Posilte svou sebedůvěru a dosáhněte větších věcí než ostatní

Sebedůvěra je vlastnost, která se formuje spolu s naší osobností již v útlém dětství. Některé děti mají to štěstí, že si jejich rodiče důležitost tohoto období uvědomují a dítěti sebevědomí dodávají, jiní možná takové štěstí nemají nebo neměli. Dnešní dravá společnost však často preferuje osobnosti cílevědomé a s vírou v samy sebe.

Všichni ovšem víme, že někdy je těžké uvědomit si všechny naše hodnoty. Jsme unavení nebo nás postihl nějaký neúspěch. To však není omluva. Sebejistotu potřebujeme a musíme jí umět přivolat na povel. K jejímu udržení a rychlejšímu navození nám mohou pomoci magické kameny.

Tyto minerály vám pomohou zvýšit či posílit sebevědomí, ale také získat potřebnou odvahu. Sebevědomí totiž ovlivňuje nejen naše pracovní          a studijní úspěchy či to, jak nás vnímá naše okolí, ale to, zda si věříme se propisuje i do toho, jak vypadáme! A protože sebevědomí nelze získat takzvaně z nuly na sto, postupujte po malých krůčcích a s minerály po boku. Vyplatí se to!

Onyx

Onyx je kamenem ochrany, sebedůvěry a síly. Dodává síluochraňuje před negativitou mířenou proti vám a neštěstím. Vede nás k opatrnosti a disciplíně. Pomáhá v těžkých obdobích, vyhání smutek a zvyšuje sebedůvěru a sebekontrolu. Dodává nadhled při konfrontaci. Posiluje egologické a analytické myšlení. Skvěle působí při mimořádném fyzickém i citovém vypětí. Zaměřuje naši energii jedním směrem a dodává nám vytrvalost a ráznost.

KOUPIT ONYX ZDE

Chalcedon

K vyšší sebedůvěře vám dopomůže i chalcedon. Jeho vibrace ve vás probouzí dětskou zvědavost, ochotu učit se novým věcem a podporují sebedůvěru vyvoláváním myšlenek na všechny vaše předešlé úspěchy. Spolu s nimi má i zajímavou vlastnost a to, že podporuje vyprávění příběhů. I k těm je samozřejmě ve společnosti potřeba sebedůvěry.

KOUPIT CHALCEDON ZDE

Obsidián

Vločkový obsidián je často nazýván také sněhovou vločkou. Jedná se o kámen zosobňující čistotu, zajišťující rovnováhu mezi myslí, tělem a duchem. Sněhová vločka vám pomůže rozpoznat „špatné myšlenky" a oprostit se od nich. Díky čemuž se přenesete přes pochybnosti zaseté do vaší mysli jinými lidmi. Přináší sebevědomí, vnitřní klid na soustředění a pomáhá zbavit se chybných způsobů uvažování.

KOUPIT OBSIDIÁN ZDE

Tygří oko

Tradičně se tygří oko nosilo coby talisman proti nepřátelským myšlenkám a kletbám. Je dobré pro odvahu a rozhodnost, ale i koncentraci. Protože je to kámen podporující sebevědomí, sáhněte po něm v situaci, kdy vás čeká nějaké veřejné vystoupení -  prezentace, zkouška, soutěž a tak podobně.

KOUPIT TYGŘÍ OKO ZDE

Citrín

Citrín je účinný čistič a regenerátor, který působí na tvůrčí schopnosti a snazší přijímání kritiky. Co se sebedůvěry týče, i s tou umí pomoci, stejně tak s pozitivním viděním světa. Rozvíjí totiž optimismus a pozitivní postoj. 

KOUPIT CITRÍN ZDE

Karneol

Také karneol je minerál vhodný pro podporu sebedůvěry. Ale také umí pomoci s vitalitou, motivací a koncentrací. Pořiďte si ho, pokud vás čeká nějaká zásadní životní výzva a těžká situace. Když ho umístíte v blízkosti vchodových dveří, zajistí ochranu domova a pomůže s dobrým spánkem.

KOUPIT KARNEOL ZDE

  • Související články:

Uveďte své tělo a mysl do rovnováhy

Kameny vhodné pro začátečníky

Nedovolte čakrám, aby se zablokovaly. Chráníte se tak před fyzickým i duševním trápením

Koncentrace: Jak se soustředit na činnost, kterou upřímně nesnášíte?

Autor článku: Svět minerálů
Autor hlavního obrázku: Canva