Těchto 7 minerálů pomůže se zármutkem a uzdravením po ztrátě

Život je krásný, ale umí být také krutý, bolavý a smutný. Každého z nás v jeho průběhu potká ztráta blízkého a přepadne nás nekonečný zármutek. Pomoci tuhle bolest překonat můžeme i díky správně vybraným krystalům.

Proces hojení po ztrátě probíhá u každého jinak. Někdo dokáže zmobilizovat všechny vnitřní síly, vybrečet se a být oporou pro své okolí, jiného zármutek tak srazí na kolena, že nemůže trápení překonat. Kameny vám mohou být pomocníkem na vaší cestě k uzdravení bolavé duše.

1. Zaměřte se na srdce

A ještě jedna rada, energie pramenící ze smutku se obvykle hromadí v oblasti srdeční čakry. Ta se nachází ve středu hrudi a je napojena na mezilidské vztahy včetně lásky. Je-li v harmonii, jste otevření, ochotní a soucitní, v opačném případě máme utlumenu schopnost lásku přijímat i dávat.

Zkuste samoléčení srdeční čakry, vyberte si jeden z doporučených krystalů a zhruba na patnáct minut si ho položte na srdeční čakru. Zavřete oči, uvolněte se a klidně dýchejte.

KOUPIT MINERÁLY PRO ČAKRU SRDCE ZDE 

Které minerály jsou vhodné pro srdeční čakru

2. Černý obsidián

Černý obsidián je označován jako jeden z nejlepších krystalů, které pomáhají se zármutkem. Příznivě působí na naše emoce rozjitřené ztrátou toho, na kom nám tak strašně moc záleželo. Kámen má tu moc odvést negativní energii z naší aury, navíc je vhodný pro všechny fáze, kterými během truchlení procházíme.

KOUPIT OBSIDIÁN ZDE

3. Růženín

Růženín je od prvního pohledu kámen, který ve vás vyvolá klid, je jemný a příjemný. Umí působit na vaše smutkem pošramocené srdce, aby se uzdravilo a ztráta blízkého tolik intenzivně nebolela. Podporuje navíc péči o sebe samého, díky tomu bude cesta k uzdravení pro prožitém smutku o něco jednodušší.

KOUPIT KŘEMEN ZDE

4. Amazonit

Modrozelený amazonit je kámen velmi vhodný pro vyrovnání srdeční čakry, pomáhá také s uvolněním emocí, s čímž někteří z nás mohou mít po prožitém smutku problém. Pokud patříte k těm, kteří chtějí procesem zármutku a uzdravení se projít a najít rovnováhu, sáhněte po něm.

KOUPIT AMAZONIT ZDE

5. Kunzit

Kunzit je kámen, po kterém by měli sáhnout ti z nás, kteří ztratili svého životního partnera. To může být situace natolik traumatizující, že je třeba se věnovat sám sobě opravdu intenzivně. Kunzit čistí energii a vhodný je zejména hned na začátku truchlení, protože má velký vliv na zmírnění počátečního šoku.

KOUPIT KUNZIT ZDE

6. Sluneční kámen

Sluneční kámen je se svojí příjemně broskvovou barvou dalším z pomocníků proti smutku a zármutku. Jde o vyložený zlepšovač nálady! Umí vyčistit čakry a zajistit pozitivnější rozpoložení. Ovlivňuje všechny naše čakry a zahání skleslost.

KOUPIT SLUNEČNÍ KÁMEN ZDE

7. Angelit

Angelit je kamen, který nás propojí s anděli. Umí poskytnout to, co v době zármutku často marně hledáme, a to duchovní oporu. Spolehněte se na angelit proto, abyste našli klid a pozitivní energii.

KOUPIT ANGELIT ZDE

  • Související články

5 fází truchlení: Jak se vyrovnat se ztrátou blízké osoby? Poradíme, které minerály jsou pro jednotlivé fáze vhodné

Připravte svůj imunitní systém pomocí drahých kamenů na sychravý podzim

5 nejlepších minerálů pro meditaci

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva