Jak se starat o minerály? Nezapomeňte je správně čistit!

Držíte pravidelně půst? Nebo pijete bylinné směsi určené na pročištění organismu? Jednoduše – děláte pro sebe vše, co lze pro správné fungování těla i mysli? Děláte dobře. Očistu ale potřebují i naše minerály! Jak na ni?

Protože právě kameny vám mohou velmi výrazně pomoci jednak s tím, abyste se dobře cítili, jednak mají obrovský vliv na nejrůznější neduhy. Aby však fungovaly tak, jak mají, je třeba se o ně správně a pravidelně starat.

Obnovte účinky minerálů

Kameny jsou totiž vystavovány neustálému přísunu energií, dovedou pohltit i ty negativní, které by nám jinak mohly komplikovat život. Pokud chcete obnovit jejich účinky, pravidelně je během úplňku nabíjejte a čistěte. Je jedno, jakým minerálům a v jaké podobě dáváte přednost. Volit můžete šperky, doplňky do bytu či na zahradu, ale třeba i minerály do ruky, které díky jejich velikosti můžete mít neustále při sobě.

KOUPIT ŠPERKY S MINERÁLY

Které minerály vám pomohou s únavou?

Voda neutralizuje negativní energii

Možností, jak se minerálům věnovat a zajistit jim čistotu a funkčnost, je několik. Poslouží vám i obyčejná tekoucí voda. Ta navíc neutralizuje negativní energii uloženou v kameni a vrací ji zpět do země. Pokud máte možnost, volte tekoucí vodu v přírodě, omyjte minerály třeba v potoku. Hodí se ale i běžná voda z kohoutku. Minerál musí být minutu celý ponořený a poté dobře osušený.

Ale pozor! Tekoucí voda není vhodná pro očistu všech minerálů, použít ji můžete na tvrdé kameny, jako je například křemen. Měkké minerály, například selenit, pod tekoucí vodou naomývejte. Tvrdé kameny, opět křemen, anebo ametyst je možné očistit také slanou vodou. Pokud se tedy chystáte k moři a je to jen trochu možné, přibalte oblíbené minerály s sebou.

Jak poznám minerály, které nesmí přijít do kontaktu s vodou?

Pokud jde o kontakt s vodou, je třeba být s některými minerály opatrní. Mohou se rozpustit, rozpadnout či rezavět. Pro snažší orientaci poslouží pomůcka, že se nejčastěji jedná o minerály, které končí na -it. Tyto minerály proto čistěte jinými způsoby - sluníčkem, při úplňku, nebo kontaktem s jinými čistícími kameny. 

Příklady minerálů, které nemají přijít do kontaktu s vodou:

Sluneční svit nebo rýže

Potom je do moře na osmačtyřicet hodin ponořte a můžete se radovat, jak dobře jste se o ně postarali. Je-li pobyt u moře v nedohlednu, nasypte lžíci soli do misky s vodou. Využít lze k čištění i sluneční svit, ale ideálně jen na tromlované minerály, ty křehké by totiž mohly být poškozeny nepříznivým počasím.

Na tvrdost minerálů se nemusíte ohlížet v případě, že k očistě použijete hnědou rýži. Ta je totiž vhodná na čištění všech minerálů, velmi prospěšná je potom tato metoda na péči o turmalín a další ochranné kameny. Zahrabaný v rýži nechte minerál celý jeden den.

KOUPIT OCHRANNÉ MINERÁLY

Kombinujte chytře! Které kameny patří mezi čistící kameny?

Existují minerály, které nazýváme čistícími kameny. Ty je dobré mít umístěné společně s těmi, které potřebujete vyčistit. A které to jsou?

Které kameny vám zajistí ochranu před negativní energií

 

  • Mohlo by vás zajímat, přečtěte si také:

Čerpejte energii z drahých kamenů! Růženín jako kámen lásky!

Krystaly vhodné pro výrobu harmonizující vody

Jak se vlastně brousí a leští minerály a drahokamy?

Autor článku: Svět minerálů
Autor hlavního obrázku: Canva