Nepodceňujte fázi REM spánku. Je pro nás velmi důležitá

Spánek je pro nás strašně důležitý. Kdo s ním má potíže, ten dobře ví, jak jeho nedostatek nebo špatná kvalita ovlivňují život. Věděli jste ale, že spánek má několik fází, které se opakují a všechny jsou pro nás zásadní?

Zmiňované fáze jsou fáze 1, fáze 2, fáze 3 (hluboký spánek), REM spánek (Rapid Eye Movement) a probuzení. Každý má svoji funkci, mluvit ale budeme o fázi REM. Zkratka pochází z anglického spojení slov rapid eye movement - rychlé pohyby očí. Jde o slabší fázi podobnou bdění, kdy se opravdu za víčky rychle pohybují oči, dochází během něj k téměř úplné ztrátě svalového napětí.

Aby spánek stál za to a zdály se vám takové sny, které chcete – mimochodem sny se zdají údajně právě při REM fázi spánku – můžete si na pomoc zavolat krystaly. Na které je nejlepší se spolehnout?

Selenit

Selenit je krystal, který vyzařuje klidné vibrace a jemnou energii. Naopak negativní energii může zabránit vstoupit do naší aury. Jde o kámen, který nás uvede do klidného spánku, uklidní nás a umožní nám jít do postele ve správném rozpoložení. Díky tomu projdeme všemi fázemi spánku tak, jak máme a po probuzení budeme odpočatí a připravení na další den.

KOUPIT SELENIT ZDE

Celestyn

Celestyn je andělský kámen, který je pro ty z nás, který se s kvalitou spánku potýkají, darem z nebes. Mějte ho po ruce, když chcete usnout, propojí vás s korunní čakrou a přinese vám klid, a navíc vám pomůže zklidnit roztěkané myšlenky, které ve vaší hlavě nemají v době spánku co dělat.

KOUPIT CELESTYN ZDE

Lepidolit

I lepidolit je ideálním kamenem na dokonale relaxační spánek. Tato ruda lithia se přímo využívá jako pomocník pro ty, kteří pro samý neklid v hlavě špatně usínají nebo spí. Podporuje klidný spánek a zamezuje tomu, aby nám do hlavy v době odpočinku přicházely negativní myšlenky.

 KOUPIT LEPIDOLIT ZDE

Ametyst

 

Ametyst je známý krystal, mimo jiné i klidem, který nám dokáže dodat. Už jen jeho barva je uklidňující a příjemný, Má v sobě léčivou energii a dovede pročistit čakry a zvýšit vibrace. Přivolává navíc šťastné sny.

 KOUPIT AMETYST ZDE

Angelit

 

Angelit je přímo andělský krystal, proto je jasné, že nad kým drží ochranu andělé, ten musí dobře spát. Podporuje vnitřní klid, umožňuje nám jít spát v klidu a bez stresu. Rozhodně tak zvyšuje kvalitu našeho spánku.

KOUPIT ANGELIT ZDE

Křemen

Křemen v různých odstínech je také tím pravým pro dobrý spánek. Kouřový pomůže opravdu rychle upadnout do fáze REM spánku, má velmi silně uklidňující účinky. Pokud zvolíte růžový křemen, můžete očekávat jeho léčivou energii, odvrácení špatných myšlenek a bezproblémový spánek.

KOUPIT KŘEMEN ZDE

Turmalín

 

Vstoupit do říše snů vám pomůže i turmalín. I ten vypadá na pohled velmi příjemně a jeho účinky jsou neuvěřitelné. Uklidní v době před přicházejícím spánkem vaši duši i mysl, odstraní negativní vibrace a ochrání vaši energii.

KOUPIT TURMALÍN ZDE

Měsíční kámen

 

Měsíční kámen je jako stvořený pro potíže spojené s nočním spánkem. Má léčivou energii, odstraňuje emocionální napětí a zklidňuje neklidnou mysl. Měsíční kámen je ideálním společníkem, který vás uvede do spánku.

KOUPIT MĚSÍČNÍ KÁMEN ZDE

  • Související články

5 kamenů pro ničím nerušený spánek

Vsaďte na fialovou. Je to barva moci a magie

Samota neznamená osamělost. Naučte se trávit čas jen sami se sebou

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Svět minerálů