Chalcedon - kámen rovnováhy a radosti

 
 
Chalcedon je nádherná odrůda křemene, který se vyskytuje nejčastěji v namodralé, žluté nebo šedé barvě. Název chalcedon získal podle zaniklého města Kalchidón v Malé Asii.
 

Síla, účel a podpora chalcedonu

Tento nádherný kámen přináší štěstíúspěch, životní sílu, krásu, radost  a energii. Velmi často se používá jako talisman proti nespokojenosti.  Navozuje poklidné pocity, podporuje mezilidské vztahy a vyhání z těla deprese a smutek. Zlepšuje paměť, schopnost naslouchatporozumět i se srozumitelně vyjadřovat. Je skvělý pro ty, kteří mají problémy s koktáním. Zbavuje trémy. Často je označován za kámen řečníků. 

KOUPIT CHALCEDON ZDE

Chalcedon a jeho působení na zdraví a nemoce

Chalcedon nám pomáhá vyrovnat se s novými a nečekanými situacemi. Pohlcuje negativní energii a pomáhá zahojit všechny duševní i tělesné rány. Zdravotně chalcedon podporuje lymfatický systém a zahání otoky. Má blahodárné účinky na žaludek, žlučník a oběhový systém. Doporučuje se nosit v přímém kontaktu s kůží, jedině tak posílíte jeho účinek a dosáhnete uspokojivých výsledků. 

Barvy chalcedonu

Chalcedon se vyskytuje v mnoha krásných pastelových odstínech. Mezi nejznámější patří:

  • chalcedon zlatý
  • chalcedon modrý
  • chalcedon šedý
  • chalcedon růžový
  • chalcedon zelený

Znamení zvěrokruhu

Chalcedon je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

  • Střelcům pomůže od strachu ze závazků
  • Kozorohům posílí spolehlivost a věrnost
  • Rakům dodá sebevědomí a bezpečí

KOUPIT CHALCEDON ZDE

Chalcedon a čakra

Ke každé čakře, které jsou umístěny podél dráhy mozkového kmene a míchy, je přiřazena jedna odpovídající barva. Existuje sedm hlavních čakerale pro chalcedon je i přes jeho pestré zabarvení přiřazena tato čakra:

Tvary a podoby chalcedonu

Tento velmi silný minerál u nás můžete zakoupit v mnoha tvarech a podobách. Mezi nejoblíbenější patří náramky, šperky a nebo tromlované kameny, které jsou velmi vhodné do Vašich domovů. 

 

Související články, které by Vás mohly o chalcedonu také zajímat:

KOUPIT CHALCEDON ZDE

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva