Oslavte Velikonoce s minerály po boku a nechte na sebe působit jejich účinky

Letos si konečně můžeme dovolit oslavit Velikonoce tak, jak jsme zvyklí! Po dvou letech pandemie, kdy bylo třeba hledět na bezpečí nás všech, se opět můžeme scházet a připomenout si všechny oblíbené tradice, které k nejdůležitějšímu křesťanskému svátku v roce patří! Vylepšete si letošní jarní svátky minerály.

Velikonoce jsou pohyblivý svátek, ty letošní vyvrcholí Velikonočním pondělím 18. dubna. Věděli jste ale, co znamenají dny, které pondělku přecházejí? Poslední dny Ježíše Krista si křesťané připomínají v celém Pašijovém týdnu. Začíná Květnou nedělí a končí právě Božím hodem Velikonočním, tedy vzkříšením Ježíše Krista. Po Květné neděli následuje Modré pondělí, Šedivé úterý, Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá sobota, Velikonoční neděle a zmíněné pondělní vyvrcholení.

Modré minerály

Stejně jako některé dny v Pašijovém týdnu nesou přízvisko podle barev, i minerály můžeme volit ve stejných odstínech. Tak třeba achát, který lze volit v modré barvě, obnovuje tělesnou energii, dodává nám citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu a navíc podporuje sebedůvěru. Modré kameny jsou také akvamarín, avanturín nebo třeba lapis lazuli. Modré pondělí je dnem, kdy se nesmí pracovat, slouží tedy k odpočinku!

KOUPIT LAPIS LAZULI ZDE

Které kameny lze koupit v modré barvě

Šedivé minerály

Achát lze využít i v šedé barvě a oslavit tak Šedivé úterý. V tento den se doma musí uklízet! Jde totiž o úterý, kdy je třeba obydlí připravit na velikonoční svátky. A pozor, občas se tomuto úterku říká i tlusté, protože to je před půstem poslední den, kdy se můžete pořádně najíst!

Které kameny lze koupit v šedé barvě

Zelené minerály

Na Zelený čtvrtek se k snídani podávají Jidáše, seje se len a hrách a vaří se zelené polévky. Co se zelených minerálů týká, touhle barvou se pyšní třeba chryzokol, kámen klidu, vyrovnanosti a komunikace. Využít jeho účinky by měli ti, které trápí artritida, choroby kostí, svalové křeče, potíže zažívacího traktu, vředy, krevní nemoci a problémy spojené s plícemi. Navíc zbavuje játra, ledviny a střeva toxických látek.

Zelený je i malachit. Umí v nás probudit lásku, cit, rozum, intuici a porozumění. A také nás podněcuje k dobrodružství a ke změně. V jiném odstínu zelené je olivín. Olivín se hodí v každé době, přitahuje totiž nejen štěstí, peníze, ale i lásku. A také působí jako účinný čistič, a proto je využíván jako ochranný amulet.

KOUPIT OLIVÍN ZDE

Které minerály jsou zelené?

Vylaďte si zahradu či balkón

O Velikonocích k nám snad už doopravdy dorazí jaro a co se dělá na jaře? Zvelebují se zahrady, balkony, terasy i okna! Rostliny jsou samozřejmostí, vylepšit svůj ráj i uprostřed velkoměsta ale můžete také díky doplňkům z minerálů. A například drúzy a geody se mohou stát dominantou vaší zahrady či terasy. Pořídit můžete třeba velkou křišťálovou drúzu. Díky tomu budete mít pod kontrolou své emoce, působí také příznivě na srdeční choroby. Stačí křišťál položit na viditelné místo.

KOUPIT DRÚZY A GEODY ZDE

Které minerály mohou působit prostřednictvím drúzy a geod

Aby nás beránek nepokakal

Nezapomeňte, že s Velikonoci se plní jedno důležité pořekadlo. A to, že pokud nechceme, aby nás pokakal beránek, je třeba pyšnit se něčím novým! Splňte tradici do puntíku a spojte příjemné s užitečným, pořiďte si šperk s minerálem.

Při výběru vhodného minerálu můžete brát zřetel třeba na to, v jakém znamení jste narozeni. Třeba pro býky, kteří budou v následujících týdnech slavit narozeniny se hodí například achát. Působí proti smutku, podporuje sebevědomí, dodává odvahu. Příznivý vliv má také na potíže se žaludečními vředy a zlepšuje zrak.

KOUPIT ŠPERKY S MINERÁLY ZDE

Které minerály se hodí pro znamení Býka

  • Související články

Jak se starat o minerály? Nezapomeňte je správně čistit!

Minerály do ruky? Pomocník, kterého máte neustále při sobě

Kolekce modrých kamenů, která uvolňuje pocity klidu a uvolnění

Autor článku: Svět minerálů
Autor hlavního obrázku: Canva