Co je to novoluní a jak s touto energií pracovat, aby to fungovalo?

novoluni

Zde najdete vše, co potřebujete vědět o nových Měsících a o tom, jak využít jejich silnou energii z vašeho místa na pevné zemi.

Co je to novoluní a proč se stále opakuje?

V tuto dobu se Měsíc nachází mezi Zemí a Sluncem. Jeho osvětlená polokoule je v tuto dobu kompletně otočená od Země, takže z naší planety je Měsíc nyní neviditelný. Je to pravidlený čas, kdy se čistí stará energie a blokády. Vše co nefunguje necháváme být a nastavujeme si nové cíle. Je to velmi silné a plné emocí, které jsou nedílnou součástí našeho života.

Jaký je tedy význam novoluní?

Je to doba, která nám pomáhá se zvednout a podporovat bez ohledu na to, čím právě procházíme. Je to začátek nového lunárního a osobního cyklu, který přináší velké množství energie. Je to úžasný čas, který nás povzbuzuje k opuštění své komfortní zóny a zároveň nám pomáhá změnit svůj postoj k práci a zdraví. To nám dává pocit dobrodružství, zvědavosti a iniciativy. Připojení k těmto lunárním energiím může významně pomoci k uzemnění.

Co dělat během novoluní?

  • zapsat si své sny a nové cíle
  • očistit energie pomocí kamenů
  • meditovat

Zapište si to, na co se instiktivně zaměřujete a co vás přitahuje. Začněte přemýšlet o budování svého snu, ke kterému vždy objeví i spoustu překážek, které odstraňujte pozitivní energií. Vytvořte si kolem sebe takové prostředí, které vám pomůže uvolnit. Měsíc je úzce spjat s vodním živlem, a proto se ponořte do vany, zapalte svíčku a vložte ji do achátového svícnu, který dokonale harmonizuje celé tělo a meditujte.

Které kameny jsou nejvhodnější pro novoluní, nové začátky a odstranění starých blokád?

Tyto vybrané kameny jsou velmi vhodné jako set kamenů pro úspěšnou komunikaci s energiemi během novoluní. Mějte je u sebe vždy před příchodem novoluní a během celého období.

     

Měsíční kámen je silně spojen s Měsícem, a proto je velmi vhodný pro nové začátky, pro nasměrování našeho osudu a pro zesílení inspirace. Labradorit podporuje nové nápady a představivost. Pomůže vám najít příčiny nerovnováhy a únavy z každodenního života.

      

Obsidián je kamenem klidu a dokonalého uzemnění. Posiluje sebedůvěru a aktivuje logické myšlení, které pro dosažení cíle potřebujeme nejvíce. Achát kámen harmonizuje citovou, tělesnou a duševní nerovnováhu, která nás natolik blokuje, že se cítíme jak v začarovaném kruhu.

Co nedělat během novoluní?

  • nestýkat se s lidmi, kteří stále říkají ne, nelze a nejde
  • točit se ve své minulosti
  • říkat ne novým příležitostem

Použijte nový měsíc ke svému pozitivnímu nastavení pro nadcházející nové týdny a resetujte svou minulost. Nevyčerpávejte se vztahy, které vám trvale snižují energii a obklopte se lidmi, kteří vám pomohou se smát a citit se, že žijtete. Zůstaňte v přitomnosti, protože novoluní se odehrává právě teď!

Jak udržet energie po celý rok?

Mějte u sebe základní kombinaci kamenů pro novoluní a doplňte ji o kameny, které posílí silné stránky, potlačí slabé a přinesou velkou dávku pozitivní a životní energie. Nový měsíc vždy spadá do jednoho konkrétního znamení zvěrokruhu, které lehce či více ovlivňuje sílu energií. 

Zaměřte se jednotlivé nové měsíce v roce ovlivněné znamením zvěrokruhu a posilněte nebo naopak potlačte dané účely pomocí silných kamenů z minerálů.

Související články, které by Vás mohly zajímat:

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení