Chraňte své zdraví: Vybíráme minerály, které podpoří krevní oběh i srdce

Lidská oběhová soustava je složená ze dvou okruhů – takzvaného velkého oběhu (začíná v levé srdeční komoře, odkud je odváděna okysličená krev do zbytku těla) a malého oběhu (začíná v pravé srdeční komoře, odkud je odkysličená krev odváděna do plic). Rozvádí živiny a hormony, zajišťuje obranu proti patogenům a vykonává řadu dalších velmi důležitých funkcí.

Kámen krve

Hematit posiluje a regeneruje tvorbu krve. Eliminuje všechny nemoci spojené s krví a podporuje tvorbu krvinek. Hematit je také velmi silný ochranný kámen, který zabraňuje negativním energiím vstoupit do aury.

hematit

Hematit je silně spojen s krví, posiluje a regeneruje její tvorbu. Má však vliv i na bolavá záda, bolesti kloubů a blahodárně působí na pokožku při problémech s akné, lupénkou, ekzémy, nebo problémy s vlasy.

KOUPIT HEMATIT ZDE

Které kameny ochrání před infarktem

Posílení krevního oběhu

Jaspis posiluje zažívání a velmi silně působí na krevní oběh. Vyzkoušejte třeba posilující krystalický elixír z jaspisu červeného. Jaspisu je přičítána velká magická moc a často se o něm hovoří jakožto o „matce všech kamenů“. Tento kámen podporuje soustředění, přináší stabilitu a vyrovnanost, a také útěchu v dobách, které jsou pro člověka emocionálně a duševně náročné.

kámen jaspis, krevní oběh

Vsadit na jaspis by měli i muži, kteří bojují s problémy s potencí a plodností, ale i ženy, které trápí bolestivá a nepravidelná menstruace.

KOUPIT JASPIS ZDE

Které minerály podporují sexualitu

Klidné srdce

Ametyst je silným minerálem, který dodává potřebný klid a pohodu. Zahání negativní emoce a velmi silně působí na hluboký a ničím nerušený spánek. Vybírat můžete třeba z ametystových drúz, tromlovaných kamenů z ametystu nebo šperků a náramků z ametystu.

kámen jaspis, přívěsek, náhrdelník z minerálů

Ametyst má vliv také na soustředění, dobré rozhodování a pomáhá v boji se závislostmi. A co je důležité vždy - posiluje věrnost a lásku.

Které minerály pomáhají se spánkem

KOUPIT AMETYST ZDE

  • Související články

Prázdninové nástrahy - víme jak jim nedat šanci.

Nezapomeňte kameny během ÚPLŇKU očistit a nabít 

Neplodnosti se dá pomoci! Pomohou vám tyto kameny

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva