5 nejlepších minerálů pro meditaci

Uvolnění, obnova těla i mysli, znovuzrození. To, a ještě mnohem více, nám může přinést správně provedená meditace. Dostane nás do stavu, kdy je naše energie mnohem víc otevřená vůči vibracím.

Přínosy meditací jsou navíc prokázány i klinickými studiemi, podle kterých jsou ti z nás, kteří je pravidelně provádějí, mnohem odolnější proti stresu, tím pádem jsou i v lepší kondici. Po meditaci se cítíme jako znovuzrození, jsme zrelaxováni, máme čistší mysl a méně negativních myšlenek v hlavě.

Které jsou ty nejlepší

Vylepšit meditaci lze pomocí správně vybraných krystalů. Nelze s určitostí říct, které jsou nejlepší, protože použít lze v podstatě jakýkoliv kámen, který je vám blízký, některé mají ale přímo předpoklady pro to být spolehlivým a silným partnerem.

Minerály jsou jednoduše pro meditaci skvělé, protože v uvolněném stavu, který nám přináší, je snazší dostat se do ideálního sladění našich energetických vibrací s vibracemi krystalů. Kámen přitom stačí umístit do našeho energetického pole.

Soustřeďte se na záměr

Vybraný minerál pomáhá soustředit se na záměr, pro který meditujeme. Máme díky němu šanci snadněji dosáhnout výsledku. Aby kameny fungovaly, je třeba dbát na to, aby byly dokonale vyčištěné a nabité. Vložte je do pravé dlaně a levou potom kámen zakryjte. Dále už se jen soustřeďte na to, čeho chcete meditací dosáhnout.

Křemen

Křemen je prostě král všech minerálů! A to i pro meditaci. Má totiž obrovskou výhodu, protože je možné ho „naprogramovat“ a nabít naším meditačním záměrem. Křemen navíc umí projasnit mysl a usnadnit nám soustředění, což může být při meditaci pro někoho z nás složitější. A aby těch plusů meditace spojené s křemenem nebylo málo, jmenujme ještě jednu. Tento krystal se totiž dovede napojit na jakoukoliv vibraci, a tak lze využít pro kteroukoliv čakru.

KOUPIT KŘEMEN ZDE

Selenit

Selenit je silný tělesný čistič, který je známý jako andělský kámen. Podporuje naši harmonii, navozuje klid a harmonii v těle i mysli. Můžete se spolehnout, že selenit ochrání naši energii a ohlídá, že při meditaci nehrozí příliš silná stimulace. Umí také uvolnit negativní energii.

KOUPIT SELENIT ZDE

Ametyst

Ametyst bývá označován jako kámen cestovatelů, chrání nás totiž na cestách. Jde o kámen velmi silný, který nás zbavuje stresu, úzkosti, pomáhá s nespavostí a hlídá naši mysl. Ovlivňuje obě vyšší duchovní čakry – čakru korunní a čakru třetího oka.

KOUPIT AMETYST ZDE

Avanturín

Avanturínu se přezdívá kámen štěstí a ovlivňuje naši srdeční čakru. Zvyšuje sebevědomí a nabíjí nás štěstím. Kromě toho také působí na naše srdce, které je zmítané emocionálními problémy. Také ale dodává energii a přitahuje vibrace spojené s pravou láskou, celoživotním přátelstvím a trvalými vztahy.

KOUPIT AVANTURÍN ZDE 

Turmalín

Černý turmalín je jedním z nejlepších, silně ochranných minerálů, vhodných pro meditaci. Chrání opravdu spolehlivě, a to před jakoukoli potenciálně škodlivou energií. A pozor, chrání dokonce i před elektromagnetickým zářením. Kromě toho také ovlivňuje odstranění všeho negativního, co nám brání dosáhnout cílů, které jsme si vytyčili.

KOUPIT TURMALÍN ZDE

Přečtěte si také:

 Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva