Co je to úplněk a jak na nás působí?

V tomto článku najdete vše, co potřebujete vědět o úplňcích. Dozvíte se jak jeho síla a vliv působí na naši psychiku, pocity a vysvětlíme si jak využít jeho energii v náš prospěch za pomocí jednoduchého rituálu, který vás nadchne.

Co je to úplněk a proč se stále opakuje?

Úplněk nastává jednou za měsíc, když sluneční paprsky plně osvětlují viditelný povrch Měsíce. Při vstupu Měsíce do Úplňku se dostáváme do silných emocí, využíváme energie zářící romantické Luny k nabíjení těla, duše a všech kamenů z minerálů, které běžně používáme.  Měsíc nemá žádné vlastní světlo, a když měsíc svítí nejjasněji a nejplněji, dostáváme maximální světlo a vitalitu, protože sluneční paprsky se odrážejí od měsíčního povrchu.

Jak nás úplněk ovlivňuje?

Představte si to jako zprávu z vesmíru, která nám říká, abychom na několik dní zpomalili a nejlépe se dokonce zastavili. Je to krásný čas, který nám dává prostor se o sobě dozvědět více a naladit se na správný kurz životem. Lidé, a převážně ženy, už po staletí žijí lunárními cykly, které udávají jasný směr a bytí. Zatímco novoluní je časem, který nám určuje dosáhnout cílů a nových záměrů pro budoucnost, úplněk je dobou vyvrcholení a uskutečnění!

Co dělat během úplňku?

Je velmi osvobuzující, když si vytvoříte úplňkový rituál, který bude zahrnovat meditaci, uvolnění, přemýšlení a nabíjení novou energií.

  • meditovat
  • uvolnit se
  • plnit si své sny
  • očistit a nabít všechny kameny z minerálů

      kámen ametyst minerál

Jak meditovat během úplňku?

Posaďte se pohodlně na zem nebo meditační polštářek, kde je viditelné měsíční světlo. Do rukou si vložte kameny z minerálů, ostatní položte před sebe a zavřete oči. Nyní se zaměřte na svůj dech a záměr uskutečnění a vyvrcholení svých cílů a energií. Představ si, že kolem vás proudí příjemná očistná energie, která čistí nejen vaše tělo, ale také mysl a ducha. Několikrát tento pomalý nádech a výdech opakujte

Nejvhodnější kameny při úplňku:

kámen úplněk měsíční kámen

KOUPIT KAMENY PRO MEDITACI ZDE

Co nedělat za úplňku?

  • začít něco nového
  • stresovat se
  • pracovat nad rámec svých sil

Jak jsme již zmínili, úplněk není období pro nové začátky, ale pro vyvrcholení. Energie z Měsíce v úplňku je silná i dva dny po vstupu do této fáze, proto tento čas opravdu věnujte sobě a nestresujte se, nepracujte přes své osobní hranice a nabíjejte sebe i své kameny, aby s vámi mohly po celý měsíc plně pracovat.

Působení úplňku v dobrém i zlém

Úplněk vždy spadá do jednoho konkrétního astrologického znamení. Každé znamení s sebou přináší různé energie, s kterými bychom měli pracovat dřív než k úplňku dojde. Najděte své znamení a zjistěte, jak hodně vás úplněk ovlivňuje a jaké oblasti posílit, aby vliv pozice Měsíce byl pro vás co nejúspěšnější. Pomůže vám to začít vnímat úplněk v jiném směru a otevře dveře ke krásnému měsíčnímu putování. 

Související články, které by Vás mohly zajímat:

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva