Heliotrop - kámen očisty a rozhodování

Heliotrop je nádherná směs minerálů v tmavě zelené barvě s červenými vměstky hematitu. Heliotrop se dříve používal jako kouzelný kámen, který měl vyvolat neviditělnost a později se stal také talismanem ochrany vojáků, dětí a mládeže.

Síla, účel a podpora heliotropu

Heliotrop uklidňuje a dodává sílu. Je to velmi silný ochranný kámen, který chrání před zlými sny, agresivitou a všemi nežádoucími vlivy. Dodává odvahu, podporuje strategické uvažování a přizpůsobování. Přitahuje do života bohatství a vítězství. Pro klidný spánek ho umístěte na noční stolek vedle postele. 

KOUPIT OCHRANNÝ HELIOTROP ZDE

Heliotrop a jeho působení na zdraví a nemoce

O heliotropu se historicky říká, že dokonale čistí krev a zbavuje ji nečistot. Celkově posiluje a čistí organismus, pomáhá při onemocnění žaludku a velmi kladně působí na tělo při boji s leukémií.

Znamení zvěrokruhu

Heliotrop je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým úžasně zvýší silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

  • Pannám uklidňuje ješitnost
  • Štírům pomáhá zvýšit osobní vůli a sílu

Ochranný heliotrop a čakra

Ke každé čakře, které jsou umístěny podél dráhy mozkového kmene a míchy, je přiřazena jedna odpovídající barva. Existuje sedm hlavních čakerale pro heliotrop díky jeho zabarvení jsou přiřazeny tyto čakry:

Tvary a podoby heliotropu

Tento úžasný minerál u nás můžete zakoupit v mnoha tvarech a podobách. Mezi nejoblíbenější patří tromlované kameny, které dodávají potřebou energii po celý den.  

KOUPIT HELIOTROP ZDE

Související články, které by Vás mohly o kalcitu také zajímat:

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva