Černé minerály: Dopřejte si sílu a ochranu černých minerálů

Je to trochu nespravedlivé, ale černé barvě bývají připisovány samá negativní přízviska. Barva tmy, smutku, smrti… Přitom je to barva elegantní a oslnivá a třeba pro Egypťany symbolizovala znovuzrození a vzkříšení.

Konce, bolest, temnota, neštěstí. Napadá vás to při pohledu na černou barvu? Není to fér, protože třeba černé minerály jsou mocné kameny a mohou nám velmi prospět. Černá barva je totiž také pozitivní a silná. Kameny v této barvě nabízejí potenciál, důvěru, tajemství a silnou ochranu, ale i léčivé energie. Ostatně minerály nám mohou pomoci s celou řadou nemocí, stačí vybrat ten správný.

Černá barva nás může proměnit před očima, vždyť černé večerní šaty jsou vážně stylové! A co když je teprve doplníte nějakým šperkem s černým minerálem! Tak se černé přestaňme bát a dovolme jí ukázat své kouzlo.

Černé krystaly jsou velmi ochranné kameny, lidem nabízejí díky svým vlastnostem útočiště starostí a stresu, odpuzují také nepřátelství. Využít můžete černý minerál i v domácnosti nebo v práci, a to jednoduše díky dekoracím a doplňkům z minerálů.

Turmalín

Tento kámen má velkou moc, která se v dnešní digitální době velmi hodí. Umí totiž chránit před škodlivými a negativními energiemi. Stačí si do blízkosti počítače pořídit právě tento kámen. Turmalín nám umí pomoci také se splněním snů, ale i důležitým životním rozhodnutím. Má pozitivní vliv na spánek a sebedůvěru.

KOUPIT TURMALÍN ZDE

Antofylit

Antofylit zvyšuje životní energii a budeme díky němu k životu přistupovat pozitivně a optimisticky. I antofylit je ochranný kámen, který nám pomůže zbavit se obav a strachu. Pořídit by si ho měl rozhodně ten, který má problémy se soustředěním. Tento minerál je idální pro ty, kteří se živí psaním a dochází jim kreativita.

KOUPIT ANTOFYLIT ZDE

 Labradorit

Kamenem intuice, meditace a aury je labradorit. Stimuluje čakry a chrání auru. Spolehněte se na něj v případě, že si nemůžete vzpomenou na dávno zapadlé události. Umí totiž vyvolat vzpomínky. A zapadnout by nemělo ani to, že tento krystal nám do života může vrátit radost a spontánnost a naopak odstraňuje emocionální únavu.

KOUPIT LABRADORIT ZDE

Láva

Elegantně a luxusně může působit láva. Kámen odvahy, ochrany a emocí. Láva pomáhá odrážet fyzické i psychické útoky. Umí navíc zmírnit bolesti, napětí ve svalech, posiluje imunitu, látkovou výměnu, lymfatický systém. 

KOUPIT LÁVU ZDE

 Onyx

Elegantní kombinaci umí vytvořit černá barva s onyxem. I ten je silně ochranný, odpuzuje od nás negativní emoce a neštěstí a podpoří nás v těžkých obdobích. Vyhání totiž smutek, a naopak zvyšuje sebedůvěru a sebekontrolu. Pokud se obáváte konfrontace, i s tím onyx dovede pomoci. Říká se dokonce, že onyx vytváří štít nad naší myslí i tělem.

KOUPIT ONYX ZDE

 

KOUPIT ČERNÉ MINERÁLY

  • Související články

Ochraňme ty, kteří chránili nás. Nechte je čerpat sílu z minerálů

Darujte školákům za vysvědčení dárek plný radosti a motivace

Bílé a čiré krystaly pomohou s tělem i duší

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva