Jak skladovat minerály? Hlídejte si to, aby fungovaly tak, jak mají!

Spoléháte na mocná kouzla minerálů a čerpáte z nich energii? Aby fungovaly opravdu tak jak mají a byly prospěšné pro naše duševní i tělesné zdraví, je třeba o ně správně pečovat. Pečlivě je čistit a při úplňku nabíjet. Zásadní je však také jejich správné skladování.

Dáváte-li přednost minerálům v podobě bytových doplňků a dekorací, je z čeho vybírat. A obklopit se jimi doma, anebo třeba v zaměstnání, je velmi výhodné. Díky tomu s nimi totiž budete v dennodenním kontaktu. Budete moci využívat pozitivní vibrace, které vysílají, a zároveň získáte atraktivně vypadající ozdoby. A je jedno, zda zvolíte drúzy a geody, těžítka, sošky nebo třeba svícny a lampy.

Vsaďte na přírodní materiály

Aby vaši kamenní pomocníci opravdu správně fungovaly, zvolte pod ně nejrůznější podnosy, tácky a misky. Skvělé jsou ty z přírodních materiálů. Ty totiž umožňují krystalům „rozjet“ svůj um naplno, protože přírodní materiál jim pomáhá zachovat si jejich přirozenou léčivou sílu.

KOUPIT DEKORACE Z MINERÁLŮ ZDE 

Jaké dekorace z minerálů můžete domů pořídit?

Spolehnout se můžete na selenit

Selenit je kamenem klidu, energie a očisty, navozuje hluboký klid a mír a dodává energii. Je velmi vhodný jako „domácí“ kámen, protože chrání atmosféru domova. Aby správně fungoval, měl by být umístěn do samotného středu domu. Spolehnout se na něj mohou kojící matky a ženy, které se na mateřství teprve chystají. Má pozitivní vliv také na bolavá záda, a dokonce neutralizuje působení rtuti v zubních plombách.

Znám je modrý selenit, který zklidňuje mysl a je vhodný pro meditaci, zelený selenit, ten podporuje osobní růst a zpomaluje stárnutí a pouštní růže. Tento druh selenitu podporuje osobní vývoj a pomáhá odstranit blokády.

Selenit, respektive nejrůznější nádoby z něj, jsou navíc vhodné právě pro skladování všech minerálů. A to právě pro schopnost selenitu čistit a nabíjet energií. Selenit samotný totiž není třeba čistit, protože je spojen s energií světla a má vysoké vibrace. Sám se tak může stát vhodným čističem energie krystalů ostatních.

Na zmíněnou bolest zad zabírají i další minerály. Ulevit vám mohou třeba topazmagnezitakvamarínzáhnědaamazonit nebo bronzit.

KOUPIT SELENIT ZDE 

Které minerály jsou ochranné?

Zvyšte výkon!

Vedle toho, že se budete o minerály pečlivě starat a správně je skladovat, můžete udělat také něco proto, aby jejich výkonnost byla opravdu ohromující. Křišťálové svíčky zažehnou vaši vlastní energii, kadidlo vyčistí vaše energetické pole i vaše kameny a velmi zajímavé účinky má měděná nabíjecí pyramida. Ta posílí očistný proces kamenů a zesílí tak jejich energii.

  • Související články

Jak se vlastně brousí a leští minerály a drahokamy?

Minerály pro domov. Který kde poslouží a s čím vám pomůže?

Jak se starat o minerály? Nezapomeňte je správně čistit!

Autor článku: Svět minerálů
Autor hlavního obrázku: Canva