Lovecký úplněk je tady. Zatočte se zlozvyky a pamatujte si své sny

 

Říjnovému úplňku se říká lovecký, občas i krvavý nebo rudý. Přezdívka vychází z anglosaské tradice a označení Hunter’s Moon, říjen je totiž měsícem lovu, ale také do červena se zbarvující podzimní přírody.

Zima je bohužel tady, i když bychom raději chodili venku v krátkém rukávu a užívali si sluníčko, musíme vytáhnout bundy a připravit se na dlouhé noci a krátké tmavé dny. Dobře to ví i příroda, i ta se pomalu ale jistě ukládá k zimnímu spánku.

Úplněk měsíc, co měsíc ovlivňuje vše kolem sebe – nás lidi, přírodu, zvířata, naše emoce, náladu, má vliv na spánek, a ne každému tak úplně sedne. Je to však také okamžik změn. Říjnový úplněk nastane 28. října v 22:23 hodin. Kdy nás čekají letošní poslední dva? Podívejte se do našeho kalendáře.

Nové začátky jsou tady!

Tento měsíc je úplněk ve znamení býka a kamenem měsíce je turmalín. Přinese celou řadu změn a novinek. Tak to berte jako výzvu pro nové začátky. Ty mohou být pro některé obrovskou výzvou, které se nemohou dočkat, pro někoho jsou ale i stresující. Pomoci je zvládnout vám mohou minerály.

Které kameny jsou vhodné pro nové začátky

Zaměřte se na mazlíčky

Jak už bylo řečeno, úplněk ovlivňuje nás všechny, někteří se na jeho účinky těší, jiní z nich mají obavy. Kromě nás lidí ale má vliv třeba i na naše domácí zvířata i mazlíčky, které si hýčkáme a jsou členy rodiny.

Měsíc může ovlivnit jejich životní rytmus, náladu, mohou být neklidní, dokonce až agresivní. Pomozte jim i mimo dny, na které připadá úplněk. I zvířatům můžete dopřát vhodně vybraný minerál.

Zvířata z nich také mohou čerpat jejich magické vlastnosti, kámen mohou nosit na obojku, pár malých tromlů případně placiček je možné také umístit tam, kde zvíře tráví čas – do pelíšku, pod deku, na gauč nebo do boudy.

Velmi vhodným minerálem pro zvíře je třeba lapis lazuli Jde o silný minerál, který pomáhá v boji se stresem či neklidem. Svému nositeli dodává vyrovnanost a posiluje jeho psychické schopnosti. Kromě toho má silnou ochrannou moc.

A mimochodem, i my lidé, coby majitelé či chovatelé zvířat, se můžeme na kameny spolehnout. Protože práce s němou tváří není vždy jednoduchá, ostatně porozumět jí není samo sebou, sáhněte po kamenech vhodných pro práci se zvířaty.

KOUPIT MINERÁLY VHODNÉ PRO ZVÍŘATA ZDE

Dejte na své sny

Úplněk je, jak už bylo řečeno, mimořádným časem. Jde údajně o období vhodné pro zatočení se zlozvyky, pro shození přebytečných kil, ale i pro něco mnohem příjemnějšího. Stává se vám, že se ráno probudíte a cítíte, že se vám zdálo něco důležitého či příjemného, ale nemůžete si za nic na světě vzpomenout, o co ve snu šlo?

Přitom právě „úplňkové“ sny mohou být důležité a významné. I se zapamatováním si snů vám mohou pomoci minerály. Jednak si zkuste zautomatizovat před usnutím to, že si vsugerujete, že si sen zapamatujete, jednak sáhněte třeba po ametystu, což je mocný krystal, jenž mimo jiné zajišťuje klidný a pokojný spánek nebo po měsíčním kamenu. Vhodný je dále i modrý kyanit, který se používá při snové terapii. Nejlepší je, když vybraný kámen uložíte před spaním pod polštář.

KOUPIT AMETYST ZDE

Stop zlozvykům!

Jak už bylo řečeno, úplněk je vhodným okamžikem pro zatočení se zlozvyky, ať už máte jakékoliv. A protože to není nic jednoduchého, i v tomto případě si vyberte minerál, který vám bude parťákem v boji s tím, k čemu utíkáte.

KOUPIT MINERÁLY VHODNÉ PRO BOJ SE ZLOZVYKY ZDE

Které minerály pomáhají se zlozvyky

Seznamte se s turmalínem

Kamenem měsíce je turmalín, kámen, který má obrovskou moc. Dovede odvést negativní emoce, umí nám usnadnit složitá rozhodnutí, přináší nám nadhled a zaručuje klidný spánek.

Lovecký úplněk je ve znamení Býka. Ten rád věci promýšlí a do ničeho neskáče po hlavě, a byť je houževnatý, vytrvalý a důsledný, aby dosáhl svých cílů, je zároveň uzavřený a rád mlčí. Má rád peníze, nepromarní příležitost k výdělku.

KOUPIT MINERÁLY VHODNÉ PRO BÝKA ZDE

  • Související články

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva