Červené minerály: Symbol vitality, života, lásky a vášně

 

Co ve vás vyvolává červená barva? Lásku, vášeň, romantiku, sexualitu? Potom je vše v pořádku. Právě to totiž rudá barva vyvolávat má. Je to barva vřelá, evokovat může i srdečnost a upřímnost. Příznivých vlivů na nás má však daleko víc.

Tmavý nebo světlý?

Podpořit výše zmíněné můžete tím, že si jako své nejbližší spolupracovníky, asistenty a pomocníky vybere červené minerály. Jsou symbolem fyzické vitality a života, podpoří ve vás cílevědomost a odhodlání. Spolehnout se na minerál v červené barvě je dobré v situaci, která potřebuje vaši energii, mají totiž silné vibrační energie a dodají vám energetický impuls. Ochranu před negativní energií dnes potřebujeme všichni!

Červený minerál se vám bude hodit také v případě, že procházíte emočně náročným obdobím, v tom případě sáhněte po jasnějších odstínech červené, které vyzařují silnou vášeň a sílu. Světlejší odstíny červené je dobré využít, pokud potřebujete najít inspiraci, kreativitu a povzbuzení.

Vztahy, láska, trápení

A zapomenout nelze ani na velkou léčebnou moc červených kamenů. Protože mají stejnou barvu jako nejcennější tekutina – krev - používají se zejména k léčení problémů  s oběhovým systémem včetně nemocí srdce. Příznivě fungují i na onemocnění spojená s metabolismem a podporují sexualitu.

No a co se vztahových záležitostí týče, i s těmi umí červené minerály pomoci, ostatně všimli jste si, že když je řeč o lásce, červená barva je nedaleko?

Světlejší červené krystaly mohou posílit váš závazek k partnerovi a prohloubit lásku k rodině, vliv mají na citové problémy. Ostatně ano dát nový impulz sexuálnímu životu není k zahození! Hledáte-li novou lásku, určitě po červeném kameni sáhněte.

Granát

Energii a klid nám dodá granát. Vsaďte na něj, pokud máte trápení s páteří, játry či zrakem, ale i nemocemi spojenými se srdcem. Granát působí na naši krev, metabolismus a plíce. Je to kámen, který v nás zažehne lásku, oddanost a touhu a pokud máme vztah, dovede ho upevnit. Pomůže nám i v situacích, kdy nevíme, jak dál. Naši předci na něj spoléhali coby na amulet, který varoval před blížícím se nebezpečím.

KOUPIT GRANÁT ZDE

Které minerály podporují lásku

Korál

Nádhernou červenou se chlubí korál. Navíc je to velmi silný minerál, který byl dokonce kdysi považován za dar od bohů. Ochrání nás před násilím, nehodami a negativními energiemi, a naopak nám do života přinese klid a harmonii. Je také symbolem mateřství a ochránit dovede jak matku, tak i plod. Je prospěšný pro srdce, jelikož prospívá lidem s krevními sraženinami, potížemi krevního oběhu a obecně posiluje srdeční činnost. 

KOUPIT KORÁL ZDE

Které minerály prospívají srdci

Jaspis

Stres, stres, stres. Přiznejte se, kdy naposledy jste nestíhali, měli z něčeho obavy, cítili tlak, obavy… Stres je momentálně velkým nepřítelem lidstva. Červený jaspis přináší klid, oporu a pomoc ve stresu. Umí totiž pohltit negativní energii a dokonce i dodat odvahu při řešení konfliktů. Má i řadu zdravotních pozitiv, například pomáhá s problémy potence a plodnosti.

KOUPIT JASPIS ZDE

Které minerály podporují sexualitu

  • Související články

Znáte význam jednotlivých barev? I barva může hrát při výběru správného minerálu roli

Který krystal vás nejlépe ochrání? Pořiďte si ho a čerpejte jeho energii

Jak skladovat minerály? Hlídejte si to, aby fungovaly tak, jak mají!

Autor článku: Svět minerálů
Autor hlavního obrázku: Canva