Jaspis – matka všech kamenů


Jaspis je znám tím, že neustále vyzařuje energii. To ale zdaleka není všechno…
 

jaspisu se od nepaměti vyrábějí nejen šperky, ale i pečetidla, masážní tyčky atd. Tomuto minerálu je přičítána velká magická moc a často se o něm hovoří jakožto o „matce všech kamenů“.

Účel, síla a podpora

Jaspis údajně dokáže chránit před zlými mocnostmi, zklamáním v lásce a závratěmi. Podporuje chuť k jídlu a představivost. Kromě toho prodlužuje sexuální rozkoš.

Druhy a barvy jaspisu

Jaspisy lze rozlišit zejména podle jejich zabarvení. Prohlédněte si všechny krásné jaspisy ve všech různých podobách. Mezi nejznámější druhy jaspisů patří:

 jaspis kámen

Nemoce a zdraví

Jaspis má silné podporující účinky. Zlepšuje funkci střev, jater a žaludku. Omezuje tvorbu hemeroidů a příznivě ovlivňuje ledviny a močový měchýř. Udržuje rovnováhu minerálních látek v organismu. Bývá doporučován také pacientům trpícím dnou.

 Znamení zvěrokruhu

Jaspis je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

  • Pannám uklidňuje ješitnost
  • Vodnářům pomáhá zhodnotit důležitost všech plánů
  • Rybám ukazuje průbojnější cestu

Není bez zajímavosti, že jaspis zmiňuje i Bible. Například ve Zjevení 21:11 je označován za „nejvzácnější drahokam, který září jako křišťál“. Někteří se proto domnívají, že tento řecký výraz („iʹa·spis“) se tehdy používal pro diamant. Ve Zjevení 21:18-19 se uvádí, že z jaspisu byla vystavěna zeď svatého města a byl prvním z dvanácti jejích základních kamenů.
 
Nezapomeňte kameny očistit a nabít za úplňku nebo na slunci, aby vám mohly předat silnou energii ve všech směrech. 
 
Autor článku: Svět Minerálů

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení