Nedovolte čakrám, aby se vám zablokovaly. Ochráníte se tak před fyzickým i duševním trápením

 

Necítíte se dobře, a je jedno, zda po fyzické či psychické stránce. Jednoduše řečeno, nejste ve své kůži. Zamyslete se nad tím, zda vás nemohl postihnout blok čaker. To by totiž obtíže vysvětlovalo.

Každý z nás má celkem sedm čakrových bodů – velmi důležitých bodů! Stojí za naším fyzickým i metafyzickým bytím. A pokud dojde k jejich zablokování, můžeme počítat s řadou potíží. Proto je vyrovnání čaker velmi důležité.

Jak poznat zablokované čakry?

Že s vašimi čakrami není vše, tak jak být má, vám napoví řada příznaků. Můžete pociťovat bolest, může vám být i špatně na duši. Projevit se zmíněný problém s čakrami může však i jinak, třeba i tím, že se dopouštíte drobných chyb a i jinak se vám nedaří.

Pokud máte možnost, zacvičte si jógu, to je spolehlivý „odblokovač“ čaker, možné to je i prostřednictvím čakrové meditace.

Kořenová čakra

Kořenová nebo také čakra základní se nachází na spodní straně páteře. Kořenová čakra je zaměřená na bolesti chodidel, kolen, nohou, kloubů, močového měchýře/střevní potíže, ischias a bolesti v dolní části zad.

Pokud se naše základní čakra zablokuje, čeká nás nedostatek energie, ale i agrese či sobeckost. Co do zdravotních potíží, mohou nás trápit zánět močového měchýře, průjem, obezita nebo impotence. Že máte kořenovou čakru zablokovanou poznáte také podle toho, že se cítíte být „zaseknutí“ v životě, ve stresu, chybí vám zázemí, jste pomalí. Odblokujete ji tak, že se pokusíte osvobodit od strachu.

KOUPIT MINERÁLY VHODNÉ PRO ZÁKLADNÍ ČAKRU ZDE

Které minerály jsou vhodné pro kořenovou čakru

Sakrální čakra

Sakrální čakru najdeme těsně pod pupkem, proto se jí někdy říká sexuální. Pokud je v harmonii a energie proudí správně, jsme vůči partnerovi otevřenější, příjemnější a celkově sexuálně aktivnější a uvolněnější. Při zablokování dochází k sexuální absenci a potlačování emocí, můžete mít problém s reprodukcí, s endometriózou. A pozor, zablokovat si ji můžete i tím, že jste emocionálně přetěžováni. Ideální cestou k odblokování sakrální čakry je začít milovat své tělo!

KOUPIT MINERÁLY VHODNÉ PRO SAKRÁLNÍ ČAKRU ZDE

Které minerály jsou vhodné pro druhou sakrální čakru

Solární plexus čakra

Tuto čakru najdeme kousek nad pupíkem v oblasti, které říkáme solar plexus. Souvisí s vnitřní spokojeností a vyrovnaností, proto její zablokování způsobuje pocity nespokojenosti, neklidu a absenci ambic, ale také potíže s játry, cukrovku a kýlu.

KOUPIT MINERÁLY VHODNÉ PRO SOLÁRNÍ PLEXUS ČAKRU ZDE

Které minerály jsou vhodné pro solární plexus čakru

Srdeční čakra

Najdeme ji uprostřed horní části hrudníku. Je-li zablokovaná, čeká nás astma, problémy se srdcem a krevním oběhem, ale dokonce také rakovina prsu. Co se duše týče, může nás postihnout zlomené srdce, nebo třeba smutek. Odblokovat ji je možné tím, že se zaměříte na pochopení a otevřete se svému vnitřnímu já.

KOUPIT MINERÁLY VHODNÉ PRO ČAKRU SRDCE ZDE

Které minerály jsou vhodné pro čakru srdce

Hrdelní čakra

Jak jméno napovídá, nachází se tato čakra v našem hrdle. Souvisí s mluvením pravdy ze srdce, je zodpovědná za komunikaci a sebevyjádření. Je dokonce považována za jednu z vyšších čaker spolu s čakrou třetího oka a korunní čakrou.

K zablokování může dojít třeba tím, že nás trápí nevyřčené pravdy, pokud máme strach promluvit a máme sklony řídit se tím, co dělají ostatní. Potrápit nás potom může štítná žláza, laryngitida, bolesti ramen a skolióza.

KOUPIT MINERÁLY VHODNÉ PRO HRDELNÍ ČAKRU ZDE

Které minerály jsou vhodné pro hrdelní čakru

Čakra třetího oka

Najdeme ji v dolní části čela, lehce nad úrovní očí a spojována je s duchovními silami. Je-li vyrovnaná, jsme otevřeni poznání, názorům a novým věcem. Naopak pokud se zablokuje, mohou nás trápit bolesti hlavy, poruchy vidění či zánět horních cest dýchacích. K zablokování může dojít třeba i tím, že se těžko rozhodujeme, máme nedostatek inspirace a hledáme smysl života.

KOUPIT MINERÁLY VHODNÉ PRO ČAKRU ČELA ZDE

Které minerály jsou vhodné pro čakru čela

Korunní čakra

Korunní čakra nebo také čakra temene je umístěna nad temenem hlavy. Když je vaše korunní čakra zablokovaná, mohou vás zaskočit deprese, úzkost, mozková mlha, ale i autoimunitní poruchy. Zablokovat ji může osamělost či neschopnost vnímat názory a myšlenky.

KOUPIT MINERÁLY VHODNÉ PRO KORUNNÍ ČAKRU ZDE

Které minerály jsou vhodné pro korunní čakru

 

Související články:

 >> Vyčistěte své pracoviště od negativních energií

 >> Neduste v sobě emoce a otevřete se celému světu

 >> Měsíční kámen – kámen mateřství a osudu

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva