Jak skladovat minerály? Hlídejte si to, aby fungovaly tak, jak mají!

Spoléháte na mocná kouzla minerálů a čerpáte z nich energii? Aby fungovaly opravdu tak jak mají a byly prospěšné pro naše duševní i tělesné zdraví, je třeba o ně správně pečovat. Pečlivě je čistit a při úplňku nabíjet. Zásadní je však také jejich správné skladování.

Dáváte-li přednost minerálům v podobě bytových doplňků a dekorací, je z čeho vybírat. A obklopit se jimi doma, anebo třeba v zaměstnání, je velmi výhodné. Díky tomu s nimi totiž budete v dennodenním kontaktu. Budete moci využívat pozitivní vibrace, které vysílají, a zároveň získáte atraktivně vypadající ozdoby. A je jedno, zda zvolíte drúzy a geody, těžítka, sošky nebo třeba svícny a lampy.

Vsaďte na přírodní materiály

Aby vaši kamenní pomocníci opravdu správně fungovaly, zvolte pod ně nejrůznější podnosy, tácky a misky. Skvělé jsou ty z přírodních materiálů. Ty totiž umožňují krystalům „rozjet“ svůj um naplno, protože přírodní materiál jim pomáhá zachovat si jejich přirozenou léčivou sílu.

KOUPIT DEKORACE Z MINERÁLŮ ZDE 

Jaké dekorace z minerálů můžete domů pořídit?

Spolehnout se můžete na selenit

Selenit je kamenem klidu, energie a očisty, navozuje hluboký klid a mír a dodává energii. Je velmi vhodný jako „domácí“ kámen, protože chrání atmosféru domova. Aby správně fungoval, měl by být umístěn do samotného středu domu. Spolehnout se na něj mohou kojící matky a ženy, které se na mateřství teprve chystají. Má pozitivní vliv také na bolavá záda, a dokonce neutralizuje působení rtuti v zubních plombách.

Znám je modrý selenit, který zklidňuje mysl a je vhodný pro meditaci, zelený selenit, ten podporuje osobní růst a zpomaluje stárnutí a pouštní růže. Tento druh selenitu podporuje osobní vývoj a pomáhá odstranit blokády.

Selenit, respektive nejrůznější nádoby z něj, jsou navíc vhodné právě pro skladování všech minerálů. A to právě pro schopnost selenitu čistit a nabíjet energií. Selenit samotný totiž není třeba čistit, protože je spojen s energií světla a má vysoké vibrace. Sám se tak může stát vhodným čističem energie krystalů ostatních.

Na zmíněnou bolest zad zabírají i další minerály. Ulevit vám mohou třeba topazmagnezitakvamarínzáhnědaamazonit nebo bronzit.

KOUPIT SELENIT ZDE 

Které minerály jsou ochranné?

Zvyšte výkon!

Vedle toho, že se budete o minerály pečlivě starat a správně je skladovat, můžete udělat také něco proto, aby jejich výkonnost byla opravdu ohromující. Křišťálové svíčky zažehnou vaši vlastní energii, kadidlo vyčistí vaše energetické pole i vaše kameny a velmi zajímavé účinky má měděná nabíjecí pyramida. Ta posílí očistný proces kamenů a zesílí tak jejich energii.

  • Související články

Jak se vlastně brousí a leští minerály a drahokamy?

Minerály pro domov. Který kde poslouží a s čím vám pomůže?

Jak se starat o minerály? Nezapomeňte je správně čistit!

Autor článku: Svět minerálů
Autor hlavního obrázku: Canva

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení