Co je to novoluní a jak s touto energií pracovat, aby to fungovalo?

novoluni

Zde najdete vše, co potřebujete vědět o nových Měsících a o tom, jak využít jejich silnou energii z vašeho místa na pevné zemi.

Co je to novoluní a proč se stále opakuje?

V tuto dobu se Měsíc nachází mezi Zemí a Sluncem. Jeho osvětlená polokoule je v tuto dobu kompletně otočená od Země, takže z naší planety je Měsíc nyní neviditelný. Je to pravidlený čas, kdy se čistí stará energie a blokády. Vše co nefunguje necháváme být a nastavujeme si nové cíle. Je to velmi silné a plné emocí, které jsou nedílnou součástí našeho života.

Jaký je tedy význam novoluní?

Je to doba, která nám pomáhá se zvednout a podporovat bez ohledu na to, čím právě procházíme. Je to začátek nového lunárního a osobního cyklu, který přináší velké množství energie. Je to úžasný čas, který nás povzbuzuje k opuštění své komfortní zóny a zároveň nám pomáhá změnit svůj postoj k práci a zdraví. To nám dává pocit dobrodružství, zvědavosti a iniciativy. Připojení k těmto lunárním energiím může významně pomoci k uzemnění.

Co dělat během novoluní?

  • zapsat si své sny a nové cíle
  • očistit energie pomocí kamenů
  • meditovat

Zapište si to, na co se instiktivně zaměřujete a co vás přitahuje. Začněte přemýšlet o budování svého snu, ke kterému vždy objeví i spoustu překážek, které odstraňujte pozitivní energií. Vytvořte si kolem sebe takové prostředí, které vám pomůže uvolnit. Měsíc je úzce spjat s vodním živlem, a proto se ponořte do vany, zapalte svíčku a vložte ji do achátového svícnu, který dokonale harmonizuje celé tělo a meditujte.

Které kameny jsou nejvhodnější pro novoluní, nové začátky a odstranění starých blokád?

Tyto vybrané kameny jsou velmi vhodné jako set kamenů pro úspěšnou komunikaci s energiemi během novoluní. Mějte je u sebe vždy před příchodem novoluní a během celého období.

     

Měsíční kámen je silně spojen s Měsícem, a proto je velmi vhodný pro nové začátky, pro nasměrování našeho osudu a pro zesílení inspirace. Labradorit podporuje nové nápady a představivost. Pomůže vám najít příčiny nerovnováhy a únavy z každodenního života.

      

Obsidián je kamenem klidu a dokonalého uzemnění. Posiluje sebedůvěru a aktivuje logické myšlení, které pro dosažení cíle potřebujeme nejvíce. Achát kámen harmonizuje citovou, tělesnou a duševní nerovnováhu, která nás natolik blokuje, že se cítíme jak v začarovaném kruhu.

Co nedělat během novoluní?

  • nestýkat se s lidmi, kteří stále říkají ne, nelze a nejde
  • točit se ve své minulosti
  • říkat ne novým příležitostem

Použijte nový měsíc ke svému pozitivnímu nastavení pro nadcházející nové týdny a resetujte svou minulost. Nevyčerpávejte se vztahy, které vám trvale snižují energii a obklopte se lidmi, kteří vám pomohou se smát a citit se, že žijtete. Zůstaňte v přitomnosti, protože novoluní se odehrává právě teď!

Jak udržet energie po celý rok?

Mějte u sebe základní kombinaci kamenů pro novoluní a doplňte ji o kameny, které posílí silné stránky, potlačí slabé a přinesou velkou dávku pozitivní a životní energie. Nový měsíc vždy spadá do jednoho konkrétního znamení zvěrokruhu, které lehce či více ovlivňuje sílu energií. 

Zaměřte se jednotlivé nové měsíce v roce ovlivněné znamením zvěrokruhu a posilněte nebo naopak potlačte dané účely pomocí silných kamenů z minerálů.

Související články, které by Vás mohly zajímat:

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva