Překonejte obavy, strach a úzkost díky správně vybraným minerálům

Občas každého z nás přepadnou obavy. Bojíme se budoucnosti, trápí nás dění doma a ve světě, máme strach o rodinu a blízké, jednoduše na nás padl splín.

Máme za sebou koneckonců složité roky, které nekončí. Semlela nás nekonečná pandemie covidu a s ní spojená omezení a místo abychom si konečně oddychli, jsme denně vystavováni dalším a dalším špatným zprávám. Není divu, že toho všichni občas máme dost, nevíme kudy kam a občas cítíme silnou úzkost.

Spolehnout se, když vás ovládá strach, stres, obavy a úzkosti, lze na minerály. Mají tak silné vlastnosti, že se mohou stát našimi parťáky v těžkých časech. Kameny dovedou měnit energii kolem nás, nezastaví sice válečné konflikty a neodvrátí společenské problémy, ale mohou nám pomoci cítit se ve formě a problémům čelit.

Ale pozor, kameny jsou sice mocné, ale ne všemocné. Aby vás nepříjemná energie opustila, musíte pro to udělat něco i vy sami – vyhýbejte se tomu, co by při vás mohlo do těžkých stavů dostat, ať už jde o špatné zprávy z médií, debaty s lidmi, s kterými si nerozumíte a tak podobně. Kameny dále doplňte třeba relaxačními technikami nebo meditací.

Japis

Japis  je v krásné zemité barvě. Tyto kameny velmi výrazně dovedou podpořit meditaci. Jsou tou správnou volbou pro zmírnění starostí a stresu, pomůže vám dostat se zpět do pohody a užívat si každý den. Zkuste tenhle na dotek příjemný kámen podržet v ruce, převalovat ho a zhluboka dýchat.

KOUPIT JASPIS ZDE

 Karneol

V oranžové nebo červené barvě můžete najít karneol. Jde o minerál velmi posilující, což se pro ty z nás, které vyčerpávají obavy a úzkosti, velmi hodí. Karneol navíc dodává sílu a odvahu, díky němu strach, který vás ovládá, máte šanci prolomit.

KOUPIT KARNEOL ZDE 

Jaspis

Jaspis pomáhá strávit životní změny, které mohou sice být pozitivní, ale zároveň se mohou stát příčinou stresu. Jaspis v několika barevných odstínech, vhodný je pro negativní pocity takzvaný čmeláčí, posiluje naši osobnost a dodává nám sílu jít dál.

KOUPIT JASPIS ZDE

Achát

Achát ve velmi příjemné světle modré barvě, je velmi uklidňující a pozitivní. Sáhněte po něm, pokud cítíte, že na vás jde úzkost, stresuje vás nějaká situace, prostě se necítíte být v komfortní náladě. A achátem se pro zklidnění dá dobře meditovat.

 KOUPIT ACHÁT ZDE

Hematit

Hematit nacházíme v kovově šedém odstínu a má vliv na naši odolnost a odvahu, obojí se nám v dobách, kdy máme strach, bude hodit. Udržuje nás také v pozoru v době, kdy se nám myšlenky toulají všude možně.

KOUPIT HEMATIT ZDE

Fluorit

Mnoho barevných kombinací nabízí fluorit, všechny působí na člověka příjemně a povzbudivě. Srovnává mysl, zajišťuje uzemnění, pomáhá ve stavech paniky.

KOUPIT FLUORIT ZDE

  • Související články

 Jak se vlastně brousí a leští minerály a drahokamy?

Černý turmalín nefunguje? Vyzkoušejte tyto alternativy!

Přivítejte podzim s minerálem. Vyberte si ten, který vám pomůže chladné dny překonat 

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva