Pozitivní lidé ovládaní Merkurem. Seznamte se s Blíženci

Všichni ti, kteří slaví narozeniny mezi 22. květnem a 21. červnem jsou Blíženci. Milují vzrušující život, jsou nerozhodní a zábavní, ale i zvídaví. Charakterizovat se dají i tak, že se snadno pro něco nadchnou, ale rychle je zájem přejde.

Být Blíženec není občas snadné. Lidé narození v tomto znamení se sice vyznačují živým intelektem, zvídavostí, komunikací a vynalézavostí, zároveň mají ale i slabé stránky – pro Blížence bývá problém nestálost a pomíjivost, umí být lstivý a rafinovaný.

Pomoc s rozhodováním

Jak už bylo řečeno, Blíženci občas bojují s nerozhodností. S tou jim mohou pomoci bronzit – kámen odvahy, laskavosti a sebepřijetírodochrozit – kámen intelektu a kreativity, ale i fluorit – kámen mysli, síly a sebedůvěry.

Vsadit můžete i na heliotrop. To je velmi silný ochranný kámen, který rozhodování usnadňuje. Dříve se používal jako kouzelný kámen, který měl vyvolat neviditelnost a později se stal také talismanem ochrany vojáků, dětí a mládeže. Chrání před zlými sny, agresivitou a všemi nežádoucími vlivy. 

Neméně silný je také zelený achát. Ten dodává sebedůvěru, rovnováhu a odvahu, které jsou při rozhodování potřeba. A zmínit je třeba i kalcit. Ten dovede utišit neklid, překonat svůj vlastní stín a změnit tak způsob myšlení.

KOUPIT MINERÁLY PODLE ZNAMENÍ ZDE 

Které minerály jsou vhodné pro Blížence

Držte myšlenky na uzdě

Charakteristickým živlem pro znamení Blížence je vzduch! Společnou mají přelétavost, nikde dlouho neposedí a stále potřebují nějakou změnu. Pro udržení soustředění a toku myšlenek je vhodný karneol.

KOUPIT KARNEOL ZDE 

Které minerály jsou vhodné na soustředění

Vsaďte na přátelství

Blíženci mají velkou schopnost navazovat vztahy a tvořit přátelství. Nebojí se veřejných projevů a prezentací před lidmi. Ale i na tom lze díky minerálům zapracovat, třeba pomocí akvamarínu, který zlepšuje sebevyjadřování a vnáší do naší mysli pocit spokojenosti. Mimochodem, přátelství můžete díky minerálům utužit. Pořiďte své spřízněné duši náramek přátelství.

KOUPIT AKVAMARÍN ZDE 

Blíženec nejenomže přeskakuje z jedné věci na druhou, ale je také velmi přizpůsobivý. Uplete ponožky stejně tak dobře jako namaluje projekt pro investora v Dubaji na nejvyšší budovu světa. Aby mohl Blíženec tento kolotoč ustát a mít z toho i prospěch, potřebuje ochrannou oporu citrínu, který je kamenem štěstí a životní energií.

  • Související články

Jak zatočit s nerozhodností? Buďte flexibilní a dejte na svou intuici

Heliotrop - kámen očisty a rozhodování

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Svět minerálů