Přivítejte podzim s minerálem. Vyberte si ten, který vám pomůže chladné dny překonat

Pohledem ven se sice můžeme ujistit, že letošní léto ještě rozhodně neřeklo sbohem, ale nadobro krásně nebude. Čekají nás krátké dny, sychravo a deštivo, ale i mráz a chlad. Pokud nejste fanoušci podzimních a zimních měsíců a už teď se těšíte na další jaro a léto, vybavte se minerálem.

Pomůže vám dobu mezi podzimem a jarem překonat. Jaké minerály se ale pro podzimní období hodí nejlépe? Volte takové, které vás „nakopnou“ a zastaví podzimní chmury. Slaďte barvu podzimních krystalů s venkovní přírodou, která v tomto období roku hýří opravdu nepřebernou škálou barev. Sáhněte po kamenech jantarové, vínové a rezavé barvy.

Karneol

Karneol se chlubí krásnou barvou, která podzim přímo evokuje. No nepřipomíná vám podzimní listí, které už za chvíli spadne ze stromů? Je v odstínu oranžové až jantarové a třeba v Egyptě byl vnímán jako kámen štěstí.

Podněcuje tvořivost a sebedůvěru, ale podporuje i vitalitu. A to se v dobách podzimních viróz a únavy hodí, no ne? Karneol je brán jako ochránce domova, proto mu najděte místečko hned u vchodových dveří.

KOUPIT KARNEOL ZDE

Opál

Opál v ohnivém odstínu je opravdu poutavý kámen. I ten se svou barvou na podzim hodí. Opál má řadu vlastností, které nám lidem velmi pomáhají. Kromě toho, že nám pomáhá objevit své pravé já, nám zároveň umožňuje uvědomit si, které vlastnosti nechceme mít a jak se jich zbavit nebo je upozadit.

Na podzim navíc velmi oceníme pomocníka, který nám bude při ruce, pokud budeme bojovat s horečkou, spolehněte se na něj při podzimních virózách.

KOUPIT OPÁL ZDE

Granát

Granát také evokuje podzim, jak jeho známá varianta v červené barvě s odstínem fialové, hnědočervené až černé, tak i hessonitové granáty, které jsou více do barvy skořice a medu nebo jiné v odstínu jasně oranžové.

Kromě toho, že granát příznivě působí na plíce, které může viróza nepříjemně zasáhnout, má tenhle kámen řadu dalších vlastností, které nám mohou pomoci. Spolehněte se na něj zejména v situacích, které jsou pro vás těžké a nevíte, jak se rozhodnout.

KOUPIT GRANÁT ZDE

Turmalín

I turmalín je minerál, který má sílu odvádět negativní emoce a realizovat naše sny. Pořiďte si ho, pokud vás trápí problémy se spánkem, umí s ním pomoci. Turmalín můžete volit v několika barvách.

Černý ochraňuje, odvádí negativní energii a stres, navozuje pozitivitu, zelený přitahuje peníze, úspěch, hojnost a prosperitu, červený dodává chuť do života a energii. Vybrat však můžete třeba i růžový turmalín, který se hodí na milostné peripetie anebo modrý. Ten navozuje klid a podporuje komunikaci. A nakonec je tady i turmalín melounový! Posiluje něhu a diplomatické jednání.

KOUPIT TURMALÍN ZDE

Citrín

Žlutooranžový citrín je pro podzimní týdny jako dělaný. Je vhodný pro duchovní uklidnění, navíc během krátkých dnů dodává energii. Je to totiž kámen nabitý sluneční energií, kterou vám dovede předat.

Pokud se už teď bojíte podzimního smutku a splínu, citrín je pro vás ideální. Pomáhá totiž překonat deprese, smutek a špatné myšlenky, a naopak dodává sílu, sebedůvěru a pozitivní pohled na svět.

KOUPIT CITRÍN ZDE

Ametrín

Ametrín možná není minerálem notoricky známým, to však neznamená, že nemůžeme čerpat z jeho vlastností. Ba naopak. Jde o kombinací citrínu a ametystu, tudíž z obou krystalů získává jejich sílu. I ametrín dokáže pomoci v boji s depresemi, navíc umí zbavit naši mysl stresů, napětí a uklidňuje ji.

KOUPIT AMETRÍN ZDE

  • Související články

Nenechte se otrávit od negativních lidí. Bojujte s nimi pomocí minerálů

Uvolněte svoji vnitřní energii. Které kameny vám s tím pomohu?

Myslete na své potřeby. Naplnit vám je pomohou pečlivě vybrané krystaly

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva