Špatná reakce na nový minerál? Co vás může potkat a jak reagovat?

Dlouho jste se rozmýšleli, studovali všechny dostupné materiály, a nakonec se rozhodli. Spojíte svůj život s minerálem! Může se však stát, že na vybraný krystal nezareagujete tak, jak jste si představovali. Co s tím?

Jaká může být reakce?

Máte dát svému krystalu ještě šanci nebo je lepší ho prostě odložit? A co vlastně je špatná reakce na krystal? Na začátek je třeba zdůraznit, že pokud máte nějaké obtíže a zároveň jste se stali majiteli nového kamenu, může a nemusí to spolu souviset. Pokud minerál odložíte a potíže přetrvávají, neváhejte a vyhledejte lékaře.

Obecně lze říct, že začnete-li používat nový minerál a objeví se nepříjemné projevy, je dobré ho odložit. Nemusí jít jen o to, že se u vás projeví nějaká zdravotní komplikace, můžete se jen cítit nepříjemně nebo nepohodlně.

Příliš mnoho negativního

Prvním důvodem, proč krystal nefunguje tak, jak má a místo dobrého vám přináší to špatné, je jeho energie, konkrétně příliš mnoho negativní energie. Kámen by měl být dokonale vyčištěn a když si ho přinášíte z obchodu, nemusíte vždy přesně vědět, kdo a jak s ním manipuloval, jakou „ušel“ cestu, než dorazil k vám, jednoduše co má za sebou.

Po celou dobu putování do sebe mohl nasávat negativní energii. Jako první tedy zkuste kámen správně vyčistit. Koneckonců pravidelné čištění krystalů je naprosto zásadní, ať jde o kámen nový nebo časem prověřený. Vyzkoušejte očistu krystalu a dejte mu ještě šanci, pokud však negativní pocity neustanou, skutečně ho odložte.

Pravidelné čištění nepodceňujte a top stav svých krystalů podpořte i tím, že si pořídíte některý z minerálů, který funguje jako čistící. Umístěte je k těm svým a nechte je pracovat. Jde třeba o křišťál, karneol, hematit či selenit.

KOUPIT SELENIT ZDE 

Příliš důkladná práce

Jak už bylo řečeno, pokud se po začátku používání nového kamenu necítíte dobře, odložte ho. Může za tím být i to, že krystal se hned poté, co u vás našel domov, pustil do práce a započal detoxikační proces. Během toho však mohou být vyvolány negativní emoce, a to proto, aby mohly být odstraněny. Zkuste najít jiný kámen s obdobnými účinky, jako měl ten původní. Velmi silné jsou v ochraně před negativní energií třeba tygří oko, tyrkenit a malachit.

KOUPIT MALACHIT ZDE 

Jiný druh energie

Důvod, proč na kámen, na který jste se tolik těšili, nefunguje tak jak má a místo úlevy od neduhů vám přináší další nepříjemné pocity, může být také mnohem jednodušší. Možná došlo k tomu, že jeho a vaše energie si „nesedly“. Třeba i proto, že jeho energie je na vás příliš silná. To však neznamená, že je vaše partnerství navždy ztraceno, možná jen není vhodný v tomto konkrétním životním období. Pro jistotu však vyzkoušejte krystal jiný s podobnými vlastnostmi.

Pokud hledáte například ochranu, sáhněte po křišťálu, což je univerzální kámen a nejúčinnější léčivý krystal na světě, zesiluje energii a ochraňuje před vším zlým. Křišťál je velký energetický posilovač, čistič, harmonizující a silný kámen. 

KOUPIT KŘIŠŤÁL ZDE 

  • Související články

Minerály pro každý den v týdnu: Zázračné kameny vám pomohou nalézt potřebnou harmonii v životě!

5 minerálů s vysokými vibracemi. Máte takový doma?

7 minerálů, které pomohou s vnitřní sílou a zvládnete cokoli!

Autor článku: Svět minerálů
Autor hlavního obrázku: Svět minerálů