Modrá barva: Barva klidu, uspokojení a souladu

Že modrá je dobrá, se zpívá ve známé a oblíbené písničce. Modrá je ale opravdu dobrá a má svůj význam. Je barvou klidu, uspokojení, souladu a přednost jí dávají lidí s citlivou duší, romantikové a lidé tišší.

Symbolem modré je oddanost, tradice a něha. Vybavíte si při pohledu na modrou barvu moře? Není se čemu divit, je totiž barvou vody, vzduchu a nebe. Pokud zkombinujete modrou barvu s mocnou sílou minerálů, můžete si být jistí, že děláte dobře.

Apatit

Kamenem intelektu a tvořivosti je apatit. Tento modrý kámen se jmenuje podle řeckého slova apatao - klamat. Apatit je dobíječ baterek, podporuje sebevědomí, což se občas hodí každému z nás a také otevřenost a kontakt s ostatními lidmi. Naopak potlačuje lhostejnost, nepřátelství a odstraňuje negativní postoje.

Nesporné účinky má tento kámen pro naše zdraví. Příznivě totiž působí na ty, kteří mají potíže s hyperaktivitou a autismem, ale dokáže ovlivnit mnohem víc zdravotních neduhů. Například je prospěšný při léčbě kostí, kloubů a křivici, podporuje tvorbu nových buněk a podněcuje ke zdravému stravování. Apatit také otevírá krční čakru.

KOUPIT APATIT ZDE 

 Které minerály jsou vhodné pro 5. čakru hrdla

Akvamarín

Odvahu, naději, lásku. Tyto potřebné aspekty lidského život podpoříte díky akvamarínu. Ten do vaší mysli vnese spokojenost a naopak vyžene agresivitu a podrážděnost. Také příznivě ovlivňuje bolest zubů a dásní, a mírní kašel a astma. Akvamarín dříve platil za bojovníka proti mocnostem temnot.

 KOUPIT AKVAMARÍN ZDE 

Angelit

Chcete-li žít v míru, klidu a být vnímavým člověkem, spolehněte se na angelit. Uvádí do rovnováhy štítnou žlázu, prospívá močovému systému a navíc podporuje správné fungování plic. Nezapomeňte ho přibalit na dovolenou, pomáhá totiž se spáleninami od slunce. Jde o kámen tišící a uklidňující. Pomůže vám prožít hluboký pocit klidu a míru.

KOUPIT ANGELIT ZDE 

Které minerály příznivě ovlivňují plíce

Celestin

Trápí-li vás neklidný spánek, je celestin tím pravým minerálem pro vás. Kromě toho ale působí i na lásku a vyrovnanost. Díky své barvě umí přitahovat štěstí a navozuje klid - uvolníme se tak jak tělesně, tak i duševně. Nechat na sebe působit příznivé účinky celestinu můžete i pořízením drúzy, což je čistě přírodní neopracovaný minerál, který se hodí jako dekorace do bytu.

KOUPIT CELESTIN ZDE 

Lapis lazuli

Pravda a moudrost, ty by měly být samozřejmostí, ale často se lidstvu nedostávají. Podpořit je můžeme díky lapis lazuli. Tenhle modrý kámen navozuje vnitřní klid a mír a v dobách minulých byl využíván jako ochranný kámen pro malé děti. Kromě toho také zlepšuje paměť a úsudek.

KOUPIT LAPIS LAZULI ZDE

Achát

Tento kámen je velice stálý a dodává nám velkou dávku citové, tělesné a rozumové rovnováhy. Pomáhá našemu sebepoznání a také je obráncem proti negativní energii. Co se našeho zdraví týče, předchází střevním potížím, ulevuje při gastritidě, povzbuzuje trávicí trakt, oči, žaludek a dělohu.

KOUPIT ACHÁT ZDE 

  • Související články

Spolehněte se na zelenou! Barva rovnováhy a klidu vás může chránit i díky minerálům

Minerály pro děti a teenagery pomohou se sebevědomím i odvahou

Který krystal vás nejlépe ochrání? Pořiďte si ho a čerpejte jeho energii

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva