To lze provést pod proudem tekoucí vody. V ideálním případě v nějakém prameni v přírodě. Vodovodní kohoutek však také postačí. Kámen nechte omývat alespoň dvě minuty a prsty z něj stírejte nečistoty.

Ještě mokré kameny umístěte na podložku nebo tácek a tu položte na přímé sluneční světlo. Balkón, zahrádka, parapet, cokoli, kde budou mít možnost načerpat sluneční energii, kterou vám pak vrátí v podobě jejich schopností.

Kameny, které jsou ideální nabíjet na přímém slunci:

Achátavanturínbýčí okocitrín, heliotrop, hematitchalcedonjadeitkarneolkřišťálolivín, onyx, safír, sluneční kámen, turmalíntygří oko.

citrín

Také existují kameny, které není vhodné nabíjet na přímém slunečním světle. UV záření může narušovat jejich chemickou stavbu, a proto je třeba je umístit do stínu. Zde přijmou sluneční energii také a nedojde k jejich poškození nebo ztrátě barvy. Těmito kameny jsou:

Akvamarínamazonit, fialový jadeit, heliodor, morganit, pyrit, tanzanit, záhněda

Velmi silné nabítí dosáhnete také za Úplňku, který dodává nejsilnější energii pro všechny kameny určené k nabíjení.

TIP: Kalendář úplňků na rok 2020

akvamarín

Kameny je určitě vhodné jednou za čas omýt a nabít. Ideálně by se rituál očisty měl konat po každém použití, na to však není čas.