Minerály pro čtyři fáze měsíce. Který se hodí pro novoluní a který pro úplněk?

Čtyři měsíční fáze, čtyři jedinečné okamžiky. Každá z nich působí jinak a každá si žádá své. Energii každé z nich můžeme vhodně podpořit minerály. Který je vhodný pro novoluní, který pro fázi úplňku a který vybrat v první a třetí čtvrti?

Měsíční fáze rozlišujeme jednoduše podle toho, jak velká část Měsíce ozářená Sluncem je pozorována ze Země. Když se Měsíc nachází uprostřed spojnice Slunce – Země a je osvětlena jen jeho odvrácená polokoule, je Měsíc v novoluní. Pokud je vzdálenost Měsíce od Slunce právě 90°, je Měsíc v první a nebo poslední čtvrti, a je-li uprostřed Země - Měsíc nastává úplněk.

Novoluní

Období tmavého a sotva viditelného měsíce. Je to okamžik nového začátku, kdy máte šanci uskutečnit vše, po čem toužíte. Vymýšlejte, plánujte, stanovujte si cíle. A pak je plňte. A pomozte si minerály, které vám umožní využít plnou energii této fáze měsíce.

Labradorit

Labradorit, kámen intuice, meditace a aury, je vhodný pro ty, které trápí duševní potíže. Příznivě působí proti depresím a stresu, ale kouzel umí mnohem víc. Spolehnout se něj můžete v případě, že se chcete ubránit nachlazení, je pomocníkem proti bolestem páteře, kostí, zubů a věřit by mu měly i ženy, které trápí menstruační bolesti. Tento kámen ale také umí pomáhat s vyvoláním starých vzpomínek a zklidňuje naši mysl. Že jde opravdu o mocný minerál dokládá, že něj s oblibou sází šamani, kouzelníci a světci.

Černý kyanit

Černý kyanit vás dokáže nasměrovat tak, abyste své cíle v průběhu měsíčního cyklu zvládli uskutečnit. Měli bychom ho mít neustále u sebe, umí totiž navodit klid a harmonii, odstraňuje také strach a obavy. Jeho velkou výhodou je, že jako jeden z mála minerálů nepotřebuje speciální péči. Protože ho není třeba čistit, nenasává do sebe totiž negativní energie.

Obsidián

Obsidián může být v různých barvách, pro novoluní je vhodný v černé. Vede nás takovým směrem, abychom přesně zaměřili svoji energii. Jde o velmi silný ochranný kámen a spolehnout se na něj mohou lidé citliví. Dodává mimo jiné víru ve vlastní schopnosti, což se hodí velmi často.

KOUPIT LABRADORIT ZDE

Úplněk

Úplněk je nejsilnější fází měsíce. Během tohoto okamžiku bychom se měli zaměřit na všechny naše plány, posílíme je měsíční energií. Vhodné jsou pro tuto fázi měsíce ty kameny, které dovedou zachytit světelnou energii.

Selenit

Selenit je kamenem klidu, energie a očisty, ale také dodává energii a umí zachytit světlo měsíce v úplňku. Pokud jste kojící maminka nebo se o potomka snažíte, rozhodně na selenit vsaďte.

Měsíční kámen

Osud, nové začátky, intuice. To všechno umí ovlivnit měsíční kámen. Skrývá v sobě dokonce energii osudu. Dopřeje vám rovnováhu a klid, a také zklidní rozjitřené emoce. Dítěti ho dopřejte pokud ho trápí hyperaktivita.

Křemen

Pro tuto měsíční fázi je ideální čirý křemen. Nasměruje vás tak, abyste mohli plnit své záměry. Křemen je dokonce nejsilnější zesilovač energie a neúčinnější minerál! Křemen má obrovskou moc, co se zdraví týče, prospěšný je pro náš imunitní systém, činnost srdce, krevní oběh i činnost žaludku. Velmi významný je i pro vnitřní orgány, a to játra, plíce, střeva i ledviny.

KOUPIT MĚSÍČNÍ KÁMEN ZDE 

Měsíc v první a třetí čtvrti

Na půl cesty mezi novoluním a úplňkem se nachází měsíc v první a třetí čtvrti. Měsíc buď tmavne, protože se blíží novoluní nebo je jasný, protože po něm nastane úplněk. Proto jsou pro tato období vhodné krystaly, které vystihují přechodnou energii této fáze.

Turmalínový křemen

Křemen je nejrozšířenější minerál na světě, křišťál je potom nejčistší forma křemene. Turmalínový křemen kombinuje černý turmalín a čirý křemen. Dokáže energii připravit z úplňku do novoluní a naopak.

KOUPIT KŘEMEN ZDE 

  • Související články

Jak se starat o minerály? Nezapomeňte je správně čistit!

Vaše znamení vám napoví jak lépe snášet úplněk

Emoce jsou nedílnou součástí našeho života. Vpusťte je do svého života pomocí drahých kamenů

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva