Citrín - kámen štěstí a prosperity

Citrín, který dostal název podle své charakteristické barvy, se v přírodě vyskytuje jen velmi vzácně. Proto se už ve středověku vyráběl za pomocí lidského zásahu žíháním ametystu. 

Účel a síla citrínu

Citrín je považován za kámen hojnosti. Podle esoteriků v sobě dokáže uchovávat sluneční energii, kterou následně předává svému nositeli. Samostatnou zmínku si zaslouží i skutečnost, že nepotřebuje čištění.

KOUPIT CITRÍN ZDE

 Nemoci a zdraví

Tento minerál má blahodárný vliv během boje s chronickým únavovým syndromem, pomáhá při depresích a fobiích. Podporuje krevní oběh, trávení, slinivku, močový systém, štítnou žlázu a nervový systém.

Znamení zvěrokruhu

Citrín je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

Tvary a podoby citrínu

Tento krásný minerál můžete u nás zakoupit v mnoha nádherných tvarech a podobách. Nejoblíbenější jsou náramky a tromlované kameny z citrínu.

Naleziště

Pěkné krystaly citrínu lze nalézt v Brazílii, USA a na Madagaskaru. K významným dodavatelům patří také Rusko. Pokud po něm budete chtít pátrat v ČR, vyzkoušejte lokality v okolí Velkého Meziříčí – třeba budete mít štěstí.

Nezapomeňte kameny očistit a nabít za úplňku nebo na slunci, aby vám mohly předat silnou energii ve všech směrech. 

KOUPIT CITRÍN ZDE

Související články, které by Vás mohly o citrínu také zajímat:

Odebírejte magazín ze Světa Minerálů!

Nezapomeňte, že většina Newsletterů a článků, je automaticky přesunuta do e-mailové složky Hromadné, kde je vždy snadno najdete.

 

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva