Samota neznamená osamělost. Naučte se trávit čas jen sami se sebou

Obrázek článku 

Máte někdy rádi čas sami pro sebe? Patříte k těm, kteří si užijí každý okamžik o samotě a vždy vědí, co dělat? Možná naopak samotu nesnášíte a potřebujete být neustále obklopeni lidmi.

Být sám se sebou, rozumět si sám se sebou, věnovat se sám sobě a myslet sám na sebe, to je přitom velmi důležité. Být jen sám se svými myšlenkami, vzpomínkami, nápady a pocity, to je pro každého z nás přímo životně nutné. Komunikujete tak se svojí podstatou, aniž by vás cokoliv rozrušovalo.

Minulost a budoucnost

Využijte každý okamžik, kdy jste sami. Oživte si vzpomínky na chvíle, které byly pro vás šťastné nebo vás formovaly. Nakoukněte do fotoalb, která stojí už roky nedotčená na dně skříně. Povzbuďte citová spojení s těmi, které na snímcích uvidíte. Možná se dojmete, možná si i zabrečíte, ale vaše minulost formuje vaši budoucnost.

Trávit chvíle sám se sebou neznamená zabednit se doma, udělat si válečné zásoby jídla a nevystrčit nos! To, že budete tyhle chvíle pro sebe trávit obklopeni lidmi, které ale neznáte, neznamená, že nebude mít prostor sami pro sebe. Když nebude mít chuť, až na zdvořilostní slovíčka nebudete muset s nikým promluvit.

Ale hlavně! Hlavně si užijte svůj čas tak, jak sami chcete. Čtěte, koukejte na filmy, lenošte, uvařte si dobré jídlo. A nezapomeňte si také udělat radost, fantazii se meze nekladou. S pocity, které budete mít ve chvílích, které trávíte o samotě, vám mohou pomoci minerály.

Sebeuvědomění

lapis náramek

Konečně máte možnost přemýšlet a vnímat své myšlenky opravdu v klidu a bez rušení. Žádné hlasy a pohyby kolem, žádné vytrhávání z rozjímání. Můžete si uvědomit, co dál chcete od života, jakým směrem se má ubírat, čeho chcete docílit a od čeho se naopak oprostit. Máte jedinečnou šanci převzít zpět otěže svého života.

Velmi nápomocným kamenem je v tomto ohledu lapis Lazuli. Odhaluje vnitřní pravdu, pomáhá sebeuvědomění a umožňuje sebevyjádření bez lpění na kompromisech. Přináší hodnoty jako je čestnost, soucit či poctivost.

KOUPIT LAPIS LAZULI ZDE

Sebepoznání

amazonit

Je to v životě běžné, i když jste si třeba vždy dávali předsevzetí, že se to zrovna vám nestane. Jenže v kolotoči povinností a starostí se to stane většině z nás, jako bychom ztratili sami sebe. Vydejte se na cestu opětovného sebepoznání. Hoďte za hlavu všechnu kritiku a hodnocení vaší osoby a vsaďte na svoji individualitu.

Parťákem vám může být amazonit, který uklidňuje a podporuje dobře fungující nervový systém, rozptyluje negativní energii. Navíc podporuje intuici a úspěch. Je opravdu spolehlivým průvodcem na cestě sebepoznání.

KOUPIT AMAZONIT ZDE

Kreativita

Chvíle, kdy vás nic a nikdo neruší, kdy můžete přemýšlet a plánovat, snít a dumat, jsou ideální pro podpoření kreativity. Nechte fantazii rozjet na plné obrátky, promýšlejte to, nad čím se sem tam zamýšlíte, dejte prostor úplně novým snům, ponořte se hluboko do tvůrčího úsilí.

Skryté talenty můžete v sobě probudit díky vybraným minerálům. Některé jsou pro tohle jako stvořené. Díky nim zvýšíte svoji motivaci a energii hledat nové cesty a dosáhnout svého cíle.

KOUPIT KAMENY KREATIVITY ZDE

 

Které minerály pomáhají s kreativitou

Empatie

Čas strávený o samotě nám může otevřít oči také v oblasti emocí. Můžeme se zamyslet nad konkrétními situacemi a zamyslet se nad tím, zda jsme jednali na základě rozumu nebo citů. Pohled do nitra také odpoví na otázku, zda ve svém uvažování a komunikaci máme dostatek empatie.

S tou nám, stejně jako s intuicí a vnitřní silou, nejlépe pomůže měsíční kámen. Má totiž vliv na zklidnění emocí a navrácení rovnováhy a klidu do našeho jednání a uvažování. Kromě toho také navozuje klidný spánek.

KOUPIT MĚSÍČNÍ KÁMEN ZDE

  • Související články

Zjistěte své andělské číslo a nechte si od něj v životě pomoci

Darujte moc a sílu minerálů těm, na kterých vám nejvíc záleží

Harmonické prostředí doma i v zaměstnání za pomoci minerálů

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Svět minerálů