Předveďte barvu svých očí a slaďte ji s minerálem

Obrázek článku

Oko, do duše okno. Souhlasíte? První pohled do očí může ovlivnit hodně, koneckonců na první pohled se můžeme přece i zamilovat! Dolaďte své oči kamenem, a zvýrazněte je tak, že bude pohled absolutně neodolatelný.

Barvu očí určují geny a za barvu očí je zodpovědný melanin. A přesto, že se vám na první pohled zdá, že máte běžný odstín hnědé, zelené nebo modré, věřte tomu, že co do barvy očí jste naprostým unikátem. Barva očí je totiž neopakovatelná a na celé planetě nenajdete druhého člověka s totožnou barvou očí.

Oči jsou jednoduše to nejvýraznější, co na tváři najdeme, vždyť je to také to první, co vidí každý, na koho se podíváte. A ještě více můžeme nás pohled vyladit kombinací s minerály. A pozor, oním sladěním není myšleno, že vyberete šperk s kamenem v totožném odstínu, jaký mají vaše o či. Naopak, vyberte kontrastní barvu.

Modré oči

Modrá barva je barva klidu a vážnosti, zlepšuje náladu a také má tradiční význam. Modré oči jsou velmi atraktivní a aby vynikly, je dobré sáhnout třeba po kamenech černých, stříbrných či šedých, jako je třeba černý opál, měsíční kámen, sodalit a šedý achát.

Doporučovanou kombinací barev je potom oranžová a modrá. Vyberte ideálně náušnice, aby byly dvě barvy co nejblíž u sebe. Upoutáte tak obrovskou pozornost, protože modrá a oranžová se barevně doplňují. A komplimenty jsou mimochodem to, čeho se vám dostane, když vyzkoušíte tento elegantní barevný trik. Když budete nosit oranžově zbarvený drahokam v těsné blízkosti modrých očí, budou obě barvy působit vizuálně zajímavěji.

KOUPIT MĚSÍČNÍ KÁMEN ZDE  

Hnědé oči

Do hnědých očí můžeme pohlédnout v různých odstínech. Ať už je máte spíš v barvě čokolády nebo oříšků, i tahle barva je velmi přitažlivá. Vybírejte šperky růžové a fialové, v případě, že se díváte na svět oříškovýma očima. Dají odstínu velmi vyniknout. Chybu neuděláte ani tyrkysovou nebo zelenou, nebo levandulovou barvou tanzanitu. Hnědé oči podpořte kameny zelenými, nebo modrými, jako má třeba safír.

KOUPIT RŮŽENÍN ZDE  

Šedé oči

I do šedých očí máme často šanci se zahledět. Doporučovanou kombinací je pro jejich „majitele“ je ledově bílá, kterou se chlubí třeba topaz. Chybu neuděláte ani výběrem šperků v zeleném odstínu, takový má například achát nebo tyrkys.

KOUPIT TYRKYS ZDE 

Zelené oči

Jestli se chlubíte krásným zeleným odstínem očí, věřte, že patříte k menšině. Jde totiž o barvu očí poměrně vzácnou. Hodí se k nim šperky ve zlaté, šedé, ale i žluté barvě. Sáhněte třeba po náhrdelníku v jedné z této barev. Ale velmi poutavě bude vypadat i kombinace zelené a červené, ostatně proto zrzky často volí zelenou! Vybírejte třeba šperky z granátu.

granát náramek

KOUPIT GRANÁT ZDE  

  • Související články

Pojistěte si štěstí: 10 minerálů, které vám přitáhnou do života štěstí

Jak mít život plný lásky a pozitivní energie? Sáhněte po minerálech

Chraňte si svoji energii. Potřebujete ji každý den

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Pixabay