Chalcedon - kámen rovnováhy a radosti

 
 
Chalcedon je nádherná odrůda křemene, který se vyskytuje nejčastěji v namodralé, žluté nebo šedé barvě. Název chalcedon získal podle zaniklého města Kalchidón v Malé Asii.
 

Síla, účel a podpora chalcedonu

Tento nádherný kámen přináší štěstíúspěch, životní sílu, krásu, radost  a energii. Velmi často se používá jako talisman proti nespokojenosti.  Navozuje poklidné pocity, podporuje mezilidské vztahy a vyhání z těla deprese a smutek. Zlepšuje paměť, schopnost naslouchatporozumět i se srozumitelně vyjadřovat. Je skvělý pro ty, kteří mají problémy s koktáním. Zbavuje trémy. Často je označován za kámen řečníků. 

KOUPIT CHALCEDON ZDE

Chalcedon a jeho působení na zdraví a nemoce

Chalcedon nám pomáhá vyrovnat se s novými a nečekanými situacemi. Pohlcuje negativní energii a pomáhá zahojit všechny duševní i tělesné rány. Zdravotně chalcedon podporuje lymfatický systém a zahání otoky. Má blahodárné účinky na žaludek, žlučník a oběhový systém. Doporučuje se nosit v přímém kontaktu s kůží, jedině tak posílíte jeho účinek a dosáhnete uspokojivých výsledků. 

Barvy chalcedonu

Chalcedon se vyskytuje v mnoha krásných pastelových odstínech. Mezi nejznámější patří:

  • chalcedon zlatý
  • chalcedon modrý
  • chalcedon šedý
  • chalcedon růžový
  • chalcedon zelený

Znamení zvěrokruhu

Chalcedon je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

  • Střelcům pomůže od strachu ze závazků
  • Kozorohům posílí spolehlivost a věrnost
  • Rakům dodá sebevědomí a bezpečí

KOUPIT CHALCEDON ZDE

Chalcedon a čakra

Ke každé čakře, které jsou umístěny podél dráhy mozkového kmene a míchy, je přiřazena jedna odpovídající barva. Existuje sedm hlavních čakerale pro chalcedon je i přes jeho pestré zabarvení přiřazena tato čakra:

Tvary a podoby chalcedonu

Tento velmi silný minerál u nás můžete zakoupit v mnoha tvarech a podobách. Mezi nejoblíbenější patří náramky, šperky a nebo tromlované kameny, které jsou velmi vhodné do Vašich domovů. 

 

Související články, které by Vás mohly o chalcedonu také zajímat:

KOUPIT CHALCEDON ZDE

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení