Zelená barva: Barva rovnováhy a klidu vás může chránit i díky minerálům

Vše kolem se po dlouhé zimě konečně zazelenalo! A zelená barva má pro člověka obrovský význam. Je barvou přírody, symbolem života, svěžesti, naděje, rovnováhy a klidu. Tak se pohodlně usaďte a zadívejte se do zelené oázy.

A pokud nemáte to štěstí, že kolem vás vše roste a kvete, ale právě zmíněný klid a harmonii potřebujete jako sůl, spolehněte se na zelené minerály. I ty mají velkou sílu a moc. Mají totiž také vliv na pohodu, štěstí i spokojenost. A to díky v sobě ukryté příjemné energie, která zlepšuje pohled na svět. A to se přece hodí každému z nás, ať už nás trápí jakákoliv nemoc.

Avanturín

Do zelena je zabarven avanturín. Kámen radosti, rozvahy, vnitřního klidu a štěstí, který dovede ničit negativní pocity a myšlenky. Také umí zvýšit naši vnímavost, vytrvalost, kreativitu a inteligenci. Avanturín existuje v několika barvách, konkrétně zelený má pozitivní vliv na snížení cholesterolu, avanturínová voda vypitá před jídlem potom tlumí chuť k jídlu. Pořídit si můžete třeba šperk s avanturínem.

KOUPIT AVANTURÍN ZDE 

Akvamarín

Odvahu, naději a lásku, to vše nám pomáhá posílit akvamarín. Vedle toho je prospěšný, když máme kašel či dokonce astmatické záchvaty, vliv má také na funkci žláz a spolehnout se na něj můžeme i ve chvíli, kdy nás trápí zuby. Co se duše týče – akvamarín nám do mysli přináší pocit spokojenosti, zmírňuje podrážděnost a agresivitu. Obklopit se avanturínem můžete třeba pořízením neopracovaných minerálů.

KOUPIT AKVAMARÍN ZDE 

Které minerály jsou prospěšné pro naše plíce

Chryzokol

Na artritidu, choroby kostí, svalové křeče, potíže zažívacího traktu, vředy, krevní nemoci a problémy spojené s plícemi, ale i okysličování krve a regeneraci slinivky břišní, ale i další zdravotní neduhy, má příznivý vliv chryzokol. Je to kámen klidu, vyrovnanosti a komunikace a vyhání negativní energie všeho druhu.

KOUPIT CHRYZOKOL ZDE 

Fuchsit

Negativních emocí, informací a koneckonců i lidí máme kolem sebe víc než dost. Tak volte zelený kámen, který právě s negací umí zatočit. Fuchsit je kamenem zdraví a pohody. Jeho obrovským plusem je, že zesiluje energii ostatních krystalů.

KOUPIT FUCHSIT ZDE 

Chrysopras

Komu by sem tam nechybělo sebevědomí a nepotřeboval posílit zdravé ego a životní jistotu. Pokud je to váš případ, sáhněte po chrysoprasu. I ten je v zelené barvě a posiluje nadání, talent a rozvíjí naše schopnosti. Dodává také odvahu, pocit bezpečí a ochranu. Pořídit si můžete hned několik minerálů a využívat jejich moc, a to díky speciálně sestaveným balíčkům.

KOUPIT CHRYSOPRAS ZDE 

Křemen

Nejúčinnější krystal a nejsilnější zesilovač energie na planetě, to je křemen! Kámen, který nám zajišťuje harmonii, stabilitu a klid, tedy vše, co každý z nás v životě nezbytně potřebuje. Má pochopitelně i obrovský vliv na naše zdraví, konkrétně na imunitní systém, činnost srdce a žaludku, krevní oběh a vnitřní orgány.

KOUPIT KŘEMEN ZDE 

Které minerály prospívají imunitnímu systému

Malachit

Po klidu a harmonii všichni toužíme, trpělivosti se nám však často nedostává. Volejte o pomoc malachit! Kromě toho, že v nás umí probudit rozum, cit, lásku a intuici také podporuje obchodní úspěch a vyrovnanost. Měl by být naším společníkem na každém kroku, protože nás chrání a pohlcuje negativní energie a chrání. Čerpat pozitivní energii malachitu je možné například díky minerálům do ruky.

KOUPIT MALACHIT ZDE 

Nefrit

Nefrit je kámen, který by měly u sebe mít těhotné ženy a děti. Je kamenem moudrosti, přátelství a harmonie a odráží negativní útoky a myšlenky. Také posiluje funkci očí, srdce, ledvin, močového měchýře a celkově detoxikuje organismus.

KOUPIT NEFRIT ZDE 

Olivín

Olivín ochraňuje naši auru a je pro nás velmi účinný čistič. Přitahuje navíc to, co je pro nás důležité, ať už si to chceme či nechceme přiznat - štěstí, peníze a lásku. Proto je často využíván jako ochranný amulet. Neméně důležité je i to, že olivín zlepšuje spánek. 

KOUPIT OLIVÍN ZDE 

  • Související články

Minerály do ruky? Pomocník, kterého máte neustále při sobě

Jak skladovat minerály? Hlídejte si to, aby fungovaly tak, jak mají!

Znáte význam jednotlivých barev? I barva může hrát při výběru správného minerálu roli

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Cancu