Prázdniny, léto a dovolené přinášejí nástrahy, které čekají nás i naše děti. Víme, jak jim nedat šanci!

Na prázdniny se těší celý rok všechny děti. Čeká je dobrodružství, kamarádi, skvělé zážitky a poznávání nových míst.  Ale také mnoho nástrah ve formě úrazů, nemoci nebo třeba jen stesku po rodičích. My vám v tomto článku představíme minerály, které je vhodné našim ratolestem přibalit do batůžku nebo navléknout na ruku, aby prázdniny proběhly v co největší pohodě. 

Vzhledem k vysokým letním teplotám je velmi důležité hydratovat organismus. Bez pitného režimu se neobejdete, ale pokud k tomu ještě přidáte ametyst, který podněcuje produkci hormonů a vylaďuje tak systém žláz, nemůžete udělat chybu. Navíc podporuje správnou funkci  metabolismu, vylučovacích orgánů a imunitního systému.

ametyst

PROHLÉDNOUT

Narazit můžete při prázdninovém odloučení také na to, že se vám či vašemu potomkovi bude stýskat. Výborným minerálem proti stesku je citrín. Zbavuje nočního strachu a předchází nočním můrám. Pomáhá překonat stesk a smutek. Pokud si ho pořídíte například ve formě náramku nebo tromlu můžete mít každý u sebe ten svůj a kdykoliv se na něj vy nebo vaše dítko podíváte, hned vám bude lépe.

citrín

PROHLÉDNOUT

Úplně od věci také není pořídit si naše náramky "Mateřské pouto" které jsou pro tyto situace speciálně sestavené. 

achát

PROHLÉDNOUT

O prázdninách je také předpoklad, že přijdou noví kamarádi, kteří jim někdy vydrží na celý život. Takové přátelství  je prostě k nezaplacení. Skvělým pomocníkem při navazování nových vztahů je růženín. Je kamenem lásky a přátelství. Pomáhá projevovat city a vnímavost. Učí nás trpělivosti a dává nám sílu odpouštět.

růženín

PROHLÉDNOUT

Zapomenout nesmíme ani na typicky ochranný kámen onyx, který jim dodá sílu a ochraňuje před nebezpečím.  Vede je k opatrnosti a disciplíně, což je například na táboře kde jsou bez rodičů velmi důležité.

onyx

PROHLÉDNOUT