Citrín - kámen štěstí a prosperity

Citrín, který dostal název podle své charakteristické barvy, se v přírodě vyskytuje jen velmi vzácně. Proto se už ve středověku vyráběl za pomocí lidského zásahu žíháním ametystu. 

Účel a síla citrínu

Citrín je považován za kámen hojnosti. Podle esoteriků v sobě dokáže uchovávat sluneční energii, kterou následně předává svému nositeli. Samostatnou zmínku si zaslouží i skutečnost, že nepotřebuje čištění.

KOUPIT CITRÍN ZDE

 

Nemoce a zdraví

Tento minerál má blahodárný vliv během boje s chronickým únavovým syndromem, pomáhá při depresích a fobiích. Podporuje krevní oběh, trávení, slinivku, močový systém, štítnou žlázu a nervový systém.

Znamení zvěrokruhu

Citrín je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

Tvary a podoby citrínu

Tento krásný minerál můžete u nás zakoupit v mnoha nádherných tvarech a podobách. Nejoblíbenější jsou náramky a tromlované kameny z citrínu.

Naleziště

Pěkné krystaly citrínu lze nalézt v Brazílii, USA a na Madagaskaru. K významným dodavatelům patří také Rusko. Pokud po něm budete chtít pátrat v ČR, vyzkoušejte lokality v okolí Velkého Meziříčí – třeba budete mít štěstí.

Nezapomeňte kameny očistit a nabít za úplňku nebo na slunci, aby vám mohly předat silnou energii ve všech směrech. 

KOUPIT CITRÍN ZDE

Související články, které by Vás mohly o citrínu také zajímat:

Odebírejte magazín ze Světa Minerálů!

Nezapomeňte, že většina Newsletterů a článků, je automaticky přesunuta do e-mailové složky Hromadné, kde je vždy snadno najdete.

 

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení