Barvy: Znáte význam jednotlivých barev? I barva může hrát při výběru správného minerálu roli

Dobře víte, že červená vás rozzáří, žlutá vám nesedne k tónu pleti a zelenou, tak tu raději ani nezkoušíte! Barvy nám umožňují popustit uzdu fantazii a vyladit se k dokonalosti. Nezapomeňte ale na to, že každá barva má svůj význam.

A pokud zvolíte správnou barvu minerálu, můžete si být jistí pozitivními účinky. Volit pochopitelně můžete kameny podle znamení, podle čaker nebo podle účelu či nemoci, která vás trápí, a s kterou byste od minerálu chtěli pomoci.

Modrá barva

Jak lze charakterizovat modrou? Je to barva klidu, míru, spokojenosti. Má ale i další pozitivní dopady na člověka, třeba symbolizuje věrnost a podporuje intuici. Má jednoznačně plusový vliv, pokud nás trápí bolesti hlavy.

Modrý je například kalcit, kámen naděje, intuice a inspirace. Na kalcit se můžeme spolehnout, pokud nás trápí kosti, máme potíže s imunitním systémem, má vliv i na křeče a napomáhá růstu. Kalcit mějte u sebe, pokud máte potíže s rozhodováním, s tím vám totiž dovede pomoci. Tiší také náš neklid a posiluje sebevědomí.

V modré barvě můžeme pořídit i křemen. Jde o nejúčinnější krystal a nejsilnější zesilovač energie na planetě, protože pohlcuje, ukládá a reguluje energii. Je kamenem harmonie, stability a klidu. Má vliv na imunitní systém, činnost srdce i krevní oběh. Co se vnitřních orgánů týče, podporuje křemen činnost žaludku, jater, plic, střev a ledvin.

KOUPIT KALCIT ZDE  

Které minerály jsou modré

Žlutá barva

Pestrá, veselá, nápadná, tím vším je žlutá. Je barvou pozitivní, má dobrý vliv na paměť a podporuje také chápavost. Je také symbolem samostatnosti.

Ve žluté barvě můžeme volit třeba opál - minerál štěstí, síly a prosperity. Podporuje naše city, spontánnost a pomáhá nám najít naše skutečné já. Sáhněte po něm, pokud máte horečku, infekci, potíže s krví nebo ledvinami. Připraven by ho měly mít maminky po porodu, ale vlastně všechny ženy, pomáhá i při menstruačních bolestech.

Volitt, pokud se chcete ladit do žluté, můžete i sagenit. To je pro změnu kámen porozumění a pravdy. Chcete-li  si o sobě uvědomit věci, které by bylo dobré změnit, je tím pravým pomocníkem. Přináší také hluboký klid a jasné vidění. A pozor! Zpomaluje proces stárnutí!

KOUPIT OPÁL ZDE  

Které minerály jsou žluté

Zelená barva

Zelená evokuje přírodu a růst. Je uklidňující a podporuje koncentraci. Také  symbolizuje svěžest a čerpání síly.

Zelený může být achát. Vyhledejte ho, pokud stojíte o nalezení rovnováhy, sebedůvěry a odvahy. Achát obnovuje tělesnou energii a dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu. Pomůže nám také s rozhodováním.

Kamenem radosti a rozvahy, ale i klidu a štěstí, je potom avanturín. Má velký vliv na pocity a myšlenky, přičemž zvyšuje vnímavost. Umí udržet rovnováhu mezi ženskou a mužskou energií.

KOUPIT ACHÁT ZDE  

Které minerály jsou zelené

Červená barva

Vášeň, láska, erotika, to jsou možná slova, která se vám vybaví při slově červená. Je to ale také barva srdce, energie, chuti do života.

Do červena bývá zbarvený třeba jaspis, kterému je přičítána velká magická moc. Říká se mu dokonce „matka všech kamenů“.  Co jaspis umí? Tak třeba chránit před zlými mocnostmi, zklamáním a závratěmi. Podporuje imunitu a detoxikuje. Má také pozitivní vliv na kožní potíže.

Korál potom symbolizuje lásku, oddanost a pokoru. Prospívá lidem s krevními sraženinami, arteriální sklerózou a revmatismem. Ochraňuje před násilím, nehodami a negativními energiemi, a naopak přináší klid a harmonii.

KOUPIT JASPIS ZDE  

Které minerály jsou červené

  • Související články

Jak se starat o minerály? Nezapomeňte je správně čistit!

Jak vybrat minerál pro někoho jiného a neudělat chybu?

Jak skladovat minerály? Hlídejte si to, aby fungovaly tak, jak mají!

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva