Hematit – kámen krve


 
Hematit je kámen ochrany, krve a rovnováhy. Dostal svůj název podle řeckého výrazu pro krev - „haema“. Důvodem však nebyla jeho barva, ale skutečnost, že velmi silně posiluje a reguluje krvetvorbu. Hematit má extrémně variabilní vzhled se zemitým až kovovým leskem. 

Účel, síla a podpora

Hematit je velmi účinný ochranný kámen, který zabraňuje negativním energiím vstoupit do aury. Hematit stimuluje koncentraci a soustředění, zvyšuje paměť a originální myšlení. Hematit je skvělý pro přeměnu negativních návyků na pozitivní. V mnoha případech se používá ke zmírnění abstinenčních příznaků u lidí, kteří přestali kouřit.

KOUPIT HEMATIT ZDE

Hematit a jeho působení na nemoce a zdraví

Posiluje a regeneruje tvorbu krve. Eliminuje všechny nemoci spojené s krví a silně podporuje tvorbu krvinek. Blahodárně působí na pokožku při problémech s akné, lupénkou, ekzémy, nebo problémy s vlasy.

Znamení zvěrokruhu

Hematit je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

KOUPIT HEMATIT ZDE

Hematit a čakra

Ke každé čakře, které jsou umístěny podél dráhy mozkového kmene a míchy, je přiřazena jedna odpovídající barva. Existuje sedm hlavních čaker, ale pro hematit je přiřazena tato čakra:

hematit

Tvary a podoby hematitu

Tento velmi silný minerál u nás můžete zakoupit v mnoha tvarech a podobách. Mezi nejoblíbenější patří tromlované kameny, které svou velikostí jsou praktické a dají se nosit v kapsách, pytlících, peněžence, přikládat přímo na tělo. Jsou velmi vhodné i pro umístění do misky. Velmi oblíbené jsou také šperky z hematitu, které budou krásnou ozdobou na vašem těle a udrží energie po celý den.Související články, které by Vás mohly o hematitu také zajímat:

KOUPIT HEMATIT ZDE

Nevíte si rady s výběrem? Poradíme Vám:

Autor článku: Svět Minerálů