Zaměřte se na čakry! Pomohou vašemu pejskovi, aby byl v pohodě

Tradiční čínská medicína věří, že každá lidská bytost má na svém těle 88 000 čaker, z toho sedm hlavních energetických. Ty dovedou ze svého okolí přijímat nebo vysílat energii. Čakry však hrají zásadní roli i u těch, kteří jsou nám doma věrnými společníky.

I u psů je totiž třeba čakry hlídat a pečovat o ně. Když správně využijete minerály, podaří se vám čakry čtyřnohých kamarádů správně otevřít, a díky tomu vyrovnat a regulovat jeho emoce. Na rozdíl od člověka mají pejsci dokonce devět hlavních čaker.

Co je čakra?

Čakra označuje rotující energie, které se nacházejí v různých částech těla. Aby fungovaly tak, jak mají, je třeba aby byly otevřené a vyvážené. Zablokovaná čakra totiž může u psa způsobit potíže, které vašeho přátelského a mazlivého kamaráda promění v někoho, koho nebudete poznávat. Minerály totiž mohou u zvířat dělat zázraky, mají vliv na jejich náladu i nepříjemné neduhy.

První neboli kořenová čakra

U psa se pojí s červenou barvou. Vliv má na imunitní systém, krevní oběh, reprodukční orgány a spodní polovinu těla psa, tedy nohy, tlapky a ocas. Co se emocí týče, i ty kořenová čakra ovlivňuje. Konkrétně představuje instinkt k boji nebo útěku, rodinu, bezpečí a odvahu. Otevřená kořenová čakra zajišťuje, že vás pes bude poslouchat, zablokovaná naopak může mít za následek neposlušnost. Pes může být nervózní a neklidný.

KOUPIT ČERVENÉ MINERÁLY ZDE

Druhá neboli sakrální čakra

Druhá čakra u psů má barvu oranžovou. Co se zdraví pejska týče, ovlivňuje jeho žaludek, střeva, močový měchýř, kyčle a spodní část zad. Jde o čakru emocionální, přecházejí přes ní pocity pozitivní i negativní, s kterými se zvíře musí vypořádat. Když zůstane otevřená, pes bude chápavější k vašim požadavkům.

KOUPIT ORANŽOVÉ MINERÁLY ZDE

Třetí čakra neboli solární plexus čakra

Čakra solar plexu u psů je spojena se žlutou barvou. Je-li otevřena, nebude psa trápit problém se sebevědomím a sebeúctou, a to je u zvířete velmi zásadní. Sebevědomý pes vám bude více důvěřovat, naopak pokud bude mít čakru zablokovanou, může být bojácný a tím pádem vzteklý. Tato čakra ovlivňuje i zdravotní potíže spojené s játry, ledvinami, slezinou a nadledvinami.

Které minerály pomáhají se sebevědomím

Čtvrtá čakra neboli srdeční čakra

Růžová, to je barva náležící k srdeční čakře. Souvisí se srdcem a tudíž láskou. Ovlivňuje lásku, kterou k vám váš chlupatý kamarád cítí a vy určitě stojíte o to, aby váš vztah byl plný lásky, no ne?  Když pes cítí lásku, dává mu to jistotu o svém postavení ve smečce a touze postarat se o ni. Jinak mu hrozí agresivita a žárlivost.

Pátá čakra neboli krční čakra

Hrdla a úst se dotýká fungující pátá čakra, krční. Charakterizuje ji barva modrá. Ovlivňuje schopnost komunikace mezi psem a jeho páníčky. Pokud se čakra uzavře, počítejte s hlasitým projevem svého psa, čeká vás nekonečné štěkání a kňučení.

KOUPIT MODRÉ MINERÁLY ZDE

Šestá čakra neboli čakra třetího oka

Čakra třetího oka se říká čakře šesté, které připadla barva indigová. Spojena je s očima, nosem, mozkem a epifýzou. Ovlivňuje intuici a schopnost zachovat klid. V opačném případě může mít pes potíže učit se nové pokyny a být neklidný.

Sedmá čakra neboli korunní čakra

 

Sedmá čakra rovná se fialová barva a najdeme ji na temeni hlavy a mezi ušima našeho pejska. Zablokovaná čakra může mít za následek u psa deprese, citlivost, smutek. A i odborníci na psy se shodují, že tyto pocity psi skutečně mohou prožívat.

Které minerály pomáhají s depresí

Osmá čakra neboli smyslová čakra

 

Velmi důležitá je osmá čakra, je totiž spojena se smysly – hmatem, čichem, chutí, zrakem a zvukem, a ty jsou pro zvířata velmi důležité. Náleží k ní barva stříbrná, když se zablokuje, hrozí přehnaná nebo nedostatečná reakce psa na nejrůznější situace. Je-li v rovnováze, vjemy zvíře dobře filtruje.

Devátá čakra neboli brachiální čakra

 

Brachiální čakra u psů je velice důležitá umožňuje psům správně prožívat propojení se svými majiteli. Zaměřte se na ni zejména v případě, že jste si pořídili nového kamaráda, s kterým potřebujete vytvořit a navázat vztah. Devátá čakra je spojena s černou barvou a je nejdůležitější čakrou, protože spojuje všechny ostatní čakrové body v jejich těle. Pokud se zablokuje, zablokují se zároveň všechny čakrové body.

ČERNÉ MINERÁLY KOUPIT ZDE

Jak ale nechat na zvířata minerály působit? Možností máte několik. Obklopit je můžete třeba neopracovanými kameny, nebo jim nechat vytvořit přívěsek na míru. A neošiďte ani sebe – pokud se věnujete práci se zvířaty, i vy si vyberte správný kámen.

  •  Související články

Dopřejte svému pejskovi klid a pohodu. Se smutkem mu pomohou minerály

Udělejte pro milovanou kočku cokoliv. Minerály jí pomohou k lepšímu životu

Minerály pro těžké období: Vybudujte si vnitřní sílu a zvládněte jakoukoli situaci!

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva