Černý turmalín nefunguje? Vyzkoušejte tyto alternativy!

 

Turmalín, to je mocný kámen. Dovede odvést negativní emoce a přinést nám do života radost. Jde však zároveň o minerál, který nám pomůže realizovat naše životní sny a usnadní nám také rozhodování. A umí toho ještě mnohem víc…

Je právě turmalín vaším vysněným krystalem, jehož účinky jste toužili pocítit a na jehož sílu jste se chtěli spolehnout? Potřebujete prostě a jednoduše pomocníky pro psychickou ochranu nebo uzemnění?

Turmalín je oblíbený krystal, protože právě s psychikou umí výrazně pomoci. Protože je snadno dostupný, bývá často prvním kamenem, po kterém začátečníci sáhnou. Je však třeba připustit, že pro každého turmalín vhodný není. Někomu nebude fungovat na problém, s kterým se potýká, na někoho zase nemusí být dost silný. Nezoujte, existuje řada alternativ, kterým lze turmalín naradit.

Hematit

Hematit možná nepatří mezi úplné hvězdy mezi kameny, ale neoprávněně, jelikož jde o velmi silně ochranný kámen. Hlídá totiž naši auru a odpuzuje špatné vibrace a vlivy. Navíc velmi příznivě působí na naše uzemnění.

  KOUPIT HEMATIT ZDE

 Křemen

Křemen je také vhodným „náhradníkem“ turmalínu a i on se má čím chlubit. Také silně chrání naši křehkou psychiku, navíc je pro člověka kamenem očistným. I křemen je účinným kamenem pro uzemnění.

KOUPIT KŘEMEN ZDE

Jaspis

Jaspis v červené barvě je taktéž uzemňující krystal, ten červený je navíc ochranný a pomáhá dále posílit energetické a osobní hranice. Pokud ho budete mít u sebe, můžete se spolehnout, že se budete cítit bezpečně a jistě. Ochrání vás před škodlivými energiemi.

KOUPIT JASPIS ZDE 

Obsidián

Obsidián je také vhodnou alternativou k turmalínu, také pro své ochranné účinky. Pomáhá totiž zablokovat negativní energii, která se k nám snaží neustále proniknout. A pozor, máte-li v blízkosti „energetického upíra, tedy někoho, kdo z vás systematicky vysává energii, i před ním vás obsidián dovede ubránit.

KOUPIT OBSIDIÁN ZDE

Tygří oko

Tygří oko nás brání před některými negativními emocemi, jako je třeba nenávist či žárlivost. Umí toho ale mnohem víc, třeba podpoří naši víru v sebe sama, což nikdy není na škodu, dodává sebevědomí a odvahu. I tygří oko má příznivý vliv na naši auru.

KOUPIT TYGŘÍ OKO ZDE

Tygří železo

Vitalitu, prosperitu a odvahu podporuje tygří železo. Je to energetizující pomocník a ochranný parťák. Umí odrazit škodlivou energii a chrání před psychickými útoky. I tygří železo je účinným bojovníkem proti zlodějům energie! Pokud se na něj budete spoléhat dlouhodobě, posílí vám auru.

KOUPIT TYGŘÍ ŽELEZO ZDE 

Přečtěte si také:

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Svět minerálů