Ametyst - mocný kámen klidu a lásky


Ametyst má mimořádně silnou moc s obrovskou ochrannou silou. Vyskytuje se v krásné fialové barvě v různých odstínech. Ametyst patří k nejoblíbenějším krystalům na trhu a to díky jeho nádherným drúzám, které vždy zaujmou jako netradiční dekorace a oslní svou krásou.
Jeho moc, sílu a krásu můžete využít i v podobě náramku, přívěsku či jiného šperku a nosit ho tak po celý den u sebe. Pouhé procházení kolem ametystové drúzy poskytuje takové uklidňující pohodlí, že můžete cítit, jak se vaše napětí rozplývá. 

ametystová drůza

  

Nespavost

Pomáhá uklidnit vaši mysl a zajistit kvalitní spánek v noci. Stačí ho umístit na noční stolek, co nejblíž k hlavě.
Spolupracuje s vaším duchem na vysoké úrovni, v důsledku čehož můžete také v noci získat nějaké příjemné nebo intuitivní sny. Vyzkoušejte například ametystový hrot, který doporučujeme umístit na noční stolek v blízkosti hlavy. Zahání negativní emoce a noční můry.

ametystový hrot

Úleva od stresu

Uklidňující energie Ametystu vyvažuje mysl, emoce a slouží ke snížení strachu, hněvu, smutku a úzkosti. Při nervozitě a stresu doporučujeme využít ve formě regeneračního nábrusuTřením kamene v dlani dosáhnete vlastní terapie, která velmi efektivně pomáhá k uvolnění. Toto je jedna z nejsilnějších vlastností ametystu. 

ametyst trom

Nabíjení a očista ametystu

Ametyst roste pod zemí ve tmě, a proto není doporučeno ho vystavovat dlouhodobému přímému světlu, protože na slunci ztrácí svou krásnou barvu a bledne. Pro očistu, aktivaci a nabíjení doporučujeme ametyst opláchnout pod proudem čisté (ne horké) vody, osušit a v přímé blízkosti křišťálu nabít za úplňku. 

ametyst náhrdelník

Závislosti

Ametyst zvyšuje psychické schopnosti a intuici. Pomáhá osvobodit se od špatných návyků a omezit nepřiměřené chování. S krásným přívěskem na krku budete pod ochranou celý den.

Láska a věrnost

Amethyst pomáhá při posilování vztahů, protože dává příslib věrnosti, což v průběhu času pomáhá v hlubším spojení s vaší spřízněnou duší. Ametyst lze použít k navrácení, přivedení nebo udržení láskyplného vztahu. Pořiďte si s partnerem náramky z ametystu, které dokonale podpoří a upevní vaši lásku. Ametyst má svou obrovskou výhodu, že je vhodný pro kombinaci se všemi ostatními kameny. Je to vhodný kámen pro všechny začátečníky.

Znamení zvěrokruhu

Ametyst je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé :

Nemoce

Zmírňuje bolesti hlavy, odstraňuje napětí. Pomáhá při žaludečních a dýchacích obtížích, poruchách sluchu, kožních problémech. Působí na střeva a střevní mikroflóru, na rovnováhu zažívacího traktu. Odstraňuje parazity, podněcuje produkci hormonů a činnost metabolismu. Posiluje vylučovací orgány a imunitní systém

Nevíte si rady s výběrem? Poradíme Vám:

Autor článku: Svět Minerálů
Hlavní obrázek: Canva